Plán 9 / Plan 9 from Outer Space

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Plán 9 / Plan 9 from Outer Space

Příspěvekod Meotar » 22 bře 2014 16:47

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING (DVD - Plán 9)
V českém znění: Jan Šťastný - Gregory Walcott (Jeff Trent), Lukáš Hlavica - Duke Moore (poručík Johnny), Jan Vlasák - Tom Keene (plukovník Edwards), Antonín Navrátil - Dudley Manlove (Eros), Dagmar Čárová - Joanna Lee (Tanna), Jan Szymik - Criswell (vypravěč), Tereza Chudobová - Mona McKinnon (Paula Trentová), Dalimil Klapka - John Breckinridge (Excelence), Petr Oliva - Lyle Talbot (generál Roberts), Michal Holán - Carl Anthony (strážník Larry), Jakub Saic - Paul Marco (strážník Kelton), Radovan Vaculík - David De Mering (Danny), Jitka Ježková - Norma McCarty (letuška Edith), Bohdan Tůma - Ben Frommer (chlap z pohřbu) + Conrad Brooks (strážník Jamie), Jitka Moučková - Gloria Dea (dívka z pohřbu), Jaromír Meduna - J. Edward Reynolds (hrobník), Filip Jančík - Bill Ash (kapitán), Jiří Plachý (hlas zpráv), Jiří Kodeš (titulky) a další.

Vyrobil: Cinema Casting Kodešová pro Řitka video, 2008

2. DABING (Filmbox - Plán 9 z vesmíru)
V českém znění: Libor Hruška, Ivan Jiřík, Nikola Votočková - Mona McKinnon (Paula Trentová), Regina Řandová, Radovan Vaculík, Bohuslav Kalva - John Breckinridge (Excelence), Libor Terš.

Režie: Milan Soták
Vyrobila: Saga TV pro SPI International, 2012
Meotar

Re: Plán 9 z vesmíru / Plan 9 from Outer Space

Příspěvekod Sen » 22 bře 2014 17:08

Opravdu zde Milan Soták daboval :-??
Sen
Globální moderátor

Příspěvekod Meotar » 22 bře 2014 17:25

Máte pravdu, na konci filmu sú čítané titulky: "Na českém znění spolupracovali..." a mená všetkých hercov s Milanom Sotákom na konci. Zároveň zisťujem, že je režisérom pre Saga TV. Takže on mal zrejme réžiu.
Meotar

Příspěvekod blueneon » 23 bře 2014 00:02

Pri všetkej úcte si neviem predstaviť dabing tohto "filmu" (?) Ak ste to videli s dabingom, prezraďte, či ten dabing bol seriózny, alebo sa snažili to nadabovať nekvalitne tak, ako je ten film celý nekvalitný. Som zvedavý :D
blueneon

Příspěvekod Lukiz » 23 bře 2014 00:09

No tak zrovna Saga tv se rozhodně nemusí "snažit nadabovat nekvalitně".... Co si pamatuji tak i tohle znělo obdobně strašně, jako jejich obvyklá tvorba.
Lukiz

Příspěvekod Meotar » 23 bře 2014 00:26

Kvalita tohto dabingu síce nie je ktovieako slávna (okrem iného malý počet dabérov), ale úmyslom tvorcov bolo naozaj zrealizovať seriózny dabing (teda nie nejakú paródiu, čo by si možno táto legendárna "paródia na film" i zaslúžila). :)
Meotar

Příspěvekod Lukiz » 23 bře 2014 17:31

Já mám v nahrávce rok 2012. Opravdu tam jinde zazní 2008?
Lukiz

Příspěvekod Newmy » 23 bře 2014 19:35

2008/9 bude první dabing na DVD pod názvem Plán 9, Filmbox dabing bude 2012
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

Příspěvekod kubik-dulik » 23 bře 2014 19:41

Meotar píše:úmyslom tvorcov bolo naozaj zrealizovať seriózny dabing

To si u SPI International a Saga TV nejsem úplně jistý...
HBO má 5 kanálů a mezi ně patří taky Cinemax ;)
kubik-dulik

Příspěvekod Meotar » 23 bře 2014 20:55

Newmy píše:2008/9 bude první dabing na DVD pod názvem Plán 9, Filmbox dabing bude 2012

Takže tento film má až 2 dabingy? Moja nahrávka je z Filmboxu. Tesne predtým, ako mal byť spomenutý rok výroby, je však urezaná. Kedže som žil v presvedčení, že existuje len DVD dabing, doplnil som rok výroby na základe zhliadnutia zadného obalu DVD od Řitka video, kde je informácia o prítomnosti českého znenia a rok výroby 2008.
Takisto na fóre csfd sa začiatkom roka 2009 spomína, že dabing je - citujem - vážne seriózny. Každopádne zajtra (24.3.) tento film na Filmboxe dávajú, teda mám možnosť si rok výroby dabingu overiť .

Budem komukoľvek vďačný za doplnenie údajov o 1. dabingu.

Mimochodom, ja osobne vnímam ako paradox až iróniu ten fakt, že pre takýto béčkový film v krátkom časovom horizonte vznikli dva dabingy, kým množstvo naozaj kvalitných dabingových diel (českých i slovenských) je dlhodobo neprístupných...
Meotar

Další

Zpět na Filmy