Rocky / Rocky I / Rocky

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvekod Papo » 02 srp 2009 01:25

Rocky / Rocky I / Rocky (1976)

Obrázek
IMDB | ČSFD | FDB

Související: Rocky II | Rocky III | Rocky IV | Rocky V | Rocky Balboa | Creed | Creed II

1. DABING (Rocky): Kino

V českém znění: Ladislav Frej - Sylvester Stallone (Rocky), Jana Preissová - Talia Shire (Adrian), Alois Švehlík - Burt Young (Paulie), Jiří Zahajský - Carl Weathers (Apollo), Ferdinand Krůta - Burgess Meredith (Mickey), Milan Mach - Thayer David (Jergens), Milan Klásek - Joe Spinell (Gazzo), Jiří Holý - George O'Hanlon (televizní komentátor), Oldřich Vlach - Jimmy Gambina (Mike), Jan Pohan - Don Sherman (barman), Daniela Bartáková - Diana Lewis (televizní komentátorka), Jarmila Švehlová - Jane Marla Robbins (majitelka zverimexu), Marie Marešová - Shirley O'Hara (sekretářka), Mirko Musil - Joe Sorbello (osobní strážce), Jiří Novotný, Ladislav Krečmer, Boris Rösner, Miroslav Nohýnek, Petr Skarke, Vladimír Fišer, Vítězslav Jandák, Jan Kraus, Vlastimil Hašek, Stanislav Bruder, Bohumil Švarc, Josef Velda, Jan Přeučil, Karel Richter, Ladislav Županič, Jan Sedliský, Jan Řeřicha a další

Zvuk: Tomáš Bělohradský
Střih: Pavel Perna
Vedoucí výroby: Renée Lavecká
Zvukové efekty: Jitka Zvirocká
České dialogy: Erich Sojka
Režie českého znění: Zdenek Sirový
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1980

2. DABING (Rocky): VHS, DVD, Blu-Ray, Nova (ČNTS), Markíza, Prima, JOJ

V českém znění: Pavel Rímský - Sylvester Stallone (Rocky), Zlata Adamovská - Talia Shire (Adrian), Jan Schánilec - Burt Young (Paulie) + Christopher Avildsen (dlužník Bob) + Frank Pesce (divák v klubu s cigárem), Jiří Prager - Billy Sands (boxový hlasatel v klubu) + Jimmy Gambina (Mike) + Don Sherman (barman) + Arnold Johnson (divák) + George Memmoli (hlídač kluziště) + Larry Carroll (televizní dotazovatel) + Robert Leh (reportér v televizi č. 1) + Arthur Tovey (reportér v televizi č. 2) + Al Salvani (Rockyho boxový lékař) + Stu Nahan (boxový komentátor) + Tony Burton (Apollův trenér) + Bill Baldwin (boxový hlasatel), Jiří Zavřel - Thayer David (Jergens) + Joe Sorbello (osobní strážce) + Stan Shaw (Dipper) + Jack Hollander (tlusťoch v baru) + (úvodní titulky), Karel Chromík - Tony Burton (Apollův trenér) + Joe Spinell (Gazzo) + Al Salvani (boxový promotér v klubu) + George O'Hanlon (televizní komentátor) + Joe Frazier (Joe Frazier) + Lou Fillipo (boxový rozhodčí) + (závěrečné titulky), Jaroslav Kaňkovský - Carl Weathers (Apollo) + Pedro Lovell (klubový boxér) + (kluk na rohu před krámem), Soběslav Sejk - Burgess Meredith (Mickey) + Simmy Bow (Rockyho boxový lékař v klubu), Dagmar Čárová - Shirley O'Hara (sekretářka) + Jane Marla Robbins (majitelka zverimexu) + (žena v baru), Daniela Bartáková - Jodi Letizia (Marie) + Diana Lewis (televizní komentátorka) + (diváčka v klubu), Jan Hanžlík - Bill Baldwin (boxový hlasatel), Zdeněk Mahdal - (mužský hlas diváka v davu)

