Ant-Man / Ant-Man

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Ant-Man

Příspěvek od oberon »

Konečně jsem se na film dostal do kina a musím říct, že jsem s ním byl vážně spokojený. Z dabingu byli výteční L.Frej a T.Bebarová, potěšil i P.Rychlý (jeho "To je díra jak hovado" byla skvělá hláška). Na hlášky byl ovšem nejlepší R.Kuchař, jemu ta role sedla asi nejvíc, takže mi připadal snad i nejlepší a každá scéna s ním stála za to. Matylda Bartůňková zněla dobře, na to že to byla snad její první role, při troše cviku by z ní mohl být další talent. O.Brouskovi ta role taky seděla. D.Gondík byl o něco lepší, než jsem čekal, ale i tak jsem si u spousty scén říkal, že by to zkušenější herec zahrál líp. J.Vondráček mi v první scéně překvapivě přidala hlasově o něco starší, než bych té postavě tipoval, ale po chvíli jsem si zvykl, herecky mu není co vytknout, avšak i tak mě to vzhledem k Red Skullovi mrzí. T.Racek mi na toho černocha moc nepasoval, takže tady mě to mrzí snad ještě víc. Překlad skvělý, tentokrát ani nebyl prostor pro nějaké ty chyby v návaznosti (jako "helikerír" v Avengers 2, místo "helikariér"). Celkově mi z dosavadních tří Marvelovek z Virtalu připadal dabing asi nejlepší, lehce nad Avengers 2, díky plnohodnotně zvládnutým návratům a osazenstvu složeného prakticky výhradně z "vypovídaných" herců...

Jinak ještě malá technická připomínka (co jsem koukal, potřebovalo by to opravit asi u všech Marvelovek), ve filmech je Steve Rogers vždy uváděn jako "Kapitán Amerika", bohužel se český distributor v tomhle ohledu nebyl schopný domluvit s tvůrci dabingu, takže v názvech filmů zůstává tohle jméno nepřeloženo...
elbrambo2812

Ant-Man (trailerové obsazení)

Příspěvek od elbrambo2812 »

Jen tak pro zajímavost - tady je obsazení všech trailerů na tento film:

1. TEASER TRAILER A:
Jiří Štěpnička - Michael Douglas (Dr. Hank Pym)
Jiří Ployhar - Paul Rudd (Scott Lang / Ant-Man)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. TRAILER B:
Zdeněk Hruška - Corey Stoll (Darren Cross / Yellowjacket)
Pavel Soukup - Michael Douglas (Dr. Hank Pym)
Tereza Bebarová - Evangeline Lilly (Hope Van Dyne)
Václav Rašilov - Paul Rudd (Scott Lang / Ant-Man)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. FALCON.cz SPOT:
Ladislav Frej - Michael Douglas (Dr. Hank Pym)
Dalibor Gondík - Paul Rudd (Scott Lang / Ant-Man)
Tereza Bebarová - Evangeline Lilly (Hope Van Dyne)
Naposledy upravil(a) elbrambo2812 dne 16 kvě 2016 11:23, celkem upraveno 1 x.
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Ant-Man

Příspěvek od Michel »

Panejo, Ladislav Frej v kinodabingu! :-:
Škoda, že to nevyšlo třeba u dabingu Hvězdných válek na Obi-Wana :(
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Ant-Man

Příspěvek od Ištván87 »

Ale daboval Indianu Jonese v kinodabingu. To je hned vedle.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Ant-Man

Příspěvek od Michel »

Co by kamenem dohodil a šel tři měsíce pěšky ;)

Předpokládám, že ti není třeba vysvětlovat, že jsou celkem 3 druhy kinodabingů (jak krásně shrnul tady čenda)
1) kinodabing před r. 1989
(v podstatě v této podobě dozníval až do poloviny 90. let - např. Policajt v Beverly Hills III z r. 1994)
Obsazení plně v režii českých tvůrců
Proto samozřejmě nebyl problém slyšet přední české herce typu Ilji Racka či Ladislava Freje v Indiana Jonesovi.

2) Kinodabing po r. 1989 pro tuzemského zadavatele
Obsazení opět většinou v režii českých tvůrců, takže opět lze slyšet přední české herce
Většinou ale pouze animáky či pohádky pro děti, na nějaké sympatické komedie typu Návštěvníci, Vítejte u Ch'tisů nebo Prázdniny pana Beana, které bych stašně rád viděl v kině s dabingem, asi můžeme zapomenout :-( Star Wars bohužel do této kategorie taky nepatří...

