Blízko od sebe / August: Osage County

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. DABING: DVD
V českém znění: Milena Steinmasslová - Meryl Streep (Violet Westonová), Petra Tišnovská - Julia Roberts (Barbara Westonová), Hana Talpová - Margo Martindale (Mattie Fae Aikenová), Ivana Milbachová - Julianne Nicholson (Ivy Westonová), Klára Sochorová - Juliette Lewis (Karen Westonová), Pavel Vondra - Ewan McGregor (Bill Fordham), Terezie Taberyová - Abigail Breslin (Jean Fordhamová), Marcel Vašinka - Chris Cooper (Charlie Aiken), Filip Čáp - Dermot Mulroney (Steve Huberbrecht), Petr Lněnička - Benedict Cumberbatch (Charles Aiken), Ladislav Županič - Sam Shepard (Beverly Weston), Veronika Mudrová - Misty Upham (Johnna Monevatová + titulky), Libor Terš

Překlad: Jan Feldstein
Zvuk: Michal Čiernik
Produkce: Markéta Kratochvílová
Dialogy a režie: Veronika Veselá
Vyrobila: Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové, studio Budíkov pro Bontonfilm 2014

2. DABING: Prima
V českém znění: Zlata Adamovská - Meryl Streep (Violet Westonová), Nela Boudová - Julia Roberts (Barbara Westonová), Hana Talpová - Margo Martindale (Mattie Fae Aikenová), Jitka Moučková - Julianne Nicholson (Ivy Westonová), Kateřina Lojdová - Juliette Lewis (Karen Westonová), Saša Rašilov - Ewan McGregor (Bill Fordham), Terezie Taberyová - Abigail Breslin (Jean Fordhamová), Pavel Soukup - Chris Cooper (Charles Aiken), Marek Holý - Dermot Mulroney (Steve Huberbrecht), Ondřej Kavan - Benedict Cumberbatch (Charlie Aiken jr.), Jan Vlasák - Sam Shepard (Beverly Weston), Eliška Nezvalová - Misty Upham (Johnna Monevata), Bohuslav Kalva - Newell Alexander (Dr. Burke) & (titulky)

Překlad: Magda Bělková
Dramaturgie: Lucie Musílková
Zvuk: Tomáš Říha
Produkce: Libuše Witzová
Vedoucí výroby: Kristýna Pavlíková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Zuzana Schulzová
Vyrobila: FTV Prima ve studiu Audiotech v roce 2018
Uživatelský avatar
Doufek
Příspěvky: 144
Registrován: 06 zář 2008 21:33

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od Doufek »

Film postiženy dabingovou krizí?
No mohlo to dopadnout hůř
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od kubik-dulik »

Bez Zlaty to nebude ono. Ta ale není v agentuře nebo ano?
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9247
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od filip »

Podle seznamu k 28.5 v seznamu není. Buď to tak režisérka obsadila, a nebo prostě Zlata neměla čas. Přece jen točí Ordinaci a já nevím, co všechno, takže se to ne vždy povede, aby ji obsadili. M. Steinmasslová je podle mě dobrou náhradou.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Eminem007
Příspěvky: 386
Registrován: 03 čer 2013 19:20

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od Eminem007 »

tak tady jsem jedině rád za Terezií Taberyovou :-: :-: :-:
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od Budy »

M. Steinmasslová je podle mě slušná náhrada. Navíc ji několikrát dabovala. A jinak to zas až tak hrozné není. Skoro všichni herci mají dabéra, který je v žebříčku.
18.05.2008 – 07.05.2015
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od videofil »

Já si myslím, že to zase tak špatný není. ;)
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od Michaela2 »

Milena Steinmasslová byla perfektní, až někde v polovině filmu jsem si uvědomila, že ji vlastně nedabuje Zlata Adamovská. Petru mám jako Julii ráda, jen mě tak nějak rušila její neobvykle drsná poloha, na kterou nejsem zvyklá ani u Julie ani u Petry, ale chápu, že její role to vyžadovala, podle mě slušně sekundovala M.Steinmasslové, hlavně když ječí na matku "sežer tu rybu, ty krávo" :D co se týká obsazení, vůbec nikdo mě nerušil, jen Filip Čáp se mi zdál trošku mladej na 50 letýho Dermota, ale Filipa vždycky ráda slyším. Papírově se mi nepozdávala Klára Sochorová, ale ve filmu spojení fungovalo skvěle. Režisérka opět potvrdila svou snahu udělat z mála hodně :) a fetišisti si to holt daj s titulkama :)
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od James55 »

Naprosto s Míšou souhlasím. Ze začátku jsem se toho dabingu bál, protože Zlata Adamovská je podle mě na Meryl Streep geniální, ale M.S. se opravdu snažila až jsem v průběhu filmu zapomněl, že ji nemluví Adamovská. :-) Petra Hanžlíková byla super, ta scéna s rybou opravdu nemá chybu. :-D Horší je jen obsazení Filipa Čápa, ten věkový rozdíl je tam znát, na druhou stranu potěšila Ivana Milbachová, která není v pražských dabinzích už tolik slyšet.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“