Diamanty jsou věčné / Diamonds Are Forever

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Diamanty jsou věčné / Diamonds Are Forever

Příspěvekod Roko » 30 dub 2009 22:10

Image
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související filmy: Dr. No, Srdečné pozdravy z Ruska, Goldfinger, Thunderball, Žiješ jenom dvakrát, V tajné službě Jejího Veličenstva, Žít a nechat zemřít, Muž se zlatou zbraní, Agent, který mne miloval, Moonraker, Jen pro tvé oči, Chobotnička, Vyhlídka na vraždu, Dech života, Povolení zabíjet, Zlaté oko, Zítřek nikdy neumírá, Jeden svět nestačí, Dnes neumírej, Casino Royale (2006), Quantum Of Solace, Skyfall, Spectre

1.DABING: ( VHS, ČNTS )
V českém znění: Rudolf Jelínek - Sean Connery (James Bond), Jarmila Švehlová - Jill St. John (Tiffany Caseová), Dalimil Klapka - Charles Gray (Ernst Stavro Blofeld), David Bauer (pan Slumber), Petr Oliva - Norman Burton (Felix Leiter), Brinsley Forde (Joshua - správce domu), Bohumil Švarc - Bernard Lee ('M'), Bruce Cabot (Burt Saxby), David Healy (pobočník ve Vandenburgu), Don Messick (hlasatel v cirkusu Circus), Ilja Prachař - Desmond Llewelyn ('Q'), Laurence Naismith (Sir Donald Munger), Joseph Furst (profesor Dr. Metz), Miriam Kantorková - Lois Maxwell (slečna Moneypenny), Margaret Lacey (paní Whistlerová), Oldřich Vlach - Bruce Glover (pan Wint), ? (celník), Jaroslav Kaňkovský - Putter Smith (pan Kidd), ? (chlápek odpovídající na Bondovu otázku), Terence Mountain (první Blofeldův hlídač), Clifford Earl (úředník pasové kontroly), ? (pumpař), Janos Kurucz (pomocník profesora Metze), Jay Sarno (vyvolávač v cirkusu), Tom Steele (hlídač u brány v společnosti Whyte Technologies), Frank Mann (hlídač měsíčního kráteru), Gordon Ruttan (pobočník ve Vandenburgu), Burt Metcalfe (Maxwell), Daniela Bartáková - Lana Wood (Plenty O'Tooleová), Lola Larson (Bambi), Trina Parks (Thumper), Denise Perrier (Marie), ? (turistická průvodkyně), ? (varovní hlas letušky), Karel Chromík - David De Keyser (doktor), Mark Elwes (tajemník Sira Donalda), Ray Baker (pilot helikoptéry), John Abineri (zástupce aerolinií), Bill Hutchinson (kontrolór měsíčního kráteru), Roy Hollis (šerif v Las Vegas), E.J. 'Tex' Young (bankéř v hre s kostkami), ? (dělník), Karl Held (agent), Sid Haig (služebník společnosti Slumber Inc.), Jiří Zavřel - Ed Bishop (Klaus Hergersheimer), Frank Olegario (chlápek s fezem), Henry Rowland (Dr. Tynan), Joe Robinson (Peter Franks), ? (americký úředník pasové kontroly), Ed Call (Maxie), Larry J. Blake (vyvolávač zákázníků), Shane Rimmer (Tom), ? (chlápek v autě u pumpy) + (titulky), Michal Pavlata - Jimmy Dean (Willard Whyte), Jiří Holý - Leonard Barr (Shady Tree), Marc Lawrence (služebník společnosti Slumber Inc.) a :?: - Gary Dubin (kluk v cirkusu)

Zvuk: Ivo Novák
Produkce: Ivana Prejdová
Překlad: Martina Policarová
Režie: Tomáš Tintěra
Technická spolupráce: Videostudio Klondike KF a.s.
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing pro Warner Home Video 1992