Zvuk: Václav Hálek
Produkce: Jaromír Šindelář
Překlad: Michal Vrbovec
Režie českého znění: Milan Peer
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing pro Warner Home Video 1991

3. DABING (Rocky): ČT

V českém znění: Jiří Štěpnička - Sylvester Stallone (Rocky Balboa), Ilja Prachař - Burgess Meredith (Mickey Goldmill), Táňa Medvecká - Talia Shire (Adrianna 'Adrian' Penninoová), Stanislav Fišer, Pavel Trávníček - Carl Weathers (Apollo Creed), Jan Přeučil, Dalimil Klapka, Emil Žák, Stanislav Lehký - Thayer David (George Jergens), Jiří Havel, Miriam Chytilová, Jiřina Pachlová, Pavel Čapek, Ladislav Novák, Martin Zahálka, Stanislav Zindulka, Jan Sedliský - Bill Baldwin (sportovní hlasatel), Zdeněk Žák, Jitka Foltýnová, Daniela Hlaváčová

Dramaturgie: Ladislav Kadlec
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Střih: Ivana Kratochvílová
Asistentka režie: Hana Somolová
Výroba: Petr Herák
Překlad, dialogy a režie českého znění: Olga Walló
Připravila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1994

4. DABING (Rocky I): Nova

V českém znění: Pavel Rímský - Sylvester Stallone (Rocky Balboa), Miriam Chytilová - Talia Shire (Adrianna 'Adrian' Penninoová), Stanislav Lehký - Burt Young (Paulie Pennino), Karel Urbánek - Burgess Meredith (Mickey Goldmill), Marcel Vašinka - Carl Weathers (Apollo Creed), Michal Pavlata - Thayer David (George Jergens), Miloš Vávra - Joe Spinell (Gazzo), Jiří Kvasnička - Jimmy Gambina (Mike), Bohuslav Kalva, Vladimír Čech, Helena Dytrtová, Tereza Chudobová, Hana Talpová, Bohdan Tůma, Zbyšek Pantůček, Filip Švarc, Milan Slepička, Vladimír Kudla, Luděk Čtvrtlík, Zdeněk Hess, Jaroslav Horák a Filip Jančík (titulky)

Překlad: Jan Kohout
Zvuk: Petr Kořínek
Produkce: Tomáš Svoboda, Ivana Prejdová
Úprava a režie: Filip Jančík
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro CET 21, spol. s r.o. v roce 2000
Uživatelský avatar
Papo
 
Příspěvky: 956
Registrován: 01 lis 2008 07:43
Bydliště: Trenčianske Teplice, SR

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvekod -Q- » 07 bře 2010 02:12

na Cinemaxu už minimálně prastarej kinodabing Virginie Woolfové vyštrachali čili naděje že ho ještě uslyšíme umírá poslední, ale fakt je že ta se nestihla předabovat a byla to v podstatě jasná volba

edit: problém je ale rovněž že není znám důvod předabování na ČT
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
Uživatelský avatar
-Q-
 
Příspěvky: 504
Registrován: 30 čer 2008 18:31

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvekod Lukiz » 12 bře 2010 20:34

Cinemax - 2. dabing
Zní mi to nějak "sterilně", asi měli moc levnej mezinárodní pás.
Lukiz
 
Příspěvky: 3521
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvekod HonzaXXII » 12 bře 2010 23:20

Použili ten nejlepší, kino, ČT, ani Nova nesedí tak jako VHS.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII
 
Příspěvky: 1674
Registrován: 11 čer 2008 18:47
Bydliště: Brno

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvekod Reno_CZ » 13 bře 2010 00:23

HonzaXXII píše:V roce 1980 jsem byl na houbách takže jsem ho mohl vidět těžko, a těžko ho uvidím pokud se nějaká televize/vydavatel/čtyřka :lol: neobměkčí a nepustí ho ven. Ale vím že Rímský sedne na Rockyho daleko nejlíp a to mi stačí. A co se týče srovnání s Novou - než v prvním díle Lehký a v druhým Tůma na Paulieho, to daleko líp sedne Jan Schánilec, který zůstává ještě aspoň do čtyřky. Prostě výběrem hlasů a jednotností hlasů s ostatními díly (byť ta taky není dokonalá) vyhrává videodabing na celý čáře.

