Policejní akademie 4: Občanská patrola / Police Academy 4

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Papo
Příspěvky: 1115
Registrován: 01 lis 2008 07:43
Bydliště: Trenčianske Teplice, SR

Policejní akademie 4: Občanská patrola / Police Academy 4

Příspěvek od Papo »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související: Policejní akademie | Policejní akademie 2: Jejich první nasazení | Policejní akademie 3: Znovu ve výcviku | Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach | Policejní akademie 6: Město v obležení | Policejní Akademie 7: Moskevská mise | "Policejní akademie"

1. DABING: VHS, Markíza, ČT (jako Policejní akademie 4), DVD (jako Policejní akademie 4: Občanská patrola)

V českém znění: Pavel Trávníček - Steve Guttenberg (Mahoney) + Francois Klanfer (francouzský policejní důstojník), Bohumil Švarc - George Gaynes (komandant Lassard), Ljuba Krbová - Corinne Bohrer (Laura) + Colleen Camp (paní Kirklandová-Tackleberryová), Jaroslava Obermaierová - Leslie Easterbrook (Callahanová) + Kay Hartrey (básnířka) + Jackie Joseph (paní Kirklandová) + Megan Smith (žena před výtahem) + Carolyn Scott (zdravotní sestra), Dagmar Čárová - Marion Ramsey (Hooksová) + Sharon Stone (Claire Mattsonová), Pavel Rímský - Bubba Smith (Hightower) + David Graf (Tackleberry) + James Carroll (dodavatel v skladišti) + Michael McManus (Todd), Jan Pohan - George R. Robertson (komisař Hurst) + Arthur Batanides (pan Kirkland) + Jack Creley (soudce) + Arnie Hardt (německý policejní důstojník) + (titulky), Michal Pavlata - Michael Winslow (Jones) + Scott Thomson (Copeland), Jiří Prager - Bobcat Goldthwait (Zed) + David Spade (Kyle) + Brian Tochi (Nogata) + Brent Myers (bankový lupič), Ladislav Županič - G.W. Bailey (kapitán Harris), Jaroslav Kaňkovský - Tim Kazurinsky (Sweetchuck) + Don Ritchie (muž před výtahem) + Ted Simonett (Copelandův parťák) + Derek McGrath (Butterworth) + Glenn Preston (zákazník v Modré ústřici) + Rummy Bishop (muž na mejdanu) + Bob Lem (čínský policejní důstojník) + Larry Schwartz (policista v skladišti) + Randall "Tex" Cobb (Zack), Jiří Novotný - Lance Kinsey (Proctor), Martin Otava - Tab Thacker (House) + Andrew Paris (Bud Kirkland) + Brian Backer (Arnie), Alena Kreuzmannová - Billie Bird (paní Feldmanová) a další

Zvuk: Lubomír Zajíc
Produkce: Zdena Sirotková
Překlad: Václav Straka
Dialogy a režie českého znění: Marie Fronková
Technická spolupráce: Videostudio Klondike KF a.s.
Vyrobilo: Filmové studio AB Barrandov Dabing pro Warner Home Video - 1992

2. DABING: Nova, Prima (jako Policejní akademie: Občanská patrola)

V českém znění: Pavel Trávníček - Steve Guttenberg (Mahoney), Bohumil Švarc - George Gaynes (komandant Lassard), Ljuba Krbová - Leslie Easterbrook (Callahanová), Andrea Elsnerová - Marion Ramsey (Hooksová), Monika Žáková - Sharon Stone (Claire Mattsonová), Marcel Vašinka - Bubba Smith (Hightower), Roman Hájek - David Graf (Tackleberry), Jaroslav Kaňkovský - George R. Robertson (komisař Hurst), Michal Jagelka - Michael Winslow (Jones), Martin Sobotka - Bobcat Goldthwait (Zed), Ivan Jiřík - Scott Thomson (Copeland), Ladislav Županič - G.W. Bailey (kapitán Harris), Miroslav Středa - Tim Kazurinsky (Sweetchuck), Svatopluk Schuller - Lance Kinsey (Proctor), Simona Postlerová - Colleen Camp (paní Kirklandová-Tackleberryová), Jan Maxián - Brian Backer (Arnie), Radek Kuchař - Andrew Paris (Bud Kirkland), Rudolf Kubík - Brian Tochi (Nogata), Milan Slepička (úvodní komentář & titulky), Vladimír Kudla a další