2.DABING: ( Nova, DVD, Blu-Ray, ČT )
V českém znění: Pavel Šrom - Sean Connery (James Bond), Petra Hanžlíková - Jill St. John (Tiffany Caseová), Petr Oliva - Charles Gray (Ernst Stavro Blofeld), Petr Svoboda - Norman Burton (Felix Leiter), Mark Elwes (tajemník Sira Donalda), Dana Černá - Lois Maxwell (slečna Moneypenny), Lana Wood (Plenty O'Tooleová), Trina Parks (Thumper), Denise Perrier (Marie), Jiří Hromada - Bernard Lee ('M'), Larry J. Blake (vyvolávač zákázníků), Jan Vágner - David Bauer (pan Slumber), Shane Rimmer (Tom) + (titulky), Karel Richter - Desmond Llewelyn ('Q'), Leonard Barr (Shady Tree), Roman Hájek - ? (chlápek odpovídající na Bondovu otázku), ? (celník), Ed Call (Maxie), ? (pumpař), ? (dělník), Gordon Ruttan (pobočník ve Vandenburgu), Jiří Valšuba - Frank Olegario (chlápek s fezem), Clifford Earl (úředník pasové kontroly), Frank Mann (hlídač měsíčního kráteru), David Healy (pobočník ve Vandenburgu), Karl Held (agent), Stanislav Lehký - David De Keyser (doktor), Joe Robinson (Peter Franks), E.J. 'Tex' Young (bankéř v hre s kostkami), Janos Kurucz (pomocník profesora Metze), Bill Hutchinson (kontrolór měsíčního kráteru), Roy Hollis (šerif v Las Vegas), Pavel Vondra - Jimmy Dean (Willard Whyte), Terence Mountain (první Blofeldův hlídač), John Abineri (zástupce aerolinií), ? (chlápek v autě u pumpy), Martin Zahálka - Putter Smith (pan Kidd), Jay Sarno (vyvolávač v cirkusu), Karel Chromík - Laurence Naismith (Sir Donald Munger), Marc Lawrence (služebník společnosti Slumber Inc.), Tom Steele (hlídač u brány v společnosti Whyte Technologies), Ivo Kubečka - Joseph Furst (profesor Dr. Metz), Henry Rowland (Dr. Tynan), ? (americký úředník pasové kontroly), Petr Burian - Bruce Glover (pan Wint), Vladimír Kudla - Bruce Cabot (Burt Saxby), Ray Baker (pilot helikoptéry), Jana Altmannová - Margaret Lacey (paní Whistlerová), Michal Novotný - Ed Bishop (Klaus Hergersheimer), Brinsley Forde (Joshua - správce domu), Sid Haig (služebník společnosti Slumber Inc.), Don Messick (hlasatel v cirkusu Circus), Hana Kolářová - ? (turistická průvodkyně), ? (varovní hlas letušky), Lola Larson (Bambi), Radek Škvor - Gary Dubin (kluk v cirkusu)

Překlad: Vladimír Fuksa
Zvuk: Petr Kočík
Produkce: Jana Trefná
Dialogy a režie: Jiří Kvasnička
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro CET 21, spol. s r.o. v roce 2003
Uživatelský avatar
Roko
Admin
 
Příspěvky: 3234
Registrován: 09 srp 2009 10:39

Re: 007 Diamanty jsou věčné / Diamonds Are Forever

Příspěvekod Pomajz » 19 črc 2010 17:41

Taková otázka,když to dávala asi v roce 1995-96 nova,jaký dabing tam běžel?Pamatuju si že tam byl rozhovor s hercem co daboval Conneryho ale Rudla Jelínek to nebyl.Žeby dabing co skončil,jak tady s oblibou píšete u Vávry v šupleti?
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Obrázek
Uživatelský avatar
Pomajz
 
Příspěvky: 2480
Registrován: 01 led 2010 23:19

Re: 007 Diamanty jsou věčné / Diamonds Are Forever

Příspěvekod Opsha » 19 črc 2010 17:54

Dávali původní dabing s Jelínkem.
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Uživatelský avatar
Opsha
 
Příspěvky: 443
Registrován: 17 črc 2008 10:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: 007 Diamanty jsou věčné / Diamonds Are Forever

Příspěvekod Opsha » 19 črc 2010 18:19

POMAJZ píše:i Agent,který mně miloval?tam byl hodně slyšet puvodní dabing a to samý Ve službách jejího veličenstva.

