Prci, prci, prcičky / American Pie

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Prci, prci, prcičky / American Pie

Příspěvekod jackb » 06 čer 2009 12:26

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB
Související filmy: Prci, prci, prcičky 2, Prci, prci, prcičky 3: Svatba, Prci, prci, prcičky: Na táboře, Prci, prci, prcičky: Nahá míle, Prci, prci, prcičky: Spolek Beta, Prci, prci, prcičky: Kniha lásky

1.DABING [VHS]
V českém znění: Jan Dolanský - Thomas Ian Nicholas (Kevin Myers), Filip Švarc - Jason Biggs (Jim Levenstein), Marek Libert - Chris Klein (Chris 'Oz' Ostreicher), Filip Jančík - Seann William Scott (Steve Stifler), Petr Burian - Eddie Kaye Thomas (Paul Finch), Bohdan Tůma - Chris Owen (Chuck Sherman), Jitka Ježková - Tara Reid (Victoria 'Vicky' Lathumová), Kateřina Lojdová - Mena Suvari (Heather), Barbora Fišerová - Alyson Hannigan (Michelle Flahertyová), Vanda Hybnerová - Natasha Lyonne (Jessica), Pavel Rímský - Eugene Levy (Jimův otec), Radka Stupková - Jennifer Coolidge (Stiflerova matka), Tomáš Borůvka - Casey Affleck (Tom Myers), Jan Škvor - Eli Marienthal (Matt Stifler), Karolína Pospíšilová - Shannon Elizabeth (Naďa), Petra Jindrová, Jiří Čapka, Libor Terš, Hynek Dřízhal, Václav Rašilov, Václav Krátký, Jiří Zeman, Dagmara Císařovská, Zuzana Hanáková, Alžběta Šmídová, Bára Wildová, Jiří Kohout, Roman Hájek (titulky) a další

Překlad: Ivona Brýnová
Zvuk: Miloš Sommer, Roman Čapek
Produkce: Zdeněk Franc, Jana Kovaříková
Dialogy a Režie: Alice Hurychová
Vyrobil: Bontonfilms 2000

2.DABING [Prima]
V českém znění: Michal Michálek - Thomas Ian Nicholas (Kevin Myers), Filip Švarc - Jason Biggs (Jim Levenstein), Marek Libert - Chris Klein (Chris 'Oz' Ostreicher), Filip Jančík - Seann William Scott (Steve Stifler), Petr Burian - Eddie Kaye Thomas (Paul Finch), Bohdan Tůma - Chris Owen (Chuck Sherman), Jitka Ježková - Tara Reid (Victoria 'Vicky' Lathumová), Tereza Chudobová - Mena Suvari (Heather), Barbora Fišerová - Alyson Hannigan (Michelle Flahertyová), Jitka Moučková - Natasha Lyonne (Jessica), Pavel Rímský - Eugene Levy (Jimův otec), Radka Stupková - Jennifer Coolidge (Stiflerova matka), René Slováčková - Shannon Elizabeth (Naďa), Jan Köhler - Eli Marienthal (Matt Stifler), Libor Bouček, Petr Lněnička, Anna Suchánková, Oldřich Hajlich, Regina Řandová, Pavel Šrom, Svatopluk Schuller, Ivan Jiřík, Nikola Votočková, Kateřina Lojdová, Jana Stryková, Michal Holán, Zbyšek Horák (titulky)

Překlad: Petra Hamouda
Zvuk: Tomáš Čisárik
Produkce: Kristýna Smetanová, Leoš Lanči
Vedoucí výroby: Marie Přívratská
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy: Alice Hurychová, Petra Hamouda
Režie: Filip Jančík
Vyrobilo: Médea Promotion Dabing, člen skupiny Médea Group pro FTV Prima s.r.o. 2015
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
 
Příspěvky: 3208
Registrován: 25 kvě 2008 10:14

Re: Prci, prci, prcičky / American Pie

Příspěvekod bernyz » 13 zář 2015 23:50

Jestli je nějaký dabing opravdu zbytečný, tak je to druhý dabing Primy. K čemu? Dyť přece VHS dabing nemůže být tak drahý. Tenhle film má každý spojený se super hláškami, ty tu teď dost chyběly. Zase na druhou stranu sehnali u agenturní lidi.
bernyz
 
