Doctor Strange / Doctor Strange

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Doctor Strange

Příspěvek od Ištván87 »

Ty jseš v poslední době trošku urážlivej, nezdá se ti? :lol:
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Doctor Strange

Příspěvek od oberon »

Já se poslední dobou naopak náramně bavím :) . Ale díky za starost...
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Doctor Strange

Příspěvek od jackb »

Takže obsazení celkem fajn - Pejchalovi jsem otevřený a narozdíl od některých voleb v předchozích filmech, mi příjde že to zvládne, Daniel Rous mě vyloženě těší, u Simony Postlerové hrozně zamrzí, že za tři filmy nastoupí v Thorovi Cate Blanchett.

Helen Cho mrtvá není a může se teoreticky ještě objevit a dám ruku do ohně za to, že účast prezidenta je v dalších Avengers naprosto jistá, takže zbytečnost ty hlasy používat znova. A Red Skull se má jednou vrátit a tak je logické, že Vondráček musí dostat další roli - mimochodem podle mě bude dabovat Nicodema Westa a Saic bude Adkins.

A osobně mi teda příjde jako dvojí metr nadávat na dabérské schopnosti Petra Gelnara a potom vyzdvihovat do nebe obsazení neoposlouchaných hlasů, které právě svými dabérskými schopnostmi v nejlepším případě tu roli vyloženě nepokazí a nebo jí připraví totálně o všechno co ta postava má mít a tím jí více méně zničí (Kratina jako Fury). Že ty hlasy nejsou tak často slyšet, tak jsou jejich výkony odpustitelné nebo co? Nebo prostě když to vyprodukoval Virtual, tak to budeme automaticky vyzdvihovat?

U Star Wars to ještě funguje, protože tam je vidět alespoň nějaká snaha, ale Marvelovky jsou prostě odfláklé, čest vyjímkám, kterým by evidentně dabing mohl jít - Tomsa, Mišík.

Ze zvědavosti se na to určitě podívám a má to šanci, že se s dabingem podívám vícekrát a nebudu muset zůstávat u originálu jako v případě filmů počínaje Strážci Galaxie.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Doctor Strange

Příspěvek od Ištván87 »

Já se spíš držím starých zvyklostí. Když jsem se tu před 8 lety registroval, tak se tu hodně často opakovala jedna základní myšlenka. Že se v dabingu opakují stále dokola stejné hlasy. A teď po osmi letech se tu vyčítá tvůrcům jakýkoliv pokus o originalitu a dodávku nových hlasů. Toť vše.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Doctor Strange

Příspěvek od jackb »

Tak ale co si pamatuju, tak nikdo nikde nekritizoval používání nový hlasů, ale to že jim dávají zbytečné velké role, na které prostě zatím nemají a měli by se vymluvit na těch vedlejších. A nejsou to jenom nováčci, kteří své role nedávají na 100% a ti svou porci kritiky schytají. A nové hlasy v dabingu určitě uvítám, ale prostě nechápu to slepé chválení těch dabingů a přehlížení chyb, ikdyž se tam vyskutují občas docela průsery.

Tenhle film je krásný příklad - pár hlavních důležitých postav a jinak to vypadá na jen vedlejší roličky o pár větách a kde jsou nové hlasy, aby se vymluvily?
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Doctor Strange

Příspěvek od Ištván87 »

Možná pan Žďánský chodí na dabingfórum, tak to po místních rozohněných ohlasech vzdal. :D :D :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Doctor Strange

Příspěvek od bloom »

Pro mě je Simona Postlerová nejlepší dabérkou Tildy Swinton, takže jsem rád, že se toto spojení objevuje v dalším filmu.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Doctor Strange

Příspěvek od Ištván87 »

Mně se zas nejvíc líbí, když paní Postlerová dabuje postavy typu Lorelei Gilmoreová. To jí jde skvěle. Ale na prastaré moudré ženy, ohánějící se filozofickými řečmi (viz Galadriel) se mi moc nelíbí. Ale jinak jsem na to zvědavý.... A ano, taky na to, kdo si v Thor: Ragnarok nadabuje Cate Blanchett.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Doctor Strange

Příspěvek od oberon »

Ištván87 píše:Možná pan Žďánský chodí na dabingfórum, tak to po místních rozohněných ohlasech vzdal. :D :D :D
To by dávalo smysl, kdyby v předchozích filmech něco jako obsazování nových hlasů na malých rolích k rozmluvení provozoval, ale u něj to bylo vždycky naopak, na malé role zkušené lidi a na hlavní role ty nové :) . A tak nějak budu doufat, že pan Žďánský na dabingforum nechodí, protože jinak by se takový trailer na Rogue One dal v podstatě považovat za provokaci :) ...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“