X-Men: Apokalypsa / X-Men: Apocalypse

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

X-Men: Apokalypsa / X-Men: Apocalypse

Příspěvekod filip » 27 dub 2016 15:00

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související: X-Men, X-Men 2, X-Men: Poslední vzdor, X-Men Origins, X-Men: První třída, X-Men: Budoucí minulost, Wolverine, Deadpool

V českém znění: Lumír Olšovský - James McAvoy (Charles Xavier), Petr Neskusil - Nicholas Hoult (Hank McCoy / Beast), Terezie Taberyová - Jennifer Lawrence (Raven / Mystique), Karel Heřmánek ml. - Tye Sheridan (Scott Summers / Cyclops), Jiří Ployhar - Oscar Isaac (En Sabah Nur / Apocalypse), Pavlína Kostková Dytrtová - Sophie Turner (Jean Greyová), Martin Stránský - Michael Fassbender (Erik Lensherr / Magneto), Klára Sochorová - Rose Byrne (Moira MacTaggertová), Robin Pařík - Kodi Smit-McPhee (Kurt Wagner / Nightcrawler), Marek Holý - Evan Peters (Peter / Quicksilver), Martin Kubačák - Lucas Till (Alex Summers / Havok), Oldřich Hajlich - Ben Hardy (Warren Worthington III / Angel), Vojtěch Hájek - Josh Helman (William Stryker), Zdeněk Mahdal - Hugh Jackman (Logan / Wolverine), Markéta Stehlíková - Olivia Munn (Betsy Braddocková / Psylocke), Sabina Laurinová - Alexandra Shipp (Ororo Munroeová / Storm), Regina Řandová - Zehra Leverman (paní Maximovová), Petr Pospíchal - Željko Ivanek (vědec pentagonu), Miroslava Součková - Lana Condor (Jubilee), Jakub Saic - Tómas Lemarquis (Caliban), Martina Šťastná, Ivan Jiřík, Karolína Křišťálová, Rudolf Kubík, Ladislav Cigánek, Zbyšek Horák

Překlad: Petr Finkous
Produkce: Pavla Draxlerová
Zvuk: Petr Posolda
Výsledný mix: Deluxe Media
Dialogy a režie: Petr Pospíchal
Natočilo Barrandov Studio a.s. 2016
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Moderátor
 
Příspěvky: 6478
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: X-Men: Apokalypsa / X-Men: Apocalypse

Příspěvekod filip » 27 dub 2016 15:01

No, jsem spokojen, že zachovali Olšovského a Stránského. Co mi vadí je nezachování Andrey Elsnerové (a to byla i ona v požadavcích Foxu na zachování role), také mi přijde malý počet dabérů na vedlejší role.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Moderátor
 
Příspěvky: 6478
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: X-Men: Apokalypsa / X-Men: Apocalypse

Příspěvekod elbrambo2812 » 27 dub 2016 15:28

Jak já furt nadávám na pana Pospíchala a Barrandov, tak teď jim musím dát tleskajícího smajlíka :-:
Mě se to líbí. Dokonce se mi to MOC líbí, až na nezachování Andrey Elsnerové, což je velká škoda, ale jde (díky bohu) jen o jednu postavu. U Sophie Turner bych raději viděl Ivanu Korolovou, ale to spíš jen proto, že jí ještě nikdo jiný nedaboval.
Hodně se mi líbí pan Mahdal :-: :-: I když by měl mít Wolverine jen cameo, tak přece jsem za to rád.
No a zachování Olšovského a Stránského - v to jsem doufal a počítal to za samozřejmost od konce Budoucí minulosti, ... to až od dabovaného traileru jsem se začal bát, ale vidím, že to nebylo potřeba.

EDIT: Překlad: Petr Finkous - překladatel, který ze všech Foxovských Marvelovek překládal
nejvíce filmů (3, teď 4) - je pan Finkous, takže to se mi taktéž celkem líbí.

Zkrátka ode mě jeden velký potlesk :-: ! (možná i dva!)
elbrambo2812
 

Re: X-Men: Apokalypsa / X-Men: Apocalypse

Příspěvekod Dosty43 » 27 dub 2016 15:50

Obsazení super až na nezachování Andrey Elsnerové.Mahdal super :-:
Mužeme vděčit Foxu že to pohlídaly jinak by to dopadlo jako ostatní dabingy od Barrandova.
Dopadlo by to jako The Wolverine absolutní nezájem spjatích herců.
Uživatelský avatar
Dosty43
 
Příspěvky: 169
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: X-Men: Apokalypsa / X-Men: Apocalypse

Příspěvekod Jirka007 » 27 dub 2016 15:56

souhlasim už z vyše uvedenych přispěvku že je dobre zachovani Stranskeho a Olšovskeho a i dalši mimo agenturu např. Terezii Taberyove jde vidět že si to pohlidali Foxove jinak jak už se zminilo dopadlo by to hrozně jak to studio Barrandov děla často

take mě mrzi neobsazeni Andrey Elsnerove na tuhle herečku je dost dobra

jinak ale spokojenost je to takovy pruměr
Uživatelský avatar
Jirka007
 
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 lis 2015 09:58


Re: X-Men: Apokalypsa / X-Men: Apocalypse

Příspěvekod Ištván87 » 28 dub 2016 09:54

Tak aspoň že tak. Nakonec to vyšlo. Je škoda, že tam nebude Andrea Elsnerová, ale jinak fajn. Akorát teď musíme doufat, že tady nahoře nejsou vyjmenovaní všichni dabéři, nebo že je tam minimum promlouvajících postav (což je docela dobře možné).
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2365
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: X-Men: Apokalypsa / X-Men: Apocalypse

