Kořist / Le Casse

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Kořist / Le Casse

Příspěvekod oik » 02 čer 2016 15:04

A poběží francouzská verze, nebo zase ta zkrácená americká?
oik

Příspěvekod Jirka007 » 11 čer 2016 09:11

tak včera jsem viděl na Primě uplně poprve i s novym dabingem takže zhodnotim Primackou verzi protože ten prvni jsem neslyšel

Petr Rychlý - byl naprosto perfektni a seděl mi do role Lupiče, Krampol ktery se mi na Belmonda hodi ale tady by byl věkovy rozdil a to mi vadilo třeba i v Borsalino kde byl pravě obsazen

Jan Šťastný - ten byl docela dobry na zkorumpovaneho poldu a hral to přesvědčivě zvlašt když měl herec knir tak Šťastný seděl perfektně

Vladislav Beneš - tady jsem neměl žadne pochyby že to pan Beneš to zvladne skvěle, přesto jsem ho slyšel poprve protože jsem Profesionala viděl verzi ČT kde byl pan Švehlík

René Slováčková byla taky skvěla na modelku i Marika byla dobra na Belmondovou přitelkyni

docela povedeny dabing od Primy děkuji odpovědnym lidem že udělali dabing ke staremu filmu
do 23. 8. 2019 budu nepřítomen
Jirka007
Moderátor

Příspěvekod bernyz » 11 čer 2016 18:53

Když jde Rychlý tady, tak by se mohl vrátit do Griffinových ;)
bernyz

Příspěvekod salgado » 12 čer 2016 22:55

Petr Rychlý je pro tento typ Belmondovy role dobrá volba. Sice je to nezvyk, ale časem ten jeho hlas člověk přijme. Uměl bych si ho představit třeba do Doktora Popaula. Do vážnějších rolí, jako třeba je Následník, by se Rychlý asi nehodil. Každopádně si myslím, že casting se Primě vydařil, jen tak dál.

Jinak Cinemax i Prima použily stejnou, tedy pravděpodobně americkou verzi filmu, která je oproti francouzské kratší cca o 10 minut, takže kdyby náhodou třeba ČT zakoupila delší verzi, vzniknul by určitě třetí dabing. Co jsem tak porovnával, tak v té francouzské verzi je o něco delší závěr, je tam trochu jiný střih, ale jiné budou asi i jiné scény ve filmu, které jsem neporovnával.
salgado

Příspěvekod oik » 13 čer 2016 08:14

Zkrácená je scéna návštěvy Sharifa u Tasca, dost prostříhaná je scéna v divadle, myslím, že pasáž, kdy Belmondo hledá svoji přítelkyni byla taky ve francouzštině o něco delší, a konec je ustřižený dost hloupě. Jsa zvyklý na francouzskou verzi, tak mi ty střihy vadily (kromě reklam každých deset minut) nejvíc. Daleko víc než to, že Rychlý sice zněl přijatelně ve veselejších pasážích (jak píšeš, v komediích by mohl být skvělý), ale scény, kdy měl být drsný, mu moc nešly, víc než hlas M. Šoposké, který mi k Nicole Calfan vůbec neseděl, víc než poněkud monotónní výkon Šťastného. I tak je ten nový dabing lepší než předchozí. Ale hlavně by to chtělo tu francouzskou verzi...
oik

Příspěvekod salgado » 13 čer 2016 08:33

Naštěstí scén, které se nesly čistě v drsném duchu, ve filmu moc nebylo, snad s výjimkou zfackování Dyan Cannon, tady by to chtělo asi drsnější projev. Co bylo divné, byl ten závěr, ale to není chyba tvůrců dabingu. Tady i člověk, jenž film nikdy neviděl, pozná, že je tam střih.
salgado

Příspěvekod Tomáš Slach » 29 bře 2017 18:30

salgado píše:Ale tak každý se soustředí hlavně na postavu, kterou hraje Belmondo a ostatní postavy jsou potom celkem do počtu. Jinak ty ostatní dabéři celkem ušli, také tam neměli extrémně mnoho dialogů. Také si říkám, že Krampolovi oproti ostatním dabérům strašně rychle zestárnul hlas. Když dnes Soukup nadabuje mladšího Redforda, nebude to žádný důvod k oslavě, ale nebude to taková hrůza, jako když Krampol nadabuje třeba čtyřicetiletého Belmonda. Pochopitelně Krampol je o něco starší, ale jak už jsme o tom psali u Muže z Ria, tak on chraptěl před 15 lety. Jestli to je následek kouření, nevím (ale Moravec měl podobné problémy), ale to jeho neustálé prosazování je značně kontraproduktivní.

Jedině Jan Tříska má stále nezměněný hlas vlivem kouření. Takže ten by byl dobrá volba.
Tomáš Slach

Příspěvekod Pálkman » 29 bře 2017 19:17

Tomáš Slach: Podívej se na jeho poslední rozhovor: http://kultura.zpravy.idnes.cz/jan-tris ... _domaci_ts, hlas mu zestárl hodně, je chraplavější i když ne vlivem kouření. Navíc je mu 80, žije v Americe a dabingu se už dlouho nevěnuje (nepočítám když daboval sebe). Mohl by Belmonda dabovat maximálně kdyby ještě něco nového natočil. Třeba v dokumentu, kde nejde o synchron by tohle spojení mohlo znít dobře.

Jsem proto aby mladšího Belmonda daboval Petr Rychlý a staršího (nad 60 let) Ladislav Mrkvička.
Pálkman
Globální moderátor

Příspěvekod salgado » 11 srp 2019 23:40

salgado

Příspěvekod oik » 12 srp 2019 08:42

Takže ani u Kořisti, ani u Velké přestřelky už neexistuje šance, že bychom se kdy dočkali nezkrácených původních verzí. :(
oik

PředchozíDalší

Zpět na Filmy