Povídka o dobrých lidech / Povest o dobrih ljudeh

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Povídka o dobrých lidech / Povest o dobrih ljudeh

Příspěvekod Historik » 22 led 2014 20:47

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Marie Vášová - Elvira Kraljeva (Ana Koštrcová), Oldřich Lukeš - Karel Pogorelec (Jožef Koštrca), Květa Fialová - Majda Grbac (Marta), Jan Faltýnek - Sandi Krošl (Ivan), Jana Preissová - Olga Kacjan (Katica), Míla Besser - Velimir "Bata" Živojinović (Peter Koštrca) a další.

Zvuk: Jaromír Svoboda
Střih: Lumír Cihlář
České dialogy: Bohumíra Peychlová
Režie českého znění: Irena Skružná
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1976
Historik
 
Příspěvky: 2986
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Povídka o dobrých lidech / Povest o dobrih ljudeh

Příspěvekod Historik » 22 led 2014 21:17

Pět písní, které zpívá Katica, je ponecháno v originále, přechod na mluvené slovo je velice nenásilný.

Úvodní a závěrečné původní české titulky jsou obrazové (textové), bílé. Úvodní jsou exponované přes pohled na břeh řeky. Ten je buď použit z jiné části filmu, v němž je řada scén u řeky (vyžadovalo by podrobnou analýzu) nebo je převzat z všeobecných obrazových podkladů (v tomto případě ze skupiny přírodních snímků), které měl k dispozici archiv titulkovacího pracoviště ve studiu Sport na Smíchově. Závěrečné jsou položeny na neutrálním (jednobarevném šedém) podkladu. V úvodních titulcích jsou uvedeni tvůrci filmu, herci a dabéři, v závěrečných herci, dabéři a tvůrci dabingu. Zjevně nebyly k dispozici nebo z jiného důvodu nebyly použity mezinárodní obrazové podklady, neboť v originále jsou úvodní a závěrečné titulky exponovány přes dějový obraz, zřejmě zchátralý dům po smrti Koštrcových.

Jako jeden z mála příkladů titulků dabovaných filmů té doby nejsou titulky psány jen majuskulemi, čímž se opět potvrzuje správnost našeho současného zápisu studia s velkým "d" - Filmové studio Barrandov Dabing.

Dochovaná národní distribuční kopie je ve velmi dobrém stavu, kromě opotřebení na začátcích a koncích promítacích dílů téměř bez slepek.
Historik
 
Příspěvky: 2986
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 62 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály