Milovaná žena mechanika Gavrilova / Ljubimaja ženščina ...

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Milovaná žena mechanika Gavrilova / Ljubimaja ženščina ...

Příspěvek od Historik »

Milovaná žena mechanika Gavrilova / Ljubimaja ženščina mechanika Gavrilova

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Jana Drbohlavová - Ludmila Gurčenko (Margarita Sergejevna Solovjova-Rita), Ivo Gübel - Jevgenij Jevstignějev (strýc Rity), Hana Talpová - Natalja Nazarova (Ljusja), Jiří Novotný - Stanislav Sokolov (advokát Viktor), Stanislav Fišer - Michail Světin (činelista Viktor Michajlovič), Ladislav Županič - Anatolij Vasiljev (doktor Slava), Jiří Bruder - Vsevolod Šilovskij (fotograf Paša), Pavlína Vojáčková - Světlana Ponomarjova (dcera Taňka), Eva Jiroušková - Ljudmila Arinina (servírka), Jiří Zavřel - Alexandr Goloborodko (dozorčí lodi), Michal Pavlata (fotograf), Zdeněk Blažek (prodavač lavorů), Vladimír Fišer (titulky), Rudolf Hrušínský nejml. a další.

Zvuk: Luboš Zajíc
Střih: Jana Stejskalová
Vedoucí výroby: Zdena Sirotková
České dialogy: Radovan Kalina
Režie českého znění: Jan Moravec
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1982
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Milovaná žena mechanika Gavrilova / Ljubimaja ženščina ...

Příspěvek od Historik »

Zdánlivě hlavní postava mechanik Lev Gavrilov (hraje Sergej Šakurov) se objeví až na konci filmu a nepromluví.

Úvodní a závěrečné české titulky jsou čtené, kopie z fondu NFA (možná je jich archivováno více) je na klasickém formátu, který byl vykopírován z širokoúhlého formátu (v našich kinech byl promítán formát 4:3 i 1:2,35) pouhými ořezy okrajů, takže např. dvě osoby sedící proti sobě u stolu zabírané z profilu mají občas v záběru jen špičku nosu. Jinak je kopie ve velmi dobrém stavu, místy vybledlá, ale prakticky neslepovaná (zjevně nešlo o trhák československých kin).

Ve filmu je několik písní, které nejsou dabovány a byly ponechány v originále.

Ve Filmovém přehledu 10/1982 s.17 je chyba, Pašu nemluví Stanislav Fišer, ale Jiří Bruder.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Milovaná žena mechanika Gavrilova / Ljubimaja ženščina ...

Příspěvek od Lukiz »

Pavla Vojáčková vzpomíná na svůj první dabing, ale zjevně trochu popleteně (jak už to bývá).
Kdy jste poprvé stála v dabingovém studiu?

V patnácti letech, v prvním ročníku na konzervatoři. Konkurz jsem absolvovala na Smíchově u pana režiséra K. M. Walló, což byl tehdy mezi dabingovými režiséry pojem. Z celé naší třídy si tehdy vybral mě. Zřejmě proto, že jsem byla podobná hlavní představitelce. Zmíněný film byl z ruské provenience a jmenoval se Milovaná žena mechanika Gavrilova. Protože jsem tam měla první velkou hlavní ženskou roli, tak jsem se na ten film šla podívat do kina Blaník. V prázdném sále nás nakonec sedělo jen pět. Tři bezdomovci a já se svým tehdejším přítelem (smích).
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1029 ... ojackovou/
Odpovědět

Zpět na „Filmy“