Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo's...

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo's...

Příspěvek od palg »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Boris Rösner - Jack Nicholson (R.P. McMurphy), Jana Preissová - Louise Fletcher (hlavní sestra Mildred Ratched), Viktor Preiss - William Redfield (Dale Harding), Jaromír Meduna - Christopher Lloyd (Taber), Jiří Prager - Danny DeVito (Martini), Václav Postránecký - Sydney Lassick (Charley Cheswick), Pavel Pípal - Will Sampson (Náčelník Bromden), Martin Velda - Mwako Cumbuka (pan ošetřovatel Warren), Jiří Pomeje - Nathan George (pan ošetřovatel Washington), Oskar Gottlieb - Ken Kenny (Beans Garfield), Stanislav Zindulka - Peter Brocco (Col. Matterson), Petr Kostka - Dean R. Brooks (Dr. Spivey), Bohuslav Kalva - Scatman Crothers (Turkle), Jaromír Dulava - Vincent Schiavelli (Fredrickson), Filip Blažek - Brad Dourif (Billy Bibbit), Zdeněk Dolanský - Alonzo Brown (Miller), Jiří Kvasnička - William Duell (Sefelt), Jitka Ježková - Lan Fendors (sestra Itsu), Vratislav Kadlec - Mel Lambert (správce přístavu), Klára Jerneková - ? (starší sestra na příjmu u elektrošoků), Martina Hudečková - Louisa Moritz (Rose), Václav Legner, Zdena Černá - Kay Lee (noční inspekční sestra), Jan Sedliský, Karel Gult - Josip Elic (Bancini), Kristina Jelínková - Mimi Sarkisian (sestra Milbow), Jana Mařasová - Marya Small (Candy), Svatopluk Schuller - Tin Welch (Ruckley), Milan Bouška a Richard Honzovič.

Překlad a dialogy: Pavel Dominik
Dramaturgie: Ladislav Kadlec
Střih: Ivana Kratochvílová
Hudební spolupráce: Eva Javůrková
Zvuk: Radim Štětina
Asistentka režie: Hana Somolová
Výroba: Zuzana Trymlová
Režie: Elmar Kloss
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1997.
Naposledy upravil(a) palg dne 18 úno 2018 23:00, celkem upraveno 15 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo's...

Příspěvek od Budy »

Neexistuje ještě nějaký jiný dabing? Třeba VHS nebo ještě před revolucí?
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo's...

Příspěvek od AngelEyes »

Já myslím, že tenhle film tady před revolucí asi moc neletěl, jednak kvůli Formanovi, s kterým se nekamarádilo, a jednak kvůli tématu (vzdor jednotlivce zavedeným pravidlům společnosti). Ale že je ČT dabing až z roku 1997, to jsem netušil... že by tohle slavné dílo do té doby nestihlo vyjít na VHS?
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo's...

Příspěvek od Budy »

Mi právě ano! Sice není to Alois Švehlík, ale když byl Jack Nicholson ještě mladší, tak ten hlas k němu jde. Daboval ho ještě někde?
18.05.2008 – 07.05.2015
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo's...

Příspěvek od Sen »

Například v dabingu Novy pro Hořkost a mám pocit, ale tím si nejsem zcela jist, že i v dabingu ČT pro Krev a víno.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo's...

Příspěvek od AGAMENON »

Kdysi jsem četl o gentlemanské dohodě, mladý Nicholson=Rösner, starý=Švehlík
podle mě to vyřečili šalamounsky a velmi dobře
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo's...

Příspěvek od sud »

Podle mě byl Boris Rösner nejlepším dabérem Jacka Nicholsona.
Naposledy upravil(a) sud dne 24 úno 2013 13:44, celkem upraveno 1 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo's...

Příspěvek od DAN K. »

pri vsi ucte k panu rosnerovi se nicholsonovu projevu skoro ani nepriblizil, to alois svehlik to dela mnohem lip a jan schanilec taky nebyl spatnej a mluvil ho aspon v peti filmech, dneska uz je ale vetsina predabovana se svehlikem
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo's...

Příspěvek od Pálkman »

1ajvn píše:Titán Boris Rösner byl skvělou /možná vůbec nejlepší/ :-: :-: volbou, mj. Missourské rokle, Přelet nad kukaččím hnízdem, Utečeme na jih, Večernice...
To byl a zdá se mi, že českému dabingu hodně schází.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Přelet nad kukaččím hnízdem / One Flew Over the Cuckoo's...

Příspěvek od Pomajz »

Jetli je na BR dabing,tak se bojím že ČT tam asi nebude.
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“