Avengers: Age of Ultron

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od oberon »

A to jsem si myslel, že po přeobsazení Starka a Furyho už mě v obsazení nic nepřekvapí :D . Jana Čenského jsem za poslední dobu v pár rolích slyšel, a že by mi pasoval na hláškujícího, pohodovýho War Machina, to se říct nedá. A ať mi nikdo netvrdí, že tyhle filmy procházej nějakym ultrapřísnym castingem, když obě nový postavy mluví herci, který používá skoro jenom pan Žďánský (Tomsa, Dvořáková). To by byla dost velká náhoda, aby se všichni originálem trefili zrovna do jeho favoritů, navíc když už to bylo dost podobný u Strážců (Řičař, Talacková, Bartůněk, Pristášová)...

Celkově to vypadá tak trochu jako paskvil, jako by se snažili obsazovat neoposlouchaný hlasy na úkor toho, jak to bude znít. Filip Tomsa byl jeden ze dvou, které jsem tipoval, tak tam se uvidí. Helena Dvořáková mě trochu zaskočila, čekal bych nějaký mladší, nebo alespoň vyšší hlas. Zbytek nějak nemá cenu komentovat. K přeobsazení už jsem se vyjádřil dost, jestli tohle měly bejt změny k lepšímu, tak za mě rozhodně velký ne-e...
Simca
Příspěvky: 88
Registrován: 30 čer 2008 16:51

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od Simca »

Jak je vidět, tak krize dabingu doléhá i na filmy. Jsem vážně zvědavý na alternace nových avengers. Příznám se, nové dabéry neznám. Strážci galaxie byla novinka ve světě Marvelu a tak se kupa nových hlasů (krom Táborského) dalo lehce tolerovat. Ale Avangers jsou jiná liga. Čeští liní uživatelé budou pořád koukat na dabing a nečíst titulky. Radovan Vaculík a Pavel Rímský to byly už zavedené hlasy. A ten největší úlet beru absenci Bohdana. Ten se pro akční černochy narodil :-)
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od Furiant »

Mě fascinuje to pokrytectví některých zdejších uživatelů... :lol: V jakémkoliv seriálu se přeobsadí agenturní herec za neagenturního a míní se zbláznit, jak jsou ta studia zlá a jak to ti neagenturní herci podělali, že tu práci vzali, pak se v tak velké filmové sérii přeobsadí neagenturní herec agenturním a oni to chválí a tleskají všude možně, jaká to bude skvělá a úžasná změna! :D

A s tím samozřejmě souvisí i to pokrytectví agenturních herců, kteří všude možně rozhlašují, jak jim jde o kvalitu dabingu a jak by jim neagenturní herci neměli brát "jejich" postavy, protože je to prostě nefér, a pak agenturní herec dabuje postavu, kterou ve čtyřech předchozích filmech mluvil někdo jiný! Bravo! :-:
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od Ištván87 »

Jak se to vezme. Vladimír Kratina třeba v agentuře není, takže tam tahle teorie trošku naráží.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od Furiant »

Moje narážka evidentně směřovala na pana Procházku, jehož obsazení tu kvitujete s radostí... ;)
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od Ištván87 »

To je tím, že ještě v době Iron Mana 2 tu spousta lidí nařřkala, proč Tonyho Starka nedabuje Aleš Procházka. A co se týče nadávání na přeobsazování, tak nejvíc to bývá až když člověk slyší výsledek. A ono je taky přeobsazení a přeobsazení. Kdyby dávali v televizi nějaký seriál, v němž by hlavní roli hrál třeba Morgan Freeman a daboval by ho Pavel Soukup. Kdyby to v některé další sérii přehodili a obsadili Pavla Rímského, taky by bylo méně spílání. U těch seriálů je problém v tom, že většinu herců zná člověk právě díky tomu seriálu.
Naposledy upravil(a) Ištván87 dne 24 pro 2015 21:05, celkem upraveno 1 x.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od therak »

Po všem tom přeobsazení a obsazení Quicksilvera a Scarlet Witch se už musím zeptat. Někdo tady psal, že ke změně obsazení Tonyho Starka mělo dojít již po dvojce Iron Mana na vyžádání Marvelu. Jestli to pravda není, tak nic. Jestli ale jo, jakto, že LS Productions dodrželo spojení. Kdo se o to zasloužil? Byl to pan Sitár, řezisér nebo produkční? Pokud tedy bylo možné prosadit dodržení hlasu v minulosti, proč to nešlo teď? Ono se totiž nemá okamžitě podřizovat, pokud někdo řekne "přeodsaďte". Že by se Virtual neobtěžoval bojovat za "kvalitu"? Prosím zasvěcené o informaci.

Navíc mě hodně nesedí vyjádření ředitele Virtualu ve smyslu: "Nebojte se. na lepší se zvyká rychle". Po tomto výroku, ať mě nikdo netvrdí, že rozhodnutí padlo u Marvelu. Kdy by ano a já byl ředitel, tak bych aspoň bez vytáček vyjádřil proč muselo ke změně dojít a omluvil se. Rozhodně bych ale ještě neslyšené dílo samolibě nevychvaloval.

Pokud se nejedná o rozhodnutí Marvelu, pak asi pan Žďánský rád experimentuje. To si má ale zkoušet na začínajících projektech (Strážci galaxie jsou OK), ne na těch, které již pokračují v druhé fázi.

Dodržení zbývajících postav je v tomto stavu jen symbolické. Prostě polovina ancáblu je nová a druhá zůstává stejná. Jo, a navíc, jak to bude s Lokim a Heimdalem?
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od filip »

Přecastovalo se to po Avengers. Ale pan Sitár a tvůrčí tým LS Productions si dokázali obsazení nakonec do dalších dílů uhájit. Ono se na LS v poslední době kidalo dost špíny, protože nepodepsal smlouvu s MPG, ale tvůrčí tým je velice zkušený a silný. Od počátku je tam jedna produkční, ve Virtualu se jich vystřídalo nejméně tři. Mě to připadá, jako kdyby si Virtual chtěl dokázat, že to udělá lépe, ale kvalita není v tom zda je herec mediálně známý nebo ne, kvalitu dělají výkony a dobrý výkon může podat neznámý herec i lepší než známý herec, pokud má dostatek času a dobré režijní vedení. Ale nechci kritizovat Virtual, všichni víme, že animáky mají prvotřídní.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od Ištván87 »

No, Lokiho už od Thora dabuje Lumír Olšovský, takže až bude Thor 3, tak ho zřejmě bude dabovat pořád. U Heimdalla se uvidí, tam je to docela zapeklitý. Martin Zahálka sice má u Heimdalla upravovaný hlas (alespoň mně to tak připadá), ale přeci jen se nezapře. Uvidíme, jak moc se bude vyskytovat v dalším dílu Thora. Mimochodem, je to divný. Nějak mi nepřijde pravděpodobný, že by se pořád koukalo na dodržování hlasů a castingy (přičemž Radovan Vaculík ani Bohdan Tůma žádný casting nedělali) a najednou by si nějaký jiný dabingový studio mohlo jen tak dělat co se jim zachce? To asi ne-e.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od filip »

Ištván: Oni použili ty volby, které byly nacastovany ještě v LS, kde je nacastovat museli. Jenže už si neprosadili původní volby, u Iron Mana 3 si je LS prosadilo.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Odpovědět

Zpět na „Filmy“