Děmidovovi / Zbraně pro Petra Velikého / Demidovy

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Děmidovovi / Zbraně pro Petra Velikého / Demidovy

Příspěvekod Pomajz » 01 pro 2011 20:33

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Vilém Besser - Jevgenij Jevstignějev (Nikita Děmidov), Jan Vlasák - Vadim Spiridonov (Akinfij Děmidov), Jan Schánilec - Alexandr Lazarjov (Petr I. Veliký), Petr Oliva - Leonid Kuravljov (kníže Menšikov), Miloš Vávra - A. Jermakov (Grigorij), Zuzana Šavrdová - T. Taškova (Marja), Ladislav Potměšil - Valerij Zolotuchin (Pantělej), Ljuba Krbová - Ljubov Polechina (Jevdokije), Josef Vinklář - Jurij Sarancev (vojvoda), Jiří Zahajský - V. Grigorjev (Lichodějev), Ilja Prachař - Lev Borisov (Krot), Vladimír Brabec - Oleg Vidov (Nefjodov), František Skřípek - Nikolaj Merzlikin (Platon), Bohumil Švarc - Michail Kozakov (Biron), Libuše Geprtová - Lidija Fedosejeva-Šukšina (Anna Ioannovna), Svatopluk Skládal - Nikolaj Skorobogatov (Gudilin), Karel Urbánek - Jurij Nazarov (Strenberg), Soběslav Sejk - Vladimír Balašov (De Gennin), Antonín Molčík - Vasilij Korzun (Tatiščev), Čestmír Řanda - Michail Zimin (Vjazemskij), Otakar Brousek st. - Vsevolod Larionov (Ušakov) a další

Překlad: Jiří Lexa
Dialogy: Zdeněk Štěpán
Zvuk: Josef Hubka, Ivo Špalj
Střih: Karel Kohout
Asistent režie: Vít Pešina
Vedoucí výroby: Ladislav Dražan
Režie českého znění: Blanka Nováková
Vyrobilo: Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1984
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Obrázek
Uživatelský avatar
Pomajz
 
Příspěvky: 2480
Registrován: 01 led 2010 23:19

Re: Zbraně pro Petra Velikého / Демидовы / Demidovs

Příspěvekod Historik » 01 pro 2011 21:42

Chtěl jsem tento film zařadit na začátek cyklu v Ponrepu jako ukázku díla Blanky Novákové, od níž je jinak na kinopásech málo práce, jednak vzhledem k jejímu brzkému přechodu z filmu do televize a jednak proto, že téměř všechny její dochované nejstarší práce jsou jen na nitrátových podložkách. V začátku cyklu však bylo příliš mnoho nerozmanitých sovětských titulů a vedle toho jsem neměl úplnou jistotu, že jde o její práci. "Migrace" režisérů mezi filmem a televizí nebyla v 50.-80.letech běžná. Ještě ve směru film-televize existovala zejména v 60.letech výpomoc studiím v Praze i Brně, ale ve směru televize-film šlo o velkou výjimku. Prokázáno je "hostování" Blanky Novákové ve Studiu pro úpravu zahraničních filmů při dabování filmu Fanfán Tulipán, toto by byl další případ. Pak zřejmě hostoval na jednom filmu ve FSB Dabing televizní režisér Zdeněk Hnilica, jednou možná Olga Walló, ale sama si tím není jistá. Účast Zdeňka Coufala na kinodabingu filmu Profesionál byla zřejmě vyvrácena.
Historik
 
Příspěvky: 2986
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Zbraně pro Petra Velikého / Демидовы / Demidovs

Příspěvekod Licence2kill » 06 kvě 2015 22:11

Byl skutečně film uveden v kinodistribuci s dabingem? Nováková dabing zjevně dělala pro TV uvedení se svým televizním štábem. Tato verze je rozdělena na dvě části, uvedená pod názvem Děmidovovi: 1. část se jmenuje „Zbraně pro Petra Velikého“, 2. část „Osudné dědictví“.
Licence2kill
Moderátor
 
Příspěvky: 1443
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Zbraně pro Petra Velikého / Демидовы / Demidovs

Příspěvekod Lukiz » 06 kvě 2015 22:43

FP to uvádí stejně jako každý jiný kinodabing. 74 minut Premiéra: VI. 1985
Lukiz
 
Příspěvky: 3593
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Děmidovovi / Zbraně pro Petra Velikého / Demidovy

Příspěvekod Licence2kill » 07 kvě 2015 07:57

Tak v kinech zjevně běžel buď sestřih nebo spíš jen první část dvoudílného filmu s TV dabingem (dabovaný film má přes dvě hodiny). Upravil jsem v tomto smyslu příspěvek a upřednostnil název uváděný v úvodních titulcích tohoto dabingu.

Datum TV uvedení jsem ale nedohledal.
Licence2kill
Moderátor
 
Příspěvky: 1443
Registrován: 25 bře 2009 10:43


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály