Smrtonosná past / Die Hard

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Smrtonosná past / Die Hard

Příspěvek od Budy »

Já jako první viděl dabing z roku 98. Tak že nejvíce se mi líbil hlas Pavla Rímského.
18.05.2008 – 07.05.2015
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Smrtonosná past / Die Hard

Příspěvek od HonzaXXII »

Já si nemůžu pomoct, ale mně tady Hans s hlasem PR bez urážky opravdu připadal jako 60letý děda.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Smrtonosná past / Die Hard

Příspěvek od sud »

HonzaXXII píše:Mahdal byl na Hanse naprostá jednička, přesně tak slizský hlas jak měl bejt. Žádný nehodcí se Ornest, nebo Pavel Rímský, jehož hlas u postavu udělal starší o dvacet let.
jj, přesně. Ač Zdeňka Mahdala moc nemusím (asi kvůli tomu, že je slyšet "všude"), odvažuju si tvrdit, že Hans Gruber je jeho životní dabingová role.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Smrtonosná past / Die Hard

Příspěvek od Budy »

Tak to si troufnu netvrdit. ;)
18.05.2008 – 07.05.2015
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Smrtonosná past / Die Hard

Příspěvek od HonzaXXII »

Já naopak s tím stoprocentně souhlasím.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Smrtonosná past / Die Hard

Příspěvek od anderson »

Budy píše:Tak to si troufnu netvrdit. ;)
K tomuto netvrdeniu sa pridavam. :mrgreen:
smudla82
Příspěvky: 5
Registrován: 16 říj 2010 12:56

Re: Smrtonosná past / Die Hard

Příspěvek od smudla82 »

Myslím že nováckej, slyšel jsem tam Pyškota, a nebo jak to Prima teďka dělá tak bude novej a Rickmana bude dělat Procházka :D :D ;)[/quote]

Mnoo Rickman nezní jako Procházka, spíš zní jako kachna :cry: když si vemu jaký hlas má v originále a co mu to zase provedli....
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Smrtonosná past / Die Hard

Příspěvek od Ištván87 »

Á, tak už je mi jasno, proč v tom nováckým dabingu říká Jupíjájej, pane šmejde... Je to od stejného překladatele jako novácký dabing Terminátora, kde se to šmejdama jenom hemžilo...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
L_O_U_S
Příspěvky: 116
Registrován: 25 čer 2010 13:30
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrtonosná past / Die Hard

Příspěvek od L_O_U_S »

Viděl jsem dnes poprvé Smrtonosnou past, a to s prvním dabingem. Nemálo jsem se pobavil, a to jak hláškami, tak chybami ("strojní puška" prostě vede). Zajímalo by mě, jestli se v tomhle dabingu nevyskytují nějaké výrazné odchylky od originálu (jak to studia občas dělala).
Upřednostňuji původní znění, dabované verze volím spíš u méně náročných filmů nebo vyhlášených dabingů.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Smrtonosná past / Die Hard

Příspěvek od Ištván87 »

Já jsem kdysi dávno taky to slovo možná párkrát použil, ale v tomhle filmu je to asi dvacetkrát. To bych blil.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“