Příspěvky: 613
Registrován: 16 úno 2012 20:46

Re: Prci, prci, prcičky / American Pie

Příspěvekod safink88 » 14 zář 2015 09:50

Hlasy sice téměř úplně zachovány (hodně neseděla Tereza Chudobová na Menu Suvari - Heather), ale zásadní problém je, že 1) některé legendární hlášky byly jinak 2) hlasy se za oněch 15 let přece jen změnily. Takže i když Jimma mluvil opět Švarc, Stiflera opět Jančík, atd...nebylo to podruhé prostě ono. Bylo slyšet, jak jsou hlasy vyspělejší oproti prvnímu dabingu z roku 2000. Mám pravdu? :-)
safink88
 
Příspěvky: 61
Registrován: 28 srp 2009 19:30

Re: Prci, prci, prcičky / American Pie

Příspěvekod Ištván87 » 14 zář 2015 11:15

U tohoto dabingu nám asi smysl bude unikat dlouhodobě. Pokud mělo jít o sjednocení obsazení, tak to vzali za špatný konec, protože Jan Dolanský byl jako Kevin lepší než Michal Michálek a Kateřina Lojdová byla taky jako Heather lepší. Je sice fajn, že sehnali i agenturní herce, ale škoda hlášek. Pokud nedej bože šlo o zjemnění překladu, tak bych rád věděl dvě věci:
1) To už bylo označování filmů hvězdičkou definitivně zakázáno?
2) Nahotinky z toho taky vystříhali?
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2287
Registrován: 24 lis 2008 22:17


Re: Prci, prci, prcičky / American Pie

Příspěvekod DAN K. » 14 zář 2015 14:42

Bohužel od Bontonu nejde od začátku letošího roku nakupovat dabingy. Jak můžete ostatně v první řadě vidět i na Nově, viz Non-stop a další tituly. Je to právní problém, netýká se peněz. Snad se situace nějak brzy rozumně vyřeší. zadání bylo zachovat všechny hlášky a použít možné maximum původního textu. někde byly větší asynchrony a text byl lehce upraven. Pokud došlo k větším změnám, tak to je mi velmi líto, kdyžtak mi detaily napište do SZ, zkusím to vyreklamovat. v tom návalu práce není v mých silách na všechno koukat. Občas se je třeba spolehnout na ostaní, že splní zadání.
DAN K.
 
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha

Re: Prci, prci, prcičky / American Pie

Příspěvekod safink88 » 14 zář 2015 18:01

Je to fakt k pláči, když už se předabovávají takové klasiky. V tomto případě se také divím, že se pod nový dabing podepsal Filip Jančík.
safink88
 
Příspěvky: 61
Registrován: 28 srp 2009 19:30

Re: Prci, prci, prcičky / American Pie

Příspěvekod cenda » 14 zář 2015 18:13

A kdo jinej by to měl režírovat než herec, kterej daboval ve všech dílech jednu z hlavních postav a podle mě patří mezi českou elitu v oblasti režie dabingu. Podle mě se s tím Prima vypořádala jak nejlíp to šlo, sehnala téměř všechny původní herce agentura, neagentura a dokonce přizvala k úpravě dialogů jejich původní autorku a režisérku. Za mě tedy, ať je ztráta (snad dočasná) původního dabingu jakkoli na škodu, BIG LIKE :-: za snahu, která v současný době není v žádným případě samozřejmostí.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda
 
Příspěvky: 647
Registrován: 04 čer 2011 12:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Prci, prci, prcičky / American Pie

Příspěvekod Ištván87 » 14 zář 2015 21:28

No, tak tady bych to i chápal. U nás má každej zadavatel něco. Magic Box předražuje a zásadně nevydává filmy s přidanou hodnotou, no a Bonton, to je průšvih kdykoliv jde o dabing. Nebo o titulky u bonusů. Tady si člověk vážně nevybere.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2287
Registrován: 24 lis 2008 22:17


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: patrik1177 a 11 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály