Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od Vladajsoucna »

Když už bylo zmíněno, že tento významný oscarový film měl původně tak neadekvátní dabing, kdo by si uvědomil, že takový Forrest Gump či Titanic, kvalitní vysokorozpočtové dabingy, o jejichž předabování by asi málokdo chtěl slyšet, mají taky poměrně málo českých hlasů na vedlejšáky? :) Ale ok, zde šlo přece jen o méně významné epizodky, zatímco v případě Mlčení jehňátek daboval jeden člověk i několik poměrně významných postav.

Copak JFK a Mlčení jehňátek, ČT dříve vysílala nesrovnatelně horší převzaté dabingy, které si přímo žádají o náhradu.
konupka
Příspěvky: 58
Registrován: 10 kvě 2014 18:57

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od konupka »

Upřimně řečeno nedokážu pochopit, jak někdo může považovat původní dabing za geniální. Ačkoli je paní režisérka Wildová v současné době jednou z nejlepších v oboru, tak tomu tak rozhodně nemohlo být před 23 lety v době začátků porevolučního videodabingu. Ten dabing je omezen snad vším možným co tehdy omezovat mohlo. Tehdy nebylo možné obsadit prakticky jakýkoliv počet vhodně padnoucích herců, ale skupinu sedmi lidí a jim tak nějak zhruba vybrat role a pak je za vskutku šibeniční čas jakž takž namluvit, hlavě aby to bylo česky. Představitelka hlavní role namluví ještě dvě další a nezlobte se na mě, ale ať se Pavel Soukup snaží sebevíc, nakonec z toho vždycky vyleze Pavel Soukup s jiným obličejem. Proto nechápu ty nenávistně komentáře internetových odborníků na cokoliv na všech stránkách, které jenom mají s filmem co dočinění. To vám to vážně nevadí? Podle mě by měl mít oscarový film i oscarový dabing. To přesně dabing ČT splňuje, byly na něj angažováni ti nejlepší. Od režiséra, přes překladatele, herce, zvukaře až já nevím koho. A přesto je to humus, paskvil, hnus a kdo ví co ještě. Jestli lidem opravdu stačí aby to bylo "barevný, hýbalo se to a bylo to na pokračování" tak je mi z toho smutno, protože jak vidím nemá to cenu a divím se lidem v dabingu, že je tam ještě baví pracovat, když se můžou snažit jak chtějí a stejně je veškerá snaha marná, pochválí je akorát pár lidí tady jinak se na ně sypou s prominutím kýble hnoje. Potom se nedá divit že protest agenturních herců dopadl jak dopadl.
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od Gusta »

Prý došla na ČT hromada negaticních dopisů, hanících fakt, že jsme si dovolili natočit a odvysílat nový dabing, s trochu jinými než kultovními hláškami apod., ... hmm... paráda :-?
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od Ištván87 »

Já ty příspěvky v diskuzi viděl a kdyby to nebylo tak smutný, asi bych se i zasmál. Sice jsem se to snažil trošku vyrovnat a vysvětlit jim, jak moc pomýlený názor mají :D a taky jsem na ČT napsal poděkování za kvalitní dabing, ale je jasný, že stejně jako u sedmé série Pána času budu v menšině. Divím se, kolik lidí tam kvůli jim nevonícímu dabingu vlastně píše.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od Sagres »

Proč tedy ČT tento film vůbec vysílala s původním dabingem a k novému se dokopala až v roce 2014? :) A k bezmeznému kultu J. Meduny se zde na DF raději vyjadřovat ani nebudu... :D Díkybohu že vstoupil s D. Černou do agentury, jinak by na Primě oddabovali v každém jejich (zbytečném) redabingu hl. role. ;)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1127
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od puffy »

Tak som si ten redabing tiez vypocul a podla mna dopadol fantasticky.
K tomuto filmu ani k prvemu dabingu nemam ziadny vztah, takze som k redabingu pristupoval bez predsudkov.
Trochu som sa bal iba spojenia Meduna - Hopkins lebo v inom filme mi toto spojenie nesedelo, ale tentoraz sa mi to pacilo. Meduna podal skvely vykon. Pavla Beretová bola tiez dobra a je to vhodna nahrada za Dagmar Čárovú na mladu Jodie Foster. Najviac sa mi ale pacili charizmaticky Aleš Procházka a slizky Jiří Dvořák. Odviedli perfektny vykon.
Spominat dostatok hlasov vo vedlajsich ulohach a kvalitny zvuk je zbytocne.
Takze nechapem ako niekto môze obhajovat ten pôvodny paskvil s par hlasmi.
Dakujem ČT za skvely redabing. Tentokrat nebol zbytocny. Prave naopak.
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od palg »

dabing ČT - hlavní obsazení, ostatní role, technická stránka...jednoducho :-: :-: :-:
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od Jirka007 »

souhlas Pavla Beretová byla super a stejně tak Jaromír Meduna, ktery Hannibala zvladl dokonale tenhle dabing oproti VHS u mě vitězi že ma vic daberu a že to nebylo tak otřesne jako na VHS kde daberka mluvila kromě Clarice dalši postavy

na dabingu ČT mě pravě překvapila Pavla Beretová a Jaromír Meduna, ktery zvladl Hannibala dobře

u tohohle byl redabing aspon podle mě nutny
Naposledy upravil(a) Jirka007 dne 04 pro 2016 22:15, celkem upraveno 1 x.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od DAN K. »

Poběží dabing ČT a pevně doufám, že ta VHS hrůza, která ubírá filmu tak 40 % jeho skutečných kvalit, bude tímto navždy sprovozena z televizních obrazovek.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od oberon »

Asi mě tady ukamenujete, ale jakkoliv považuju dabing ČT za technicky i kvalitativně lepší, tak mi v něm nehorázně vadí obsazení P.Beretové. J.Meduna je naprosto excelentní a hlavně proto mě mrzí, že mu to z mého pohledu tak trochu kazí. Všechny scény s Hannibalem a Starlingovou na mě působí tak, že na jedné straně je zkušený člověk, který podává perfektní výkon a na druhé straně někdo, komu snad nic z toho nevěřím. Bohužel mám s tímhle stylem obsazování u pana Klosse problém už odjakživa...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“