Plán útěku / Escape Plan

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Plán útěku / Escape Plan

Příspěvek od jackb »

Tešitel je taky jediný režisér, který tam taky dělal pořádný dabingy - stačí vzpomenout na jeho předchůdce Žáčka, Učíka. Paní režisérka se alespoň snaží, aby se to dalo poslouchat (pánové Žáček a Učík jenom skoro každej dabing odflákli)

Navíc Těšitel mnohdy spojil rozpočty až 3 filmů, aby tam byl nějaký normální počet dabérů - proto se taky hlasy opakovaly.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9343
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Plán útěku / Escape Plan

Příspěvek od filip »

Je pravda, že Učík a Žáček tam nadělali velký zlo.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Plán útěku / Escape Plan

Příspěvek od Nobody »

Tak Lněnička velice příjemně překvapil. Hodí se na Caviezela. Toť asi (kromě dodržení ústřední dvojice) veškeré klady. Velká zoufalost v počtu dabérů. Proč musí Juřička mluvit kromě D´Onofria a Neilla ještě další postavy? To je už vážně vracíme do začátku 90. let. A co mně strašně vadilo, byly namlouvané titulky hlasem paní režisérky. Okamžitě to praští do ucha, jako něco, co tam nepatří. Neměla by to dělat. A číst úvodní a závěrečné titulky taky ne (nikdy), fakt to kazí dojem z filmu. :-(
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Plán útěku / Escape Plan

Příspěvek od Budy »

A co konkrétně ti na jejím namlouvání titulků vadí?
18.05.2008 – 07.05.2015
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Plán útěku / Escape Plan

Příspěvek od Nobody »

Upřímně? Hlas. Totálně se nehodící k namlouvání komentářů, titulků a podobně. Kdyby to bylo pěkné, tak by jí na to obsazovali i jiní režiséři. Například v úvodu. Citace z Bible ve vězení. Chlapské drsné prostředí, navíc obsah citace. To chce nějaký chlapský, distinguovaný hlas. A ostatní titulky jsou na tom zrovna tak. Navíc většinu z nich (nemyslím místopisné) by bylo vhodnější nechat přečíst postavy, které si je víceméně čtou vnitřním hlasem.
VV režíruje z většiny dobře (i výborně), ale tohle mi vadí.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Plán útěku / Escape Plan

Příspěvek od Budy »

Neslyšel jsem, ale respektuji tvůj názor. Avšak namlouvání konečných titulků by nemusel být zas až takový problém. :-?
18.05.2008 – 07.05.2015
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Plán útěku / Escape Plan

Příspěvek od Nobody »

Pro mě je to součást dabingu. To jak a kým jsou přečteny by mělo vystihovat film.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7038
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Plán útěku / Escape Plan

Příspěvek od Michaela2 »

já s Veronikou Veselou taky žádnej problém nemám, pokud jde o závěrečné titulky, je režisérkou, tak at´ si je namluví, hlas má pěkný :)
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1126
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Plán útěku / Escape Plan

Příspěvek od puffy »

Problem s Veronikou Veselou nie je pri nahovoreni zaverecnych titulkov, ale pri vsetkych tych komentaroch miesta a casu. Na toto sa fakt prilis nehodi.
Ved si to predstavte:
Drsny film ktory pojednava o väzeni s brutalnymi väznami.
Zaber na Slya vo väzani ako ho odvádzaju na samotku po krvavej bitke a do toho jemny zensky hlasok zahlasi:
FEDERÁLNÍ VĚZENÍ BENDWATER, BUDOVA S MAXIMÁLNÍ OSTRAHOU, SAMOTKA.
Ved to uplne nabura atmosferu filmu.
18.11.2009 - 28.12.2016
PavelBartos
Příspěvky: 142
Registrován: 20 dub 2012 01:08

Re: Plán útěku / Escape Plan

Příspěvek od PavelBartos »

Veronika Veselá se mi velice líbila hlavně v seriálu Mladí jezdci, byla z celého seriálu nejlepší. Málokdo by onoho falešného mladíka zvládl nadabovat tak dobře. Ženské dabérky často umí dabovat malé kluky, kupříkladu Eva Spoustová je vynikající, ale mluvit jako již téměř dospělý muž, na to musí být skvělá dabérka. Je pravda, že jsem ten seriál viděl naposledy před nějakými dvaceti lety a od té doby ho bohužel v Češtině sehnat nemohu, tak mé vzpomínky nemusí být až tak přesné, ale tehdy se mi její výkon hodně líbil.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“