Past v horách / The Trap on Cougar Mountain

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Past v horách / The Trap on Cougar Mountain

Příspěvek od Historik »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Filip Renč - Eric Larsen (?), Libor Hruška - Keith Larsen (?), Alena Procházková - Karen Steele (?), Petr Haničinec - Alvin Keeswold (?), Ladislav Županič - Randy Burt (?), Pavel Spálený - Lawrence J. Rink (?), Jitka Zelenohorská a další.

Zvuk: Václav Suchánek
Střih: Marta Geržabková
Vedoucí výroby: Miroslava Šmídová
České dialogy: Jiří Křižan
Režie českého znění: Radovan Kalina
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1979
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Past v horách / The Trap on Cougar Mountain

Příspěvek od Historik »

Další film s kinodabingem, který (jako např. Ostrov doktora Moreaua) nebyl nikdy redakčně zpracován a publikován ve Filmovém přehledu. Uveřejnil ho sice Zpravodaj čs. filmu 9/1979, ale bez údajů o dabingu, takže mohu vycházet jen ze svých poznámek. Synchronizace dabérů na herce vypadá v původních poznámkách věrohodně, ale jména postav jsem nikde nenašel. Zajímavé ale je, že zmíněný Zpravodaj i externí webové zdroje (IMDB, CSFD) uvádějí původní název The Trap on Cougar Mountain a rok výroby 1972, zatímco já mám poznamenán původní název Run to the High Country - přitom jsem zřejmě neměl jinou šanci jak si poznamenat původní název, než jej opsat z původních úvodních titulků. Externí zdroje přitom uvádějí, že film tohoto názvu Run to the High Country je jiný film až z roku 1974, i když hlavní tvůrci jsou shodní. Takže buď náš Zpravodaj smotal dohromady dva různé filmy (třeba jde o pokračování či typově podobný film) nebo externí zdroje naopak založily shodný film známý pod dvěma názvy dvakrát. Takže kdyby to někdo rozluštil ...
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Past v horách / The Trap on Cougar Mountain

Příspěvek od Newmy »

Filmová ročenka 1978 uvádí původní název Trap on the Cougar Mountain s dodatkem, že ještě nebyl stanoven český distribuční název
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Past v horách / The Trap on Cougar Mountain

Příspěvek od anderson »

Historik píše:... Takže buď náš Zpravodaj smotal dohromady dva různé filmy (třeba jde o pokračování či typově podobný film) nebo externí zdroje naopak založily shodný film známý pod dvěma názvy dvakrát. Takže kdyby to někdo rozluštil ...
Ked budem vychadzat logicky z tvojho zaznamu Historik, malo by sa v tomto pripade jednat o pokracovanie. Oba filmy na seba totiz nadväzujú, bohuzial neviem distribucny nazov toho druheho (ergo vlastne prveho) a nemozem to overit v sk pramenoch. Spojitost nazvu PASCA V HORACH a THE TRAP ON COUGAR MOUNTAIN tam ale je. Fakt zahada. Mozno by stalo za to pozriet do programu. Mam pocit, ze som to v TV videl.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Past v horách / The Trap on Cougar Mountain

Příspěvek od Licence2kill »

Film jsem našel v programu 3x: 25.1. a 28.1.1981 a pak 12.3.1983. Hl. postava by se měla jmenovat Erik.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Past v horách / The Trap on Cougar Mountain

Příspěvek od Laik »

Myslím, že Libor Hruška nedaboval herce (a zároveň režiséra) Keith Larsena, kterému v době natáčení filmu bylo 47 let.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Past v horách / The Trap on Cougar Mountain

Příspěvek od Historik »

Ad název: prošel jsem různé zdroje a obvykle je u tohoto režiséra uváděn jen jeden z těchto filmů. Z tohoto pohledu se opět zdá, jako by byl založen tentýž film podle dvěma různými názvy a dvěma roky výroby. Ale těžko zpochybňovat celkem jasné založení dvou různých filmů na IMDB. Má to sice "podezřele" stejné obsazení, ale na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by šlo o pokračování. V seznamech filmů distribuovaných v tuzemsku jsem každopádně kromě Sama od Bílé vody nenašel žádný jiný film tohoto režiséra.

Ad program: asi to moc nepřinese, jelikož tehdy se v programu neuváděly původní názvy. Tak snad jedině kdyby tam byla upoutávka s obsahem, ale tu zas není s čím porovnávat, jelikož film nevyšel ve Filmovém přehledu.

Ad Libor Hruška: jelikož nemáme obsah, nemohu porovnat postavy, ale jestli tam byli dva kluci, tak by to mohl být správně Keith Larsen Jr., na něhož by pak Libor Hruška mohl být (samozřejmě vím, že externí zdroje uvádějí Larsena st. na režii i hlavní roli). Keith Larsen Jr. byl starší syn režiséra Keitha Larsena z předchozího manželství a tedy polorodý (lidově nesprávně nevlastní) bratr Erica Larsena.

Více informací už k tomuto tématu nevytluču :) .
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Past v horách / The Trap on Cougar Mountain

Příspěvek od Lukiz »

Nevím jestli to má váhu, ale dobový světový tisk uvádí i amazon má VHS kazetu s názvem "Trap on Cougar Mountain" tedy bez úvodního the. Minimálně to trochu sráží věrohodnost imdb.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Past v horách / The Trap on Cougar Mountain

Příspěvek od Lukiz »

Tak jsem našel poznámku, která skutečně tvrdí, že Run to the High Country a Trap on Cougar Mountain jsou dva názvy téhož filmu: vize 1 sekce Notes (mmt v sekci Cast and crew jsou i jména postav).
Původní název byl Trap on Cougar Mountain, film však měl jen omezenou distribuci a v oblasti Los Angeles ho uvedli až v roce 1975 pod názvem Run to the High Country.
Uživatelský avatar
Silverpilen_CZ
Příspěvky: 31
Registrován: 25 pro 2018 19:43
Bydliště: Praha

Re: Past v horách / The Trap on Cougar Mountain

Příspěvek od Silverpilen_CZ »

Dochovaný dabing?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“