Překlad: Jan Urbánek
Zvuk: Milan Blažek
Produkce: Ivana Prejdová, Jiří Beránek
Dialogy a režie: Marie Fronková
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro CET 21, spol. s r.o. - 2002
Naposledy upravil(a) Papo dne 25 bře 2024 17:22, celkem upraveno 31 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Policejní akademie 4: Občanská patrola / Police Academy 4

Příspěvek od Budy »

Pavel Rímský na Tackleberryho? Vidím, že se na něj vystřídalo pěkné množství dabérů. :)
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Don Arian
Příspěvky: 193
Registrován: 06 říj 2009 08:16
Bydliště: Kdesi ve 20. století...

Re: Policejní akademie 4: Občanská patrola / Police Academy 4

Příspěvek od Don Arian »

zrovna běží na COOLu ten dabing Novy
"Ticho mozku nebo tě probodnu vidlema!"
donkocicak
Příspěvky: 41
Registrován: 17 led 2010 00:07

Re: Policejní akademie 4: Občanská patrola / Police Academy 4

Příspěvek od donkocicak »

nechci tady plašit, ale mám dojem, že Policejní akademie má 3 dabingy, mám nahraný tento film z TV Prima (dávali ho loni), dále mám teď DVD s tím původním, 1.dabingem, ale jestli se nepletu, mám z TV Nova tento čtvrtý díl ještě s jedním, úplně jiným dabingem, natáčel jsem ho někdy, nevím, 8-10 let už to bude... možná se pletu, ale mám dojem, že jsou 3 dabingy
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Policejní akademie 4: Občanská patrola / Police Academy 4

Příspěvek od Lukiz »

Prima to přece dává s nováckým dabingem. Hned o příspěvek výše někdo píše že na Coolu šel, takže žádný extra primácký dabing není.
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Policejní akademie 4: Občanská patrola / Police Academy 4

Příspěvek od kubik-dulik »

1. dabing vysílán vždy na Markíze
OperaceHoHoHo
Příspěvky: 2
Registrován: 21 srp 2015 01:51

Re: Policejní akademie 4: Občanská patrola / Police Academy 4

Příspěvek od OperaceHoHoHo »

Měl jsem možnost poslechnout si oba dva dabingy, a ve srovnání s původním zněním je ten první (Pavel Rimský jako Hightower) dosti špatný, zabíjí gagy nevhodnou parafrází a často používá krkolomné nebo nepřesné překlady. Kdo si chce film trochu užít, měl by sáhnout spíše po tom druhém (Marcel Vašinka jako Hightower), protože je dramaturgicky lépe zvládnutý. Proto mne taky překvapilo, kdo je podepsán pod režií prvního dabingu...
Kolousek001
Příspěvky: 42
Registrován: 02 dub 2012 20:05

Re: Policejní akademie 4: Občanská patrola / Police Academy 4

Příspěvek od Kolousek001 »

Na DVD teda asi vyšel ten první dabing co? CHtěl sem si koupit celou sbírku, ale nevím proč jak sem zvyklej z TV tak se mi líbí mnohem víc ten druhej dabing, hlasy mi tam sedí víc a s hláškama je to tak půl na půl ...
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Policejní akademie 4: Občanská patrola / Police Academy 4

Příspěvek od Budy »

Běžel někdy tento díl na ČT, jak je uvedeno u VHS dabingu? Po roce 2000 tam dávali pouze 1., 2., 3. a 7. díl.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní akademie 4: Občanská patrola / Police Academy 4

Příspěvek od Newmy »

No 9.3.2001 sice uvádí 7 díl, ale tady https://img.ceskatelevize.cz/boss/image ... /filmy.pdf píší díl 4 :-? :-?
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Odpovědět

Zpět na „Filmy“