V původním dabingu dávali tuším jen Goldfingera, Thunderball, Srdečné pozdravy z Ruska, Diamanty jsou věčné a Muže se zlatou zbraní.
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Uživatelský avatar
Opsha
 
Příspěvky: 443
Registrován: 17 črc 2008 10:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: 007 Diamanty jsou věčné / Diamonds Are Forever

Příspěvekod HonzaXXII » 19 črc 2010 22:13

Dr. No, Žiješ jenom dvakrát, a V tejné službě jejího veličenstva byly předabovaný už v počátcích ČNTS, protože tam prozníval originál, kde neprozníval (Srdečné pozdravy z Ruska, Goldfinger, Thunderball, Diamanty jsou věčné, Žít a nechat zemřít, Muž se zlatou zbraní)
dali VHS. Od Špiona dál byl TV dabing udělaný ještě za ČNTS, ale až v l. 98 a 99. Nejsem si jistej, ale myslím, že předtím ty filmy na nově nešly. A tehdy už je pomalu začínala chytat předabovávací horečka (dneska už všechny televize a vydavatelství doslova blouzní v čtyřicítkách :D ), takže to neodnes jen Špion, ale i následující. Všecko ostatní se předáblo až za CETky.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII
 
Příspěvky: 1612
Registrován: 11 čer 2008 18:47
Bydliště: Brno

Re: 007 Diamanty jsou věčné / Diamonds Are Forever

Příspěvekod AngelEyes » 20 črc 2010 17:04

Nejdřív se v letech 1995-1996 vysílaly filmy Dr. No - Muž se zlatou zbraní. Většina z nich s VHS dabingem, ovšem s výjimkou filmů Dr. No, Žiješ jenom dvakrát a V tajné službě Jejího Veličenstva, protože u těch pod VHS dabingem proslýchal originál, tak je Nova předabovala.

Pak byla pár let pauza a v roce 1999 se odvysílal zbytek filmů, tj. od Agenta, který mne miloval až po Povolení zabíjet. Ty se ale už předabovaly všechny, žádný z nich nešel s VHS dabingem.

V roce 2003 se pak dodělal televizní dabing pro ty filmy, které ho ještě neměly, tj. Srdečné pozdravy z Ruska, Goldfinger, Thunderball, Diamanty jsou věčné, Žít a nechat zemřít a Muž se zlatou zbraní. Takže dnes už se na Nově (a mám dojem, že i na Slovácích) všechny staré bondovky vysílají jedině s nováckým dabingem.
Uživatelský avatar
AngelEyes
 
Příspěvky: 218
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: 007 Diamanty jsou věčné / Diamonds Are Forever

Příspěvekod HonzaXXII » 20 črc 2010 20:35

Slováky potvrzuju, z toho co matně chytnem jsem nikde neviděl VHS dabing. Nejhorší na tom je že na DVD použili VHS dabing akorát u Žít a nechat zemřít a pak od Moonrakera dál. Skoro k breku když si vemu že 10 let zpátky se všechny starý Bondovky daly sehnat na starých dobrých videokazetách s původním VHS dabingem. A ať se komu líbí která verze chce, měla by být ta VHS verze legálně k dostání jako tehdy.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII
 
Příspěvky: 1612
Registrován: 11 čer 2008 18:47
Bydliště: Brno

Re: 007 Diamanty jsou věčné / Diamonds Are Forever

Příspěvekod HonzaXXII » 20 črc 2010 21:08

Oni ještě někde prodávají videokazety? Spíš bych řekl že jen VYprodávají - videopůjčovny který to v poslední době pakujou jedna za druhou, nebo se přinejlepším zbavujou VHSek aby měli místa na DVD a BR. Z jedný takový jsem dostal přes jeden kontakt několik originál VHSek s Bondem. U nás v Brně jsem viděl poslední originál VHS v prodeji ve starým Tescu (někdejším Prioru), kde jsem taky sehnal VHS s Mizerama, ale myslím že dnes už tam není originál VHS ani jedna. A antikvariáty, tam u nás seženu nejednu SP, LP, MC, CD, ale VHS nikde nevedou. Samozřejmě že nemůžu mluvit za celou republiku, ale určitě to jinde nevypadá sakra o poznání líp ( A POKUD ANO, BUDU JEDINĚ RÁD).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII
 
Příspěvky: 1612
Registrován: 11 čer 2008 18:47
Bydliště: Brno

Re: Diamanty jsou věčné / Diamonds Are Forever

Příspěvekod AngelEyes » 21 pro 2013 22:27

Proboha koho v nováckém dabingu napadlo přeložit Plenty O'Toole jako "Velkýna" (příjmení jsem naštěstí nerozuměl, ale O'Toole to rozhodně nebylo) ... snaha přiblížit českému divákovi dvojsmyslnost jmen mnohých bond-girls je sice chvályhodná, ale výsledek zní strašně :-)
Uživatelský avatar
AngelEyes
 
Příspěvky: 218
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Paddy a 58 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály