Muž z oceli / Man of Steel

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Muž z oceli / Man of Steel

Příspěvek od oberon »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související: Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, Sebevražedný oddíl, Wonder Woman, Liga spravedlnosti

V českém znění: Ondřej Brzobohatý - Henry Cavill (Clark Kent / Superman), Tereza Bebarová - Amy Adams (Lois Laneová), Martin Stránský - Michael Shannon (Generál Zod), Jiří Schwarz - Russell Crowe (Jor-El), Zdeněk Podhůrský - Harry Lennix (Generál Swanwick), Nela Boudová - Diane Lane (Martha Kentová), Petr Oliva - Laurence Fishburne (Perry White), Jan Šťastný - Christopher Meloni (Plukovník Nathan Hardy), Zdeněk Mahdal - Kevin Costner (Jonathan Kent), Luděk Čtvrtlík - Richard Schiff (Dr. Emil Hamilton), Jindřich Žampa - Cooper Timberline (Clark Kent (9 let)), Dana Černá - Ayelet Zurer (Lara Lor-Van), Kristýna Valová - Rebecca Buller (Jenny), Jakub Saic - Michael Kelly (Steve Lombard), Kateřina Lojdová - Antje Traue (Faora-Ul), Kateřina Petrová - Carla Gugino (Kelor), Roman Hajlich - Dylan Sprayberry (Clark Kent (13 let)), Radka Malá - Mary Black (Ro-Zar), Bohuslav Kalva - Mackenzie Gray (Jax-Ur), Zdena Petrová - Alexa Gengelbach (dívka ve školním autobusu), Antonín Navrátil, Zbyšek Horák, Libor Terš, Svatopluk Schuller

Překlad: Petr Finkous
Zvuk: David Pavlíček
Produkce: Leoš Lanči
Odborná spolupráce: Marek Píša
Dialogy a režie: Jiří Balcárek
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve studiu Pro-Time 2013
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9293
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Muž z oceli / Man of Steel

Příspěvek od filip »

Já tak trochu doufal v režiséra Martina Kota.
Z jednoho důvodu - režíroval nové Batmany a Superman je tak od DC a setká se s Batmanem v dalším filmu, proto by bylo hezké, stejně jako u Marvelu, kde téměř všechny díly režíroval Ladislav Novák, by to bylo dobré.
Jinak k dabingu - přijde mi že Ondra Brzobohatý je na tuhle roli moc mladý, Martin Stránský je zajímavý a Mirka Donutila na Kevina Costnera snad nikdo z nás nečekal. Hlasově to vypadá celkem slušně.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Muž z oceli / Man of Steel

Příspěvek od jackb »

Jenže Batmani od Nolana nebudou nijak propojeni s tímhle Supermanem - čili tohle je první film DC Universe
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9293
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Muž z oceli / Man of Steel

Příspěvek od filip »

Ja vím, že nebudou propojeni, ale myslím, že by to mělo něco do sebe. Ale každému vyhovuje samozřejmě něco jiného.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 537
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Muž z oceli / Man of Steel

Příspěvek od MikeZ »

filip píše:přijde mi že Ondra Brzobohatý je na tuhle roli moc mladý
Co? Vždyť je stejně starý jako Cavill. Oba mají 30 a Clark má ve filmu 33. Kde je problém? :)
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9293
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Muž z oceli / Man of Steel

Příspěvek od filip »

Sám jsem zjistil, že problém je jinde :D , prostě mi přijde, že se na něj nehodí
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Muž z oceli / Man of Steel

Příspěvek od Ištván87 »

No, obsazení nevypadá nejhůř. Jen je škoda Zdeňka Mahdala a Petra Olivy. Ale třeba Kateřina Lojdová, ta se hodí celkem dobře, mám dojem. Myslím, že by Ondřej Brzobohatý neměl mít problém. Clark je hodně klidný a nedělá opičky, takže stačí mluvit klidnějším a hlubším hlasem. Snad to bude v pohodě. Pan Balcárek je v součtu většinou jistá záruka kvality. Doufejme, že Martin Stránský nebude moc tlačit na pilu.
Naposledy upravil(a) Ištván87 dne 16 zář 2013 13:17, celkem upraveno 1 x.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Muž z oceli / Man of Steel

Příspěvek od Ištván87 »

Co se týče spjatosti dabérů, tak zrovna pan Oliva je ukázka toho, jaká je škoda, když herce v jeho nejslavnější roli dabuje nevhodně vybraný dabér. Pana Olivu mám moc rád, je to jeden z nejlepších českých dabérů, ale na Laurence Fishburnea se nehodí ani vzdáleně. Když pominu velký věkový rozdíl, tak i fakt, že mají absolutně jiný hlas a projev, to je trošku špatný. Zrovna tady by to bylo těžký, protože na Laurence Fishburnea by se nejvíc hodil asi Jiří Schwarz (je stejně starý a má hodně podobný hlas), který ovšem MUSÍ dabovat Russela Crowea (ten taky nemá lepšího dabéra), takže další nejlepší volbou by byl nejspíš Pavel Rímský.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
fabec122
Příspěvky: 1582
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Muž z oceli / Man of Steel

Příspěvek od fabec122 »

Pro mě osobně je zas Petr Oliva na Fishbournovi jeden z případů, kdy mi dabing příjde lepší než originál :D
Uživatelský avatar
radik92
Příspěvky: 246
Registrován: 18 kvě 2009 17:07
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Muž z oceli / Man of Steel

Příspěvek od radik92 »

Film sem viděl a je skvělý. :) Co se týče obsazení dabingu, vypadá to zajimavě. Jen škoda že nevyšel Vl. Beneš, ten by byl úplně skvělý na Jonathana Kenta. A sem hodně zvědavý na generála Zoda, tak nějak sem doufal v Martina Stropnického :\ ale tak zhodnotím to až to uvidím (uslyším) :D a Martin Stránský je výborný dabér. Jinač nemám výhrad. :-:
Odpovědět

Zpět na „Filmy“