No ono kdyz to vezmes kdy byl Rocky nadabovan poprve a kolik bylo hercum kteří se na dabingu podíleli a s jakou precizností byl udělán tak bych neřekl,že je vhs dab nej.Jen skoda ze nebyli díly točené po sobě,ale s odstupem.To právě zavinilo předabování cele slavne ságy.
Have a nice day :)
Uživatelský avatar
Reno_CZ
 
Příspěvky: 88
Registrován: 30 zář 2009 10:23

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvekod sud » 15 lis 2010 21:34

HonzaXXII píše:Stejně tady mj. díky hlasovýmu obsazení a sjednocení hlasů s ostatními díly jednoznačně vítězí videodabing, takže bych řek že je to fuk že nedají ten kinodabing. Osobně si Freje na Stalloneho nedovedu představit, a určitě bych si to nepotřeboval nahrát nebo stáhnout. Na druhou stranu by mě ale taky zajímalo jak ten kinodabing vypadal.


Kinodabing už nejspíš zmizel v propadlišti dějin, ale dle obsazení mohl být dobrý a i pana Freje si umím představit. Dabing ČT jsem rovněž neslyšel, ale Jiřího Štěpničku si na Rockyho představit opravdu nedokážu. I já mám VHS dabing nejradši a nejen proto, že jsem na něm vyrůstal (už jenom ty titulky čtené robotickým hlasem pana Chromíka). Ten Novácký dabing není špatný, nějaký hlášky jsou dobrý (třeba ta s těma kokosákama :-)), je ale jaksi zbytečný a Stanislav Lehký na Paulieho je docela slabingr.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
sud
 
Příspěvky: 781
Registrován: 10 říj 2008 19:00

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvekod Vladajsoucna » 28 dub 2011 23:06

V době, kdy L. Frej zrovna zářil jako mladej Sova v seriálové Nemocnici, tak se zhostil i zapomenutého dabingu Rockyho. Kdo by to byl řekl? Špatnej bejt nemusel, ale Rímský je na Stallona přece jen nejlepší. Každopádně tento dabing nebude asi o moc menší vzácností než dabing Sněhurky z konce 30. let.
Vladajsoucna
 
Příspěvky: 645
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvekod Lukiz » 30 zář 2011 13:00

Tedy klobouk dolů, zkreslení když mluví komentátor mimo obraz, na mikrofon v hale, někdo křičí v dáli. Pochopitelně normální promluvy potom trpí dobovou nezáměrnou nekvalitou, ale na tu účelovou atmoféru se budu muset kouknout jak si s tím pozdějí zvukaři poradili. :D
Lukiz
 
Příspěvky: 3521
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvekod Reno_CZ » 30 zář 2011 13:09

To je pravda,ten dabing mi ale zní daleko lépe než např. VHS dabing(porevoluční), na tehdejší dobu musím říct dobře odvedená práce.To co dokázali tehdy se zvukem a relativně primitivním zařízením tak by jim ještě dnes mohlo kdejaké studio s moderním vybavením závidět viz.šílenost 2 roky prázdnin, který po zvukové stránce zní jakoby byl vyroben někde v místní klubovně u skleničky vína.
Have a nice day :)
Uživatelský avatar
Reno_CZ
 
Příspěvky: 88
Registrován: 30 zář 2009 10:23

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvekod Vladajsoucna » 30 zář 2011 16:14

Záznam je samozřejmě postižen nízkou kvalitou nahrávky, ale i tak je z ní poznat, že jde o další mistrně propracovaný barrandovský kousek, jaké byly od Zdenka Sirového běžné. Na Stallona se mi sice nejvíc líbí Pavel Rímský, ale mladý Frej taky nemusel znít špatně. Trošku překvapivě se mi zdá obsazená Jana Preissová, v ukázce není, nemohu soudit, ale jistě nešlo o špatný krok. A Jiří Zahajský na Apolla sedí bezvadně.
Vladajsoucna
 
Příspěvky: 645
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 23 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály