Temný anděl / Dark Angel

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Temný anděl / Dark Angel

Příspěvekod Papo » 05 dub 2009 01:08

Temný anděl / Dark Angel (1989)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: Kino, VHS, DVD, Blu-ray

V českém znění: Pavel Soukup - Dolph Lundgren (Caine), Pavel Trávníček - Brian Benben (Smith), Dagmar Čárová - Betsy Brantley (Diane), Miroslav Saic - Matthias Hues (Talec), Petr Oliva - Jay Bilas (Azeck), Alois Švehlík - Jim Haynie (Malone), Jan Přeučil - David Ackroyd (Switzer), Marcel Vašinka - Sherman Howard (Victor Manning), Petr Pospíchal - Sam Anderson (Warren), Jiří Prager - Mark Lowenthal (vědec Bruce), Stanislav Bruder - Michael J. Pollard (Boner), Alexej Pyško - Alex Morris (Ray Turner), Martin Velda - Chris Kinkade (detektiv), Ladislav Županič - Matthew Posey (psychopat č. 1), Zdeněk Žák - Alexander Johnston (psychopat č. 2), Albert Leong (prodejce kufrů), Bohuslav Kalva - Kevin Howard (ochrankář), Miloš Mejzlík - Woody Watson (federální agent), Mirko Musil - Brandon Smith (prodavač v obchodě), Zdeněk Mahdal - Robert Prentiss (Bílý gangster č. 2), Jiří Pomeje - Kevin Page (Bílý gangster č. 1), Gustav Bubník, David Schneider, Vladimír Fišer (titulky) a další

Zvuk: Lubomír Zajíc
Střih: Hana Fišárková
Vedoucí výroby: Hana Hanušová
Překlad: Ivan Hanuš
Dialogy a režie českého znění: Marie Fronková
Vyrobilo: Filmové Studio Barrandov Dabing 1992
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. DABING: Prima

V českém znění: Pavel Soukup - Dolph Lundgren (Caine), Libor Bouček - Brian Benben (Smith), Jakub Saic - Sherman Howard (Victor Manning), Jiří Valšuba, Otto Rošetzký, Petr Gelnar, Šárka Vondrová, Ladislav Cigánek - Jim Haynie (Malone), Martin Velda (titulky) a další

Překlad: Markéta Brožková
Dialogy: Jana Stejskalová
Zvuk: Svatopluk Cechel
Produkce: Mirka Monsportová
Vedoucí výroby: Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie českého znění: Martin Velda
Vyrobila: FTV Prima, spol. s r.o. ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. 2015
Papo

Re: Temný anděl / Dark Angel / I Come in Peace

Příspěvekod phandl » 05 dub 2009 11:09

Jen drobnost: Tohle je především kinodabing a byl vytvořen pro velká plátna, tj. s mnohem přesnějším synchronem. Na VHS se objevil až následně. Tady musím Intersonic pochválit za kontinuitu a za to, že od začátku vždy počítal se zachováním stejné české verze pro kina i pro VHS. Narážím na dost nesmyslně předabovávané tituly Bontonu (Policajt ze školky, Návrat do budoucnosti), které měly perfektní kinodabing, ale na VHS byly následně předabovány jen několika hlasy.
phandl

Příspěvekod videofil » 04 čer 2014 08:23

Martin.Grossman: První obětí mimozemšťana byl hned na začátku ten chlapík v autě a Al Leong nehrál obchodníka s kufrem, ale překupníka drog. ;) Ale byl to ten asiat s kufrem. :D Já vím, jak jsi to myslel. ;)
videofil

Příspěvekod James Plesson » 20 lis 2015 22:32

Tak to je "skvělé", právě běží na Primě se starým Soukupem na Lundgrena v nejlepších letech. Prima se rozhodla udělat další nový a úplně zbytečný dabing :->, asi jako ten 3.dabing u Conana Ničitele, stejný případ - starý( a bohužel nemocný :cry: ) Soukup na dalšího "Action hero", prostě už nesedí... No opět "nezklamali" :D 1.dabing má na VHS-kovou dobu super obsazení, mluví se tam zprostě, což vystihuje akční filmy z té doby, celkově je zábavnější. Ten nový dabing je nudný, čekal jsem na sprosté hlášky, které do tohoto filmu patří a teď tohle... :vztek:
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
James Plesson

Příspěvekod videofil » 21 lis 2015 09:19

Tak film s Primáckým dabingem jsem neviděl celý, asi jen prvních 20 minut, ale bohatě mi to stačilo. S původním VHS dabingem se to nedá vůbec srovnat. I když je Soukup nejlepší Lundgrenův dabér, tak tentokrát na něho moc nepasoval. Přece jenom, posun v čase je znát. Také původní hlášky nemají v novém dabingu žádnou šťávu. Jediný dabér, který mi jakžtakž pasoval byl Jakub Saic na toho gangstera Manninga. Primo, i když Vaše dabingy patří podle mě k nejlepším, za tohle Vám dávám palec dolů. :( :x :vztek: :nesouhlas: :->
videofil

Příspěvekod takezo » 21 lis 2015 14:15

Tady je vtipný vidět to jaký je rozdíl mezi dabingem dnešním a minulém. :D
Neznámí dabéři - Prosím o pomoc s identifikací dabérů !!!
Obrázek
Hity Venci z "Popradu"!
https://www.youtube.com/watch?v=93R9A9vVzaQ
takezo
Moderátor

Příspěvekod takezo » 21 lis 2015 14:26

Stačí se jen podívat nahoru, slyšet je ten další rozdíl. Přímo k pláči. :)
Neznámí dabéři - Prosím o pomoc s identifikací dabérů !!!
Obrázek
Hity Venci z "Popradu"!
https://www.youtube.com/watch?v=93R9A9vVzaQ
takezo
Moderátor

Příspěvekod Lukiz » 21 lis 2015 14:30

A co tam jako má být vidět? Že jeden dabing tu na dabingforu má přiřazeno hodně postav a ten druhý co běžel včera jen pár? To přece není věcí dabingů.
Lukiz

Příspěvekod James Plesson » 21 lis 2015 18:31

phandl píše:Jen drobnost: Tohle je především kinodabing
[/quote]

Já vím, že ano :). Viděl jsem ho poprvé z VHSky, popravdě jednohlas :D. Proč jsem napsal "VHS-kovou dobu" ? No, jak to bylo dříve s právy. Film v kinech, většinou s ti-tulkami nebo s kvalitnějším dabingem vyrobeným většinou na Barrandově, šel tuším až po půl roce na VHS-ky do distribuce video půjčoven a pak, po nepamatuji se jaké době, do běžné prodejní distribuce. Takže jak bylo tehdejším zvykem, udělat nový, "slabší-levnější" dabing ;) , když už to tenkrát pro ně mělo velký ekonomický význam či problém( určitě věděli, že má hodně lidí video a budou se mnohonásobně navyšovat počty a s tím i kopírovat kazety, jak tomu bylo i na burzách, nežli přišli první videopůjčovny), tak o to více si vážím Intersonicu, jako společnost pro většinu známou z VHS produkce-distribuce, že vyprodukovali slušný dabing, který dali do kin a pak i na VHS.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
James Plesson

Příspěvekod AGAMENON » 27 říj 2016 21:44

2. dabing

Otto Rošetzký - Matthew Posey (psychopat č. 1)

Strašný dabing, Otík si domluví roli, aby začal hned druhou, Velda za tu dobu stuhl už tři, policajta zabitého nožem, pak policajta u pultu a ještě někoho.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
AGAMENON

Zpět na Filmy