Maigret klade past / Maigret Sets a Trap

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Maigret klade past / Maigret Sets a Trap

Příspěvek od bloom »

lichometnik píše:vždy nerad vidím nedodržení dvorních dabérů a to obzvláště u tak výborného herce.
Tak třeba pro mě je nejvíc spjatý Jiří Lábus (a nejblíže originálu hlasově mi přijde Petr Rychlý). Ale troufám si tvrdit, že pro tuto roli je Kare Heřmánek nejlepší volba a jak píše Dan, dabuje to přesně tak civilně a umírněně, jak to Rowan Atkinson hraje.
fabec122
Příspěvky: 1580
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Maigret klade past / Maigret Sets a Trap

Příspěvek od fabec122 »

Za mě velmi dobře odvedená práce, neoposlouchané hlasy a i dostatečné množství, takže se zbytečně neopakovali na vedlejších postavách. Karel Heřmánek velmi slušný výkon, neznám originál, ale jestli to měl být klidný a umírněný projev, tak to zvládl dobře, chvílemi mi zněl taky trochu podobně jako Tomáš Racek v Lásce nebescé
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Maigret klade past / Maigret Sets a Trap

Příspěvek od Lukiz »

Mě by teda zajímalo, proč furt na nějaké postavy obsazují Zbyška Horáka. Já mám pocit, že má bezvýrazový monotónní hlas, který se hodí tak max k dabingu automatu na kávu. Rád se nechám poučit, kde něco skutečně věrně zahrál.
Josef Nožička
Příspěvky: 547
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Maigret klade past / Maigret Sets a Trap

Příspěvek od Josef Nožička »

Dabing se povedl! :-:
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Maigret klade past / Maigret Sets a Trap

Příspěvek od cenda »

Film jsem právě shlédl celý a jako milovník Maigreta si neodpustím trošičku dabing zhodnotit. Musím přiznat, že na spojení Atkinson - Heřmánek jsem byl hodně zvědavej. Už samotný obsazení Mr. Beana do role Maigreta po vzhledově robustním Gabinovi či Cremerovi bylo hodně odvážný, proto jsem byl velmi zvědavej jak se s touhle neobvyklostí poperou tvůrci č. znění. Logicky jsem vzhledem k zadavateli předpokládal, že to bude Jiří Prager (max. Miroslav Saic), mým tajným snem byl Jiří Lábus, protože by to byl stejně krásnej, až paralelní experiment. Ale jak už psal Dan, Maigret musí být vážný a zadumaný (k ním vyjmenovaným českým představitelům bych přidal Antonína Molčíka). Tenhle dabing je typickej příklad toho, že spjatej dabér není automaticky dokonalá volba a že obsazovat by se někdy mělo na postavu a ne na herce.

Jiří Prager je jistě výbornej dabér, skvěle zvládá i vážný role, ale tady by se se svým specificky posazeným hlasem trápil. Maigret by mu pořád sklouzával k Johnny Englishovi. Komisař je tu pořád nešťastnej až přímo zarmoucenej z množících se obětí, je pod tlakem času, novinářů, nadřízených, pozůstalých, rodiny podezřelýho a snad i počasí. K tomu se přesně hodí Heřmánkův sychravý, prokvetlý hlas. Dodává Atkinsonovu projevu v češtině charisma, autoritu a zbavuje ho podivínství, na který jsme u něj zvyklí (jediný, co mi trošičku vadilo bylo to, že jsem měl asi ve dvou místech pocit, že přestává stačit s dechem). V až moc velký kontrast v porovnání s tím vychází paní Maigretová Veroniky Gajerové. Ta postava by podle mě spíš měla být taková lehce mentorská (nevím jakej jinej výraz použít) k ní chodí Maigret pro radu, ona jeho případům dodává nadhled a dělá si o něj starosti. Paní Gajerová jí přidává snad až moc živočišnosti a afektovanosti, trochu ubrat by podle mě neškodilo. Moc se mi líbil Daniel Bambas, kterej na toho oidypáka, lítajícího jak hadr v průjezdu mezi dvěma ženskýma seděl hodně, hodně přesvědčivě. Z malých rolí bych vyzvedl Milenu Steinmasslovou, protože ta tu do všeho rýpající bábu udělala naprosto dokonale.