Příspěvekod puffy » 28 dub 2016 16:40

Vau, to vyzera perfektne. :-:
Som absolutne spokojny so vsetkymi spojeniami a vôbec mi nevadi ani nedodrzanie Elsnerovej. Prave naopak. Jej hlas mi nie je sympaticky.
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
puffy
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 18 lis 2009 17:46


Re: X-Men: Apokalypsa / X-Men: Apocalypse

Příspěvekod elbrambo2812 » 20 kvě 2016 20:58

Prosím doplň:
Regina Řandová - Zehra Leverman (paní Maximovová)
Jakub Saic - Željko Ivanek (vědec pentagonu) OPRAVA Petr Pospíchal
Zbyšek Horák

... tak, a to je všechno, co mi zůstalo v hlavě. Samozřejmě je tam ještě pár dalších dabérů na vedlejší role, ale Vojtěch Hájek, který dabuje celkem důležitou roli tam dabuje až moc vedlejších, což pro mě bylo rušivé.

Nevím co dělá Zdeněk Mahdal v obsazení. Ve filmu, jehož verze se promítá v kinech vůbec nic nedabuje. Wolverine tam je (menší, ale skvělé cameo), ale nic neřekne. Jasně, takhle to už přišlo, ale proč tam ten Mahdal je? Mohl by to někdo zjistit?
Moje menší teorie je, že později vyjde na Blu-ray zase nějaká prodloužená verze, kde třeba dabovat bude.
A jelikož už teď byl v požadavcích Foxu na zachování role, tak s ním prostě do nějakého toho "Wolverine Cutu?" počítají, a tak ho rovnou připsali do obsazení... ?

Lumír Olšovský - Svou roli vyšvihl. Mě osobně přišlo, že se snažil víc, než kdy dřív. Tleskám!
Martin Stránský - Hlavně, že byl zachován. Sedne tam zkrátka perfektně. Taktéž potlesk!

Oldřich Hajlich, Marek Holý, Martin Kubačák, Terezie Taberyová, Petr Neskusil - Když to shrnu rychle - byla to normálka. Nic extra pro mě... Klasické výkony. Slyšel jsem rád na Alexovi opět Martina K., který si po pauze "Budoucí minulost" Havoka opět zopakoval.

Jak už jsem psal, Vojtěch Hájek dabuje celkem asi 3 další vedlejší postavy a to bylo pro mě rušivé. Zvlášť, když se Stryker ve filmu objevil na docela delší chvilku, než jsem čekal, ale na druhou stranu toho moc nenamluvil. Zkrátka se mi to ale nelíbilo.

Jiří Ployhar - Zněl mi divně. Podle mě se na Apokalypse mohl zvolit někdo jiný kdo tam lépe sedne. Např. Zdeněk Hruška by s upraveným hlasem zněl určitě famózně.
Karel Heřmánek ml. - Hodně se mi líbil. Měl by rozhodně dabovat častěji. Pro moje uši zas tak neohrabaně
(v dabingu) nezněl. Tady vážně supr!
Sabina Laurinová - Bezvadná. Další potlesk :-: (a nebudu to dál rozmazávat, nikoho nebaví to číst ;)).
Markéta Stehlíková - Na Olivii mám nejraději Irenu Máchovou. Hlavně v seriálu Newsroom byla pro mě skvělá. Neříkám, že Stehlíková byla špatná, ale rozhodně to dobrá volba nebyla.

Klára Sochorová + Rose Byrne - To mě hodně zklamalo. Už ze začátku, kdy jsem to tady viděl napsané. Nevěřil jsem, že to bude taková škoda, ale vážně to byla velká škoda neobsadit Andreu Elsnerovou. :cry:
Sochorová se na Rose vůbec nehodila. Asi nejhůře obsazená osoba v tomhle dabingu.

Pavlína Kostková - Nooo, tak Kostková je druhá nejhorší. Dával jsem jí hodně šanci, jen kvůli tomu, že na Sophii Turner jsme ještě nikoho jiného neslyšeli, ale vážně, když se nepodařila Korolová, mohla se najít jiná lepší volba.

Dabing hodnotím, tak, že vlastně moc nevím. Nebude mě to rozhodně budit, jako noční můra stejnak jako ostatní dabingy od mistra Pospíchala, ale vážně nic tak bezvadného, z čeho jsem byl zpočátku nadšen to nebylo. (Vážně jen můj osobní názor je) 5/10.

Překlad - to byla normálka. Líbila se mi ta Erikova věta, kterou říkal na začátku 2. dabovaného traileru. Hezky tam šel porovnat Libert se Stránským. Rozhodně jsem rád, za "návrat" pana Finkouse k Foxovským Marvelovkám. ;) ... Teď nikdo neví, co bude dál. Žádní další X-Meni zatím oznámeni nejsou.
Snad nám to vynahradí Wolverine 3, Deadpool 2 nebo X-Force.
Když mojí reakci na dabing píšu hned po příchodu z kina, je to moc krátký nebo dlouhý, moc okecaný nebo zkrácený... no prostě, později to napíšu ještě jednou a třeba na někoho změním názor. :?

BTW: Stan Lee se samozřejmě ve filmu objevil, ale nemluvil. Další věcí je, že spekulace o tom, že se zde objeví Gambit byly taky vyvráceny - Gambit nebyl...

Když mám zhodnotit film, tak byl rozhodně z trilogie mladších X-Menů nejlepší. Je spoustu negativních recenzí, ale mě se to líbilo. Dabing tomu rozhodně pomohl. Určitě patří k těm lepším pracem od Barrandova!
elbrambo2812
 

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály