Hvězdná brána / Stargate

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Hvězdná brána / Stargate

Příspěvek od chovanecm »

Bohužel i skryté titulky ČT, ačkoliv na začátku informovali o hereckém obsazení a jejich postavách, při zmíněných pasážích je nejpodrobnějším popisem asi toto "V DĺVČINÝCH SLOVECH ZAZNĺ
JMÉNO DANIEL" :-(
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Hvězdná brána / Stargate

Příspěvek od chovanecm »

K těm titulkům jsem od ČT obdržel následující vysvětlení.
Česká televize tento snímek do vysílání nasazovala poprvé, nicméně pro dabing a titulky využila jednu z verzí, která byla již k tomuto filmu vyrobena. Ani v originální listině nebyly, kromě několika místních a časových titulků, dialogy překládány do angličtiny. S kolegy jsme se však shodli a divácké reakce to potvrzují, že existuje verze, kde dané dialogy překládány byly. Váš podnět na doplnění titulků ke zmíněným dialogům předáme k dalšímu využití kolegům z Centra převzatých pořadů.
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1126
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Hvězdná brána / Stargate

Příspěvek od puffy »

Prvý dabing bol vyrobený v roku 1995 pre vydanie na VHS od spoločnosti Intersonic.
Obraz na VHS bol v pomere 2,35:1 a obsahoval aj cz titulky pre egyptské dialógy.
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5052
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hvězdná brána / Stargate

Příspěvek od Joe Black »

FragMan píše:Tak zrovna u této ukázky se mi zdá nový dabing o něco lepší, hlavně co se překladu týče, ale jinak mám radši ten původní :D
Mno ano, ale jedna "Kateřina" špatný dabing nedělá... Je fakt, že v dnešní době již zní Catherine lépe, ale já si stojím za prvním dabingem...
FragMan
Příspěvky: 429
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Hvězdná brána / Stargate

Příspěvek od FragMan »

Na Barrandově nejen dabing č. 1, ale zřejmě i nějaká stará kopie, soudě podle obrazu, byť ve 2.35:1. A hlavně má titulky pro cizojazyčné scény.
Uživatelský avatar
ClickCZ
Příspěvky: 1408
Registrován: 23 pro 2010 14:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Hvězdná brána / Stargate

Příspěvek od ClickCZ »

Doplnění:

Obrázek

+ Související: Hvězdná brána: Děti bohů

1. DABING: VHS
V českém znění: Jiří Štěpnička - Kurt Russell (plukovník Jonathan 'Jack' O'Neil), Vladimír Dlouhý - James Spader (Dr. Daniel Jackson), Milena Dvorská - Viveca Lindfors (Catherine Langfordová), Karel Chromík - Leon Rippy (generál W.O. West), Kit West (profesor), Martin Kolár - John Diehl (poručík Kawalsky), Erik Holland (profesor Paul Langford), Jiří Kodeš - French Stewart (poručík Feretti), Jack Moore (Reilly), David Pressman (asistent poručíka), George Gray (technik), Sayed Badreya (Arabský tlumočník), Vladimír Čech - Christopher John Fields (Freeman), Steve Giannelli (Porro), Scott Smith (důstojník), Richard Kind (Gary Meyers), Bohdan Tůma - Derek Webster (Brown), Nick Wilder (Taylor), Ilona Svobodová - Cecil Hoffman (Sarah O'Neilová), Alena Procházková - Rae Allen (Barbara Shoreová), Bedřich Šetena - John Storey (Mitch), (titulky), Petra Hanžlíková - Lee Taylor-Allan (Jenny), Petr Štěpánek - Kenneth Danziger (profesor), Ivana Milbachová - (vedlejší hlasy)

2. DABING: DVD
V českém znění: Aleš Procházka - Kurt Russell (plukovník Jonathan 'Jack' O'Neil), Jan Maxián - James Spader (Dr. Daniel Jackson), Dana Syslová - Viveca Lindfors (Catherine Langfordová), Bohuslav Kalva - Leon Rippy (generál W.O. West), Martin Spurný - John Diehl (poručík Kawalsky), Pavel Vondra - French Stewart (poručík Feretti), Marek Libert - Christopher John Fields (Freeman), Scott Smith (důstojník), Bohdan Tůma - Derek Webster (Brown), George Gray (technik), Petr Burian - Jack Moore (Reilly - scéna #1), Steve Giannelli (Porro), John Storey (Mitch), Jakub Saic - Jack Moore (Reilly - scéna #2), David Pressman (asistent poručíka - scéna #1), Sayed Badreya (Arabský tlumočník), Otto Rošetzký - David Pressman (asistent poručíka - scéna #2), Kenneth Danziger (profesor), Lucie Svobodová - Cecil Hoffman (Sarah O'Neilová), Marcela Nohýnková - Rae Allen (Barbara Shoreová), Zbyšek Pantůček - Richard Kind (Gary Meyers), Kit West (profesor), (titulky), Kateřina Březinová - Lee Taylor-Allan (Jenny), Bohuslav Kalva - Erik Holland (profesor Paul Langford)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Musím říct že i přes míru negativních příspěvků ohledně druhého dabingu se mi druhý dabing líbí víc než první, u prvního dabingu mi nesedí z velké míry překlad a hlavně mi tam dost vadí to "Ou Nejl" u druhého dabingu je to zase místo slova Chevron použito Krokev, a celkově mi dabéři druhého dabingu sedí na herce více než v prvním dabingu. Mimo Maxiána tam mi vyhovoval spíše Vladimír Dlouhý... ;)
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Hvězdná brána / Stargate

Příspěvek od Jack_6428 »

Dnes ve 22:00 a zítra v 16:20 na AMC/AMC HD. Tipuji 3. dabing...

EDIT: Tak je to tak :lol: Slyšel jsem na vedlejších zatím Kalvu, Holána a Vondru. Hlavní postavy zatím nepoznávám, ale nezněj úplně marně.
EDIT2: Tak O'Neill se zdá být Jiří Schwarz.
EDIT3: Generála Westa mluví Juřička. Jackson mi přijde jak Kříž, ale to se mi úplně nezdá.
EDIT4: Používají výraz "krokev". A slyším tam na vedlejšáku i Petru Tiš/Hanžl. A i F. Jančík tam zdá se měl štěk.
EDIT5: Ra zní celkem dobře. Šarý taktéž. Skára... moc ne.

Nahrávám z AMC HD, hlavně kvůli obrazu, přestože má jen zvuk stereo 192. Ale možná ještě jednou nahraju zítra z SD verze, protože to zvukově vyjde de facto stejně. Pak to někdo může napasovat na lepší HD zdroj, než TV, pokud o tenhle dabing bude vůbec někdo stát.

EDIT6: Tak dokoukáno. Bez titulků. Čili jen z odposlechu. Prima :roll: Má někdo názor či zájem?

Jinak délka filmu/nahrávky je 1h 53m 37s, mínus těch 7s před a po. Tzn. 113 minut.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Hvězdná brána / Stargate

Příspěvek od oberon »

3. DABING AMC
V českém znění: Ivo Hrbáč - James Spader (Dr. Daniel Jackson), Jiří Schwarz - Kurt Russell (plk. Jonathan 'Jack' O'Neil), Roman Hájek - John Diehl (poručík Kawalsky), Jana Postlerová - Viveca Lindfors (Catherine Langfordová), Klára Šumanová - Mili Avital (Sha'uri), Michal Holán - French Stewart, Alexis Cruz (poručík Ferretti, Skaara), Tomáš Juřička - Leon Rippy (generál W.O. West), Bohuslav Kalva - Erik Holland (profesor Paul Langford), Radka Stupková - Rae Allen (Barbara Shoreová), Pavel Vondra - Richard Kind (Gary Meyers), Filip Jančík - Derek Webster, Jaye Davidson (Brown, Ra), Petra Tišnovská - Lee Taylor-Allan (Jenny), Jakub Saic - John Storey (Mitch), Radovan Vaculík
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Hvězdná brána / Stargate

Příspěvek od Jack_6428 »

Tak 7 daberu jsem trefil :lol: Dik za doplneni zbytku. Usetrils mi praci. Veru, nevypada to tragicky, ale pro me ma Brana podobne jako Mortal Kombat dabing jen jeden. Pan Tichy umel. Jinak to nahozeni zvukovy stopy furt plati. Jeste nekdo krome Clickaře xD ?
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5052
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hvězdná brána / Stargate

Příspěvek od Joe Black »

Ta krokev je stejně divná... :D Ševron byl lepší... Ale výběrem hlasů je to tak 50:50... Něco v pořádku, něco mimo... Celkově bych to zhodnotil jako průměr...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“