Falešný princ / Der Falsche Prinz

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

ovaDDavid
Příspěvky: 186
Registrován: 01 dub 2013 21:12

Re: Falešný princ / Der Falsche Prinz

Příspěvek od ovaDDavid »

Stanley Roe píše:Pro zvědavé jsem nahrál celý film z Novy na UT pod názvem FPproDFfansEKSKLUZIF.. nečekal jsem, ale nahrávka na konci obsahuje komplet čtené znění dabingu. Můžete doplnit i s rolemi.

PS: nahrávka místy poškozena, holt přes 20 let stará kazeta.
Jééjo, si moc milý, dík, ale mozes mi ten link prosím poslat do SS? Nejak to pod týmto názvom neviem nájst :-)
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Falešný princ / Der Falsche Prinz

Příspěvek od anderson »

ovaDDavid píše:Soľ nad zlato (Sul nad zlato) vydala tiež firma DAVAY a obsahuje dabing NOVY, ktorý vznikol v roku 2000. Túto kazetu som už videl na vlastné oči.
Môžem ti garantovať, že VHS, ktorú vydal DAVAY a ani inú VHS na ktorej by sa nachádzala slovenská filmová rozprávka SOĽ NAD ZLATO s dabingom NOVY po roku 1999 si vidieť nemohol, lebo taká VHS nikdy nevyšla. Alebo aby som bol presný, nejakú VHS si vidieť mohol, pokojne aj včera, ale určite nevyšla po roku 1999 a určite neobsahovala dabing NOVY po roku 1999.
Naposledy upravil(a) anderson dne 29 dub 2021 00:08, celkem upraveno 1 x.
ovaDDavid
Příspěvky: 186
Registrován: 01 dub 2013 21:12

Re: Falešný princ / Der Falsche Prinz

Příspěvek od ovaDDavid »

PS: odkaz na toho nášho Krála drazdibradu mal byt samozrejme tento film = Král drozdí brada
ovaDDavid
Příspěvky: 186
Registrován: 01 dub 2013 21:12

Re: Falešný princ / Der Falsche Prinz

Příspěvek od ovaDDavid »

Tákže, zrovna aj pri tomto filme bol dabing Novy vyrobený už v roku 1999, ako zaznieva v záverečných titulkoch.
anderson píše:[quote="Môžem ti garantovať, že VHS, ktorú vydal DAVAY a ani inú VHS na ktorej by sa nachádzala slovenská filmová rozprávka SOĽ NAD ZLATO s dabingom NOVY po roku 1999 si vidieť nemohol, lebo taká VHS nikdy nevyšla.
Soľ nad zlato s dabingom NOVY na originál VHS SMRTEĽNE VÁŽNE EXISTUJE a či ju vydala DAVAY alebo Lucernafilm alebo bárskto a v ktorom roku ju vydali, mi je úplne jedno ;)
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Falešný princ / Der Falsche Prinz

Příspěvek od anderson »

Budem rád ak mi tu predložíš nejaký pádny dôkaz.
ovaDDavid
Příspěvky: 186
Registrován: 01 dub 2013 21:12

Re: Falešný princ / Der Falsche Prinz

Příspěvek od ovaDDavid »

anderson píše:Budem rád ak mi tu predložíš nejaký pádny dôkaz.
Ja ti sem nijaký pádny dôkaz predkladať nebudem; Vôbec ma nezaujíma, či mi veríš alebo nie, tá Vhska Soľ nad zlato (v češtine i slovenčine) bola dostupná v minulom desaťročí skoro vo všetkých videopožičovniach a keď tak veľmi chceš, nájdi si ju sám. Jestvuje veľa užívateľov, čo ju majú, takže by to pre Teba nemal byť nijaký problém.....
ovaDDavid
Příspěvky: 186
Registrován: 01 dub 2013 21:12

Re: Falešný princ / Der Falsche Prinz

Příspěvek od ovaDDavid »

Doplnenie zvyšku k 1.dabingu, prosím priradit dabérov k postavám

Zuzana Vejvodová - Jana Holeňová (Čerkeska), Valérie Zawadská, Jaroslav Horák, Jiří Ptáčník, Libor Terš, Roman Hájek, Milan Bouška, Vítězslav Bouchner, Jan Škvor, Radek Škvor, Anežka Pohorská (jehla), Miroslav Saic (titulky) a další.

Překlad: Karel Zuna
Zvuk: Michal Beringr
Úprava dialogu a režie: Václav Laube
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s., ve studiu Top TV pro CET 21 spol. s.r.o. v roce 1999
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Falešný princ / Der Falsche Prinz

Příspěvek od anderson »

ovaDDavid píše:Ja ti sem nijaký pádny dôkaz predkladať nebudem; Vôbec ma nezaujíma, či mi veríš alebo nie, tá Vhska Soľ nad zlato (v češtine i slovenčine) bola dostupná v minulom desaťročí skoro vo všetkých videopožičovniach a keď tak veľmi chceš, nájdi si ju sám. Jestvuje veľa užívateľov, čo ju majú, takže by to pre Teba nemal byť nijaký problém.....
Tak ja si teda počkám, kedy mi tu nejaký český užívateľ predloží dôkaz o tom, že si kúpil tú tvoju záhadnú oficiálne vydanú VHS so slovenskou rozprávkou SOĽ NAD ZLATO, ktorá vyšla po roku 1999 a obsahuje dabing NOVY. Podľa mňa je to nezmysel, ale rád risknem prípadný omyl. - Ja teda neviem, kde žiješ, ale ak náhodou na Slovensku, tak naozaj by ma zaujímalo v ktorej slovenskej videopožičovni si v minulom desaťročí videl VHS so slovenskou rozprávkou, ktorá mala český dabing. :-?
ovaDDavid
Příspěvky: 186
Registrován: 01 dub 2013 21:12

Re: Falešný princ / Der Falsche Prinz

Příspěvek od ovaDDavid »

Nova film odvysiela 25.12. v 8:25 hod. Repríza prebehne 27.12 v 3:40 hod.

Podobne,ako to bolo počas leta pri Soľ nad zlato a Kráľ drozdia brada, zrejme dopadne teraz na Vianoce aj Falešný princ. Nova zrejme odvysiela lepší dabing Primy, nakoľko slovenská verzia má už HD formát - anglická nie. Rovnako tak zrejme (a naštastie) dopadne i Šípová Ruženka dna 24.12 na Nove a 25.12 na Nova cinema.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“