K tomu je třeba přičíst dostatek hlasů na epizodních rolích, stylizovaný titulky novin nebo obsazení svátečních dabérů a výjde dost kvalitní dabing, za kterej musím tvůrce pochválit. Samozřejmě je mi jasný, že se jinak přistupuje k takovýmu filmu a jinak k déčkovýmu akčňáku po půlnoci. Předpokládám, že i to tvůrčí nadšení bude jiný. Prima se tady těma dabingama začíná stavět na roveň ČT a celkem ostře jí šlape na paty, což se mi líbí. Kvalita je totiž jeden z hlavních atributů, kterýma by se mělo konkurovat.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Gareth
Příspěvky: 35
Registrován: 01 úno 2011 22:04

Re: Maigret klade past / Maigret Sets a Trap

Příspěvek od Gareth »

Tak jsem právě dokoukal film s dabingem a Karel Heřmánek odvedl dobrý výkon, ale i přes to musím říct, jelikož mám tento film naposlouchaný v originálu, že bych si dokázal představit i lepší volbu na Maigreta. Rowan Atkinson má klidný, ničím zvlášť výrazný hlas a stejně pojal i Maigreta. Karel Heřmánek má přece jen výrazný hlas, proto bych volil někoho s klidnějším hlasem. Např. Otakar Brousek ml. by mi přišel naprosto ideální na Rowana Atkinsona v této roli.
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Maigret klade past / Maigret Sets a Trap

Příspěvek od bernyz »

Souhlasím - Prima poslední dobou šlape na paty ČT co se týče kvality dabingů. Až se mi chce zapomenout na časy, kdy se její šéf vztekal nad revoltujícími dabéry.
kit.hl
Příspěvky: 282
Registrován: 22 dub 2010 18:30

Re: Maigret klade past / Maigret Sets a Trap

Příspěvek od kit.hl »

Nové vlaštovky na maigretovském nebi a pohled na jejich dabing

http://www.digizone.cz/clanky/nove-vlas ... ch-dabing/?
Slovenský dabing : http://www.dabingforum.sk ..byl dlouho a v mnoha případech Československý a má zde své místo. Tedy minimálně odkaz jistě .Hlasy znějící mému uchu: Milan Mach,Vilém Besser ,Soběslav Sejk, Luděk Munzar..
Uživatelský avatar
PanIncognito
Příspěvky: 123
Registrován: 11 kvě 2017 11:13
Bydliště: Springfield?

Re: Maigret klade past / Maigret Sets a Trap

Příspěvek od PanIncognito »

Volba Karla Heřmánka se dá od režiséra českého znění považovat za šťastnou, neboť jeho hlas k postavě sedí. Pravda však je, že k představiteli titulní role raději slyším Jiřího Pragera... navíc jsem zvědav, zda takovou roli zvládá hrát. Co se překladu týče, tak ten sice není špatný, ale jde to zvládnout i kreativněji. To stejné platí i pro zvuk, jenž může být také lepší... avšak i tak patří dabing k těm, jenž přesahují průměr. ;)
Naposledy upravil(a) PanIncognito dne 18 úno 2018 12:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Maigret klade past / Maigret Sets a Trap

Příspěvek od bloom »

Podle mě je Karel Heřmánek naprosto skvělá volba, především kvůli tomu, že Maigreta hraje úplně stejně jako Rowan Atkinson v originále a dodává té roli přirozenou autoritu. Jen mě trochu malinko paradoxně mrzí, že kvůli jeho chraplavému hlasu Maigret trochu zhřmotněl a podle mě bylo částečné koulo obsazení RA na Maigreta právě v tom, že jeho barva hlasu je spíše subtilní, což podtrhuje introvertní pojetí postavy (ve srovnání třeba s žoviálním Maigretem Gabina). Ale na tuhle roli by se v současnosti asi lepší volba nenašla.

Jinak je celkově dabing povedený, elegantně se povedlo použít obsazení z pravděpodobně společně natáčeného filmu Inspektor se vrací do vedlejších rolí, překvapivě vynikající výkon podává Daniel Bambas. Za uši mě ale trochu tahalo, že Petr Gelnar daboval kromě větší role ministra také docela dost vedlejších postav.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“