Poslední oběť / Posledňaja žertva

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Poslední oběť / Posledňaja žertva

Příspěvekod Historik » 11 zář 2013 21:51

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Milena Dvorská - Margarita Volodina (Julija Pavlovna Tugina), Rudolf Jelínek - Oleg Striženov (Vadim Grigorjevič Dulčin), Míla Besser - Michail Gluzskij (Flor Fedulyč Pribytkov), Bohumil Bezouška - Leonid Kuravljov (Lavr Mironič Pribytkov), Jana Drbohlavová - Olga Nayumenko (Irina Lavrovna Pribytkova), Pavel Spálený - Vladimir Kenigson (Salaj Saltanyč), Dalimil Klapka - Valerij Filatov (Luka Gerasimyč Děrgačjov), Marie Marešová - Marija Vinogradova (Michejevna), Karel Vlček - Pavel Vinnik (Kislovskij), Eva Jiroušková - Lionella Pyrjeva (hraběnka Kryglaja), Jan Pohan - Roman Chomjatov (Aleksej Dmitrijevič Mirovič), Inka Šecová - Olga Gobzeva (švadlena), Zdeněk Jelínek - Pjotr Aržanov (kníže Bartěmjev), Jaromír Spal - Sergej Kurilov (ředitel banky), Miloš Zavřel - Viktor Proskurin (husar), Soňa Dvořáková - Valentina Ananina (obchodnice), František Hanzlík - Georgij Tusuzov (lichvář), Jan Víšek (lokaj Vasilij), Ladislav Županič (hráč karet), Roman Hemala, Raoul Schránil, Zdeněk Blažek, Běla Jurdová, M.Březová a další.

Zvuk: Jaromír Svoboda
Střih: Lumír Cihlář
Vedoucí výroby: Miroslava Šmídová
Zvukové efekty: Jitka Zvirocká
České dialogy: Jaromíra Kryslová
Režie českého znění: Ludvík Žáček
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1977
Historik
 
Příspěvky: 2841
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Poslední oběť / Posledňaja žertva

Příspěvekod Historik » 11 zář 2013 21:52

Skutečně mistrovské dílo českého filmového dabingu 70.let ve filmu podle stejnojmenné divadelní hry A.N.Ostrovského z roku 1877.

Původní české úvodní a závěrečné titulky české národní distribuční kopie jsou psané, bílé na šedém pozadí. Neobvykle velké množství 17 dabérů je v titulcích spojeno s postavami a herci, a to bez chyb. Dochovaná kopie z fondu NFA je ve velmi dobrém stavu. Jde o kopii v klasickém formátu (v našich kinech byly distribuovány i kopie širokoúhlé).

Ve filmu je několik písní, či spíše jejich částí, některé jsou dabovány, některé ne. Důvodem je buď skutečnost, že některé považovali tvůrci dabingu za dějově důležité a některé nikoliv, nebo byly tímto způsobem připraveny mezinárodní zvukové pásy.

K filmu existuje dobová kinoupoutávka ze série V našem kině uvidíte. Komentář mluví pravděpodobně Jiří Šrámek. Upoutávka byla promítnuta v kinu Ponrepo 4.září 2013 před filmem Milovaná žena mechanika Gavrilova.
Historik
 
Příspěvky: 2841
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Poslední oběť / Posledňaja žertva

Příspěvekod Historik » 14 zář 2013 23:18

Podobně jako ve filmu Sannikovova země rovněž od režiséra Ludvíka Žáčka objevuje se v titulcích jméno M.Březová, které zatím není blíže identifikováno. Hledal jsem i v okrajových sólistech a sboristech Hudebního divadla v Karlíně, odkud Žáček často čerpal, ale zatím bez úspěchu. Může samozřejmě jít o neherečku, příp. málo známé jméno nějaké herečky za svobodna. Kdyby měl někdo nějaký nápad ...
Historik
 
Příspěvky: 2841
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Poslední oběť / Posledňaja žertva

Příspěvekod Lukiz » 14 zář 2013 23:42

Je to trochu přes ruku, ale web zabývající se rozhlasovými hrami uvádí jméno M.Březová i s přiřazením role v téhle hře z roku 1976. http://mluveny.panacek.com/rozhlasove-h ... -1976.html
Samotné audio je na známém úložišti, tak možné z toho by se dal odhadnout věk.
PS: V detailu pak uvádí jméno Marcela Březová
Lukiz
 
Příspěvky: 3525
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Poslední oběť / Posledňaja žertva

Příspěvekod Historik » 15 zář 2013 14:05

V tom případě je více než pravděpodobné, že skutečně jde o zpěvačku Hudebního divadla v Karlíně, kde byl Ludvík Žáček ředitelem a čerpal z něj řadu dabérů. V této hře jsou účinkujícími z karlínského divadla skoro všichni - Gaierová, Janda, Břínková, Zavřel, Ježil, Prokopová, Kadlec, Šviha a Kozderková (správně Laďka, nejde-li o shodu jmen, ale Laďka hrála v této operetě i v karlínském jevištním zpracování).
Historik
 
Příspěvky: 2841
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály