Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

elbrambo2812

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Příspěvek od elbrambo2812 »

To je úplná kravina sem kvůli spoilerům nenapsat všechny dabéry. S tím musí každý počítat, že když se koukne na obsazení, tak tam uvidí i herce, o jehož roli ve filmu zatím neví. Tohle je dabingforum a měly by tu být všechny informace. A přeci se před obsazení nebude psát !POZOR, SPOILERY! - zkrátka tady se najdou všichni, co ve filmu účinkují. Pořád lepší vědět o herci a nevědět o jeho roli, než si v nějaké recenzi někde na jiném webu přečíst celý jeho charakter a smysl ve filmu.

Když nechcete narazit na spoilery ve formě uvedení jména herce, tak pro příště - nedívejte se na obsazení před zhlédnutím filmu. (Stejně - nikdy by mě ani nenapadlo, že by tohle mohl někdo brát jako spoiler.)
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1126
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Příspěvek od puffy »

Paprierovo to nevyzera zle.
Nepaci sa mi len obsadenie pre mna dost nesympatickeho hlasu René Slováčkovej na nadhernu Gal Gadot.
Ale snad to prezijem. ;)

Zaujimalo by ma, ci bola aspon snaha obsadit Michala Dlouhého na Afflecka, alebo sa s nim vôbec nepocitalo.
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Příspěvek od Ištván87 »

Právě vzhledem k tomu, že třeba Gal Gadot dabuje René Slováčková a Ezru Millera Vojtěch Hájek, tak si myslím, že na casting byli pozváni pouze neagenturní dabéři. Jinak mám podobný názor. Doufám, že hlas René Slováčkové přežiju. A popravdě řečeno, totéž platí pro Vojtěcha Hájka, ale Ezru Millera zas tak neznám, takže nevím. Třeba se k němu dobře hodí. Jinak je dobře, že Bena Afflecka dabuje Lukáš Hlavica, protože mimo agenturu pro tohohle Batmana určitě není lepší volba.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9387
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Příspěvek od filip »

Dle seznamu k 1.2. je L. Hlavica stále v agentuře.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Příspěvek od Ištván87 »

Mně v současné situaci nepřišlo, že by přestal dabovat (asi jsem si ho podvědomě spojil s Jiřím Schwarzem nebo Vladislavem Benešem). Tak to se omlouvám. Ale stejně nechápu, kde se na Gal Gadot vzala René Slováčková. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ondra81
Příspěvky: 124
Registrován: 08 čer 2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Příspěvek od Ondra81 »

prekvapilo mě že jde tenhle Batman do kina s dabingem, kdyz predchozé film byl v kine s titulkama a ptedchozí trilogie take. me osobne to nevadé já jdu do kina radši na dabing nez titulky.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Příspěvek od Ištván87 »

To kvůli většímu diváckému potenciálu. Kdo to chce vidět v originále, zajde na originál, ale s dabingem stoupá pravděpodobnost, že na to zajdou i lidé, kteří by normálně nešli. Nehledě na to, že někdo na to zajde dvakrát pro porovnání. U MCU jsme si na kinodabing počkali dokonce až na třetí kousek. Ale buďme rádi. Kinodabingy mají lepší podmínky.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3263
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Příspěvek od oberon »

Není nad to, vidět věci trochu pesimisticky a pak se nechat příjemně překvapit :) . Co se týče obsazení, tak ta změna u Whitea mi srdce vyloženě netrhá (už jsem se bohužel dostal do fáze, kdy sem si na ty neustálé změny zvykl, takže se spíš divím, když se žádná nekoná), ale pro mě osobně je zbytečná. Oliva už je na Fishburneovi silně zažitý, je to zkrátka jeho dvorní dabér a navíc tohle není nějaká role drsňáka, ale ředitele novin, takže to s panem Olivou mělo své kouzlo. Navíc v originále zase až takový chraplák nemá. Ale na druhou stranu je to lepší, než kdyby přeobsadili Lois, nebo Clarka. Zbytek obsazení jinak zatím vypadá fajn, Slováčková a Hájek filmovou Ligu spravedlivých pěkně propojí s animáky a Beneš tu zase vytváří pěkné propojení se seriálovým Gothamem (i když u něj mám trochu strach, aby pak Alfred a Bruce nezněli moc jako vrstevníci). Hájek už jednou Ezru Millera dělal v Charlieho malých tajemstvích a znělo to celkem dobře. A kdo jiný by měl dělat WW s její ráznou povahou, než Slováčková. Největší radost mám ale z obsazení Batmana, to je vskutku hlas, který ta role zasluhuje i potřebuje :) . Nečekal bych, že nakonec opravdu zahrábnou mezi agenturní herce, takže je to o to větší překvapení. Z Affleckových dosavadních dabérů mi Hlavica vycházel jako jasný kandidát, i když jsem zprvu trošku váhal, jestli by to nebylo moc, tak po všech těch trailerech a zhlédnutí Arga, bych volil stejně. A jsem rád, že i Luthor dostal kvalitou odpovídajícího dabéra, ta role to bude zjevně potřebovat. Tak snad bude vychytaný i překlad a nebudou tam postavy nárazově přecházet mezi spisovností a nespisovností, u Batmana a hlavně u WW by to působilo dost rušivě (ale to vlastně u všech, co mají daný nějaký styl mluvení, buďto spisovný, nebo nespisovný). A snad budou i výslovnosti jmen v konzistenci s ostatní tvorbou...

Jinak jelikož jsme v Česku, tak se píše jenom "Flash", bez členu. Navrch přihazuji ofiko český plakát, nechci ho tady vyloženě vnucovat, ale myslím, že když je tohle fórum o českém dabingu, tak by bylo fajn mít tu ten a ne nějaký prapodivný fan výtvor...

http://imagizer.imageshack.us/a/img923/4938/DYlFsN.jpg
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3356
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Příspěvek od jackb »

Podle mě je ta změna trochu zbytečná - sice ho hraje známý herec, ale ta role je vedlejší a bůh ví kdy se zase objeví. A vyplácat Pavla Rímského mi příjde škoda, protože zase tolik herců s charismatickým a demonickým hlasem na záporáky nemáme a mohl se šetřit třeba na Darkseida (stačí, že u Marvelu úplně zabili Thanose) - teď jen věřit, že např. Jiří Schwarz zůstane kdyžtak volný :) . Ale tohle není rozhodně nějaké nadávání, protože se Rímský na Fishburna hodí. Zbytek vypadá velmi dobře a už se těším až to uslyším v kině. Jen teda nevím kdo by mohl dabovat z toho zbytku Aquamana (možná tak Marek Libert).

A už se ví jestli bude mít Sebevražedný oddíl kinodabing? Aby to nedopadlo jako u Deadpoola a nevykašlali se na to, protože to není film pro vyloženě všechny skupiny
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Příspěvek od Ištván87 »

Zase na rozdíl od Deadpoola bude mít přístupnost od 13, tak snad ano. Byla by to škoda brát to nějak na přeskáčku. Přeci jen to taky patří do DCEU, tak ať je to jednotné.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“