Jezinky a bezinky / Arsenic and Old Lace

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Jezinky a bezinky / Arsenic and Old Lace

Příspěvek od sud »

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB

1. DABING: (ČST)
V českém znění: Miroslav Moravec - Cary Grant (Mortimer), Ljuba Krbová - Priscilla Lane (Elaine), Pavel Pípal - Raymond Massey (Jonathan), David Vejražka - Jack Carson (O'Hara), Tomáš Töpfer - Edward Everett Horton (Witherspoon), Jiří Novotný - Peter Lorre (Dr. Einstein), Jan Teplý - Edward McNamara (Brophy), Jaroslava Adamová - Josephine Hull (teta Abby), Eva Klepáčová - Jean Adair (teta Martha), Jan Schánilec - John Alexander (Teddy), Soběslav Sejk, Otto Lackovič, Dalimil Klapka, Otakar Brousek, Stanislav Fišer, Zdeněk Jelínek, Jiří Pomeje (titulky) a další...

Překlad, dialogy a režie č. znění: Olga Walló
Vyrobila: Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha, r. 1990


2. DABING: (TV Nova)
V českém znění: Jiří Štěpnička - Cary Grant (Mortimer), Tatiana Vilhelmová - Priscilla Lane (Elaine), Eva Klepáčová - Jean Adair (teta Martha Brewsterová), Alena Vránová - Josephine Hull (teta Abby Brewsterová), Antonín Navrátil - Peter Lorre (Dr. Einstein), Michal Pavlata - Raymond Massey (Jonathan Brewster), Michal Dlouhý - Jack Carson (strážník Patrick O'Hara), Jiří Knot - John Alexander ('Teddy Roosevelt' Brewster), Petr Oliva - James Gleason (poručík Rooney), Vladimír Brabec - Edward Everett Horton (pan Witherspoon), Karel Chromík - Edward McNamara (seržant Brophy) + Vaughan Glaser (soudce Cullman), Dalimil Klapka - Garry Owen (taxikář), Jiří Valšuba - John Ridgely (Saunders) + (titulky), Jan Pohan - Grant Mitchell (reverend Harper), Bedřich Šetena - Chester Clute (Dr. Gilchrist), Bohuslav Kalva - Edward McWade (Gibbs), Karel Richter - Spencer Charters (úředník ve sňatkové kanceláři), Vladimír Kudla - Hank Mann (fotograf), Roman Hájek - Charles Lane (reportér) + ? (muž na zápase), Daniela Krhutová, Gabriela a Jan Švédovi

Překlad: Jitka Rybová
Zvuk: Tomáš Říha
Produkce: Martin Kot
Úprava a režie č. znění: Petr Švéda
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro CET 21 s.r.o. v roce 2001
Naposledy upravil(a) sud dne 31 kvě 2015 14:07, celkem upraveno 7 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Jezinky a bezinky / Arsenic and Old Lace

Příspěvek od -kNiGHT- »

Bohužel ani zítra, kdy Česká Televize uvede v 'Premiéře' Jezinky a bezinky na ČT2 se nedočkáme dabované verze z roku 1990. Film bude uveden s titulky v černobílé verzi :/
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Jezinky a bezinky / Arsenic and Old Lace

Příspěvek od Ištván87 »

Ten první dabing by mě sice zajímal, nicméně nějak si neumím představit Caryho Granta s hlasem Miroslava Moravce. Ten se k němu hodně nehodí.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezinky a bezinky / Arsenic and Old Lace

Příspěvek od DAN K. »

Dabing s moravcem po roce 2000 v televizi bezel a to obsazeni hlavni role bylo podle meho nazoru zcela likvidacni, veskery sarm garyho granta byl ztracen v dabingu.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Jezinky a bezinky / Arsenic and Old Lace

Příspěvek od bloom »

Souhlasím, to spojení bylo úplně mimo, naopak Jiří Štěpnička se mi velmi líbí. Nelíbí se mi ale ani Jiří Plachý, s ním také Cary Grant působí na můj vkus trochu "dědkovsky" a usedle.

Olga Walló Miroslava Moravce často obsadila tak trochu mimo (třeba v tomto filmu a IMHO i Tenkrát na Západě), jindy ale ta spojení naopak velmi dobře seděla (např. Vražda na úrovni).
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezinky a bezinky / Arsenic and Old Lace

Příspěvek od Pomajz »

-kNiGHT- píše:Bohužel ani zítra, kdy Česká Televize uvede v 'Premiéře' Jezinky a bezinky na ČT2 se nedočkáme dabované verze z roku 1990. Film bude uveden s titulky v černobílé verzi :/
S dabingem to běželo 2005 nebo 2006
RETROFILM
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Jezinky a bezinky / Arsenic and Old Lace

Příspěvek od Lukiz »

Ale zítra běží film z roku 1962 s Jiřím Voskovec a ne ten z roku 1944 z tohoto profilu.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezinky a bezinky / Arsenic and Old Lace

Příspěvek od Pomajz »

DAN K. píše: obsazeni hlavni role bylo podle meho nazoru zcela likvidacni.
Já jsem zvyklý právě na dabing pana Moravce a že by byl likvidační? S tím nesouhlasím. :nesouhlas: Spíš by se hodilo napsat že se Vám nelíbil a ne psát takovou sprostost jako že je likvidační.

1.DABING
Miroslav Saic, Ferdinand Krůta, Jiří Bruder, Bohuslav Kalva, Radka Malá
Dalimil Klapka - Garry Owen (taxikář)
Otto Lackovič - Edward McNamara (seržant Brophy)
Jan Teplý - James Gleason (poručík Rooney)
Otakar Brousek - Vaughan Glaser (soudce Cullman)
Soběslav Sejk - Grant Mitchell (reverend Harper)
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 03 črc 2018 18:03, celkem upraveno 1 x.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Paulman
Příspěvky: 487
Registrován: 07 dub 2010 11:08
Bydliště: PRAHA

Re: Jezinky a bezinky / Arsenic and Old Lace

Příspěvek od Paulman »

Když porovnávám oba dva dabingy. Zdá se mně lepší první než druhý Nikoliv z důvodů, že se hlas Moravce nějak zvlášť' hodí ke Grantovi, ale v celém filmu s druhým dabing mně chybí hlasová dynamika. Film pak vyzní dost nudně a strnule. To mě chybí u většiny předabovaných filmů. Jsou vyjímky dabing u Velké země s dabingem Novy se naopak povedl a strnulost a dabingová monotónnost mě vyzní spíše na straně ČT dabingu.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Jezinky a bezinky / Arsenic and Old Lace

Příspěvek od Stanley Roe »

Chybějící tvůrci prvního dabingu:

Spolupracovali: Zdeněk Hrubý, Jiřina Finková, Boris Adamec, Věra Pokojová, Jiří Svoboda, Hana Somolová
Odpovědět

Zpět na „Filmy“