Big Ben: Smrt o masopustu / Bulle von Tölz: Tod am Rosenm...

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Big Ben: Smrt o masopustu / Bulle von Tölz: Tod am Rosenm...

Příspěvek od Michel »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Zdeněk Junák - Ottfried Fischer (komisař Benno Berghammer), Sylva Talpová - Katerina Jacob (komisařka Sabrina Lorenzová), Olga Hegerová - Ruth Drexel (Resi Berghammerová), Bedřich Výtisk - Günther Maria Halmer (notář Schmidseder), Přemysl Přichystal - Michael Lerchenberg (prelát Hinter), Rudolf Kokeš - Udo Thomer (strážmistr Pfeiffer), Drahomíra Hofmanová - Diana Körner (státní zástupkyně Dr. Zirnerová), Radka Přibyslavská - Chris Hohenester (Monika Netzthalerová), Lenka Filipová-Kudelová - Manuela Denz (Eva Lachnerová), Josef Vrtal - Werner Asam (Dallinger), Tereza Grygarová - Inka Calvi (Tina Gerlingerová), Aleš Zbořil - Timothy Peach (Tobias Schöpplein), Jan Grygar - Markus Neumaier (Arnold Netzthaler), Martin Sláma - Carsten Voigt (Max Roidl), Eva Jelínková - Edeltraud Schubert (paní Schöppleinová), Libuše Billová - Waltraut Borchmann (trhovkyně), Jiří Brož, Luboš Ondráček (titulky) a další

Překlad: Lubomír Selinger
České dialogy: Sylva Selingerová
Dramturgie: Rostislav Landsman
Produkce: Božena Kubíková
Zvuk: Karel Peřinka
Režie českého znění: Jiří Kubík
Připravila: Firma Eurokim, vyrobila Prima Plus, a. s., televize Prima 1999
Naposledy upravil(a) Michel dne 22 srp 2019 17:48, celkem upraveno 4 x.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1876
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Big Ben: Smrt o masopustu / Bulle von Tölz: Tod am Rosenm...

Příspěvek od Manche »

Netzthalera mluvil Jan Grygar, jeho ženu nevím, ale tu druhou sekretářku bych možná dokázal identifikovat až se na ten díl mrknu...
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Big Ben: Smrt o masopustu / Bulle von Tölz: Tod am Rosenm...

Příspěvek od Michel »

Díky moc za pomoc :-) A to jsem si myslel, že Jana Grygara po hlase dobře poznám a tady mi vůbec nedošlo, že je to on.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1876
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Big Ben: Smrt o masopustu / Bulle von Tölz: Tod am Rosenm...

Příspěvek od Manche »

U tý Netzthalerový mě ještě napadla Radka Přibyslavská, ale je to jen dohad... A měl jsem zato, že doktorku Zirnerovou mluvila Drahomíra Hofmanová...
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Big Ben: Smrt o masopustu / Bulle von Tölz: Tod am Rosenm...

Příspěvek od Michel »

Máš pravdu. Drahomíru Hofmanovou jsem až doteď neznal, ale podle dílu Smrt v krajkách jsem indentifikoval a je to opravdu ona, kdo dabuje státní zástupkyni. Mají ale s Libuší Billovou neuvěřitelně podobné hlasy, takže mě ani nenapadlo pochybovat o tom, že jsem Libuši Billovou identifikoval správně. Na ty ostatní dabérky jsem vytvořil ukázky v sekci identifikace dabérek, tak snad je někdo pozná.
Jinak obsazení paní Hofmanové jako dabérky státní zástupkyně je pro mě nepochopitelný krok, mně osobně se do té role vůbec nehodila, mnohem radši bych slyšel v této roli třeba Aranku Lapešovou.

Ono jinak narozdíl od 1 .série, kde Mikáš Pánek uvedl v závěrečných titulkách vždy kolem deseti dabérů, je v závěrečných titulkách 2. série uvedeno dabérů pouze okolo osmi, někdy taky vůbec žádní, což identifikaci značně ztěžuje.
Naposledy upravil(a) Michel dne 23 zář 2013 22:41, celkem upraveno 2 x.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1876
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Big Ben: Smrt o masopustu / Bulle von Tölz: Tod am Rosenm...

Příspěvek od Manche »

Michel píše: Jinak obsazení paní Hofmanové jako dabérky státní zástupkyně je pro mě nepochopitelný krok, mně osobně se do té role vůbec nehodila, mnohem radši bych slyšel v této roli třeba Aranku Lapešovou.
A pročpak, jestli se smím zeptat? Ona už Aranka Lapešová tuhle herečku někde mluvila?
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Big Ben: Smrt o masopustu / Bulle von Tölz: Tod am Rosenm...

Příspěvek od Michel »

Jestli ji už dabovala, nevím, ale z těch brněnských dabérek, co znám, mi pasuje nejlépe. Přijde mi, že paní Hofmanová ji zbytečně postaršuje a celkově se na tu roli nehodí. Sice Dianě Körner bylo v seriálu přibližně tolik jako paní Hofmanové, ale mě zní paní Hoffmanová strašně babičkovsky a mile. A státní zástupkyně má být dle mého přísně znějící karieristka, zatímco v podání paní Hofmanové na mě působí jako milá babička.
Ale je možné, že jsem ovlivněný 1. sérií, kde ji dabovala olomoucká herečka Ivana Plíhalová.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1876
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Big Ben: Smrt o masopustu / Bulle von Tölz: Tod am Rosenm...

Příspěvek od Manche »

Mě právě kvůli tomu věku docela seděla, ale na těch tvých důvodech je taky kus pravdy... ;)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“