3) Kinodabing po r. 1989 pro zahraničního zadavatele
tohle je dle mého velmi VELMI dvousečná zbraň
na jednu stranu dostatečný rozpočet a tedy i možnost věnovat dabování dostatek času a péče
na druhou stranu casting se zahraničním supervizorem, a proto často nejsou dodrženi spjatí dabéři a herci typu Ladislava Freje či Františka Němce se většinou nechtějí účastnit castingu
navíc je většinou třeba dabing stihnout do premiéry, takže překladatel, herci a ostatní tvůrci vidí film nedodělaný a neúplný, často není už prostor opravit chyby

Toš tak!

Mimochodem by mě zajímalo, do které kategorie patří Ant-Men? Předpokládám, že za 3)? Proto jsem byl tak překvapený, že se podařilo obsadit pana Freje.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Ant-Man

Příspěvek od Ištván87 »

U Star Wars je hlavně problém s tím, že epizody 5 a 6 u nás kinodabing ani nemají (ten nejnovější měl být použit i v kině, ale nějak to nevypadá, že bychom se v blízké době dočkali) a u čtyřky byl Pavel Soukup před pětadvaceti lety taky dobrá volba.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Ant-Man

Příspěvek od Pan X »

Film jsem viděl před novým rokem ale, ještě jsem neměl možnost hodnotit, takže nejdřív řeknu :arrow: podle mě dabing vynikájící!!!. Za tu dobu co dělá Marvelovky Virtual jsem s tímto dabingem nejvíce spokojen, výkony vynikající :-: Dalibor Gondík výtečný! hodně se mi líbí, že umí ty Scotovy vtipný momenty perfektně podat, myslím si, že nemohli vybrat lepšího dabéra za mě tedy určitě ano, :-: :-: :-: Terka Bebarová byla taky famozní, stejně tak Jan Vodráček (ač já osobně jsem nikdy nebyl rád, že Virtual používá dabéry, kteří již dabovaly v Marvelovkách v době, kdy je dělalo LS Productions.) Tady zní Jan Vondráček uplně jinak, nastavil výbornou polohu, uplně mě okouzlil Radek Kuchař v podání Luise (hlavně v poslední scéně mě uplně odzbrojil :D) skvělý, skvělý, skvělý, stejně tak Jan Dolanský, David Matásek a Petr Rychlý báječné výkony, potom Otakar Brousek ml. u něj jsem se bál, že mi bude splívat s Erskinem ale naštěstí to tak potom nebylo a poslední jméno Ladislav Frej. :arrow: Když jsem zjistil že Michael Douglase nebude dabovat Jiří Štěpnička dost mě to mrzelo, protože v traileru se mi moc líbíl. Byl z toho docela zklamaný, ale potom jsem si pustil film a Ladislav Frej mě naprosto okouzlil, opravdu báječný výkon :-: takže skvělé (už ani nevím kolikrát jsem použil slovo skvělý :D, takže se omlouvám :) ) tak tedy hodnotím, za mě 9/10
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Ant-Man

Příspěvek od Jirka007 »

tak zhodnotim dabing udělal jsem si na něj čas

Dalibor Gondík - toho sem v žadnem pořadnem projektu neslyšel takže ho nějak nebudu zvlaštně hodnotit ale nevadil mi, možna bych uvital někoho jineho

Ladislav Frej - moc často nedabuje přiležitost sem ho slyšel většinou na Toma Barnabyho ve Vraždach v Midsomeru ale když ve Virtualu experimentujou tak tenhle experiment se jim podařil přesto si myslim že na pana Štěpničku nikdo nema

u Evangeline Lilly jsem nezaujaty protože jsem Ztracene nesledoval takže mi Tereza Bebarová vubec nevadila a možna by mi nevadila Jitka Moučková Tereza ji vystihla dobře

Jan Vondráček - s tim sem taky neměl problem protože Captain America jsem nesledoval takže jsem s nim nějaky problem neměl

Radek Kuchař - ten tu podal v tomto dabingu nejlepši vykon s těmi super hlaškami a nespisovnou češtinou a odvedl dobrou praci

v pohodě byli i Petr Rychlý i Dana Černá

celkem dobre obsazeni i překlad
Naposledy upravil(a) Jirka007 dne 01 srp 2016 20:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Ant-Man

Příspěvek od Nanamarak »

Výborný dabing, kromě Petra Gelnara (kterého jsem zaslechl dvakrát) má snad každá postava svého dabéra.

Petr Gelnar - Desmond Phillips (ochranka), Jindřich Hinke - Jessejames Locorriere (šéf ochranky), Tomáš Borůvka - Rick Avery (pilot helikoptéry), Jiří Krejčí - Tom Kenny (hlas králíka), Zdeněk Vencl - Neko Parham (grilující muž)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“