Transformers: Poslední rytíř / Transformers: The Last Knight

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Transformers: Poslední rytíř / Transformers: The Last Knight

Příspěvekod filip » 01 čer 2017 15:16

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

Související: Transformers, Transformers: Pomsta poražených, Transformers 3, Transformers: Zánik, Bumblebee

V českém znění: Marek Holý - Mark Wahlberg (Cade), Ladislav Županič - Anthony Hopkins (sir Edmund Burton), Petra Tišnovská - Laura Haddock (Vivian), Viktorie Taberyová - Isabela Moner (Izabella), Pavel Vondra - Josh Duhamel (Lennox), Zbyšek Horák - Jim Carter (Cogman), Zdeněk Maryška - Peter Cullen (Optimus Prime), Jiří Krejčí - Jerrod Carmichael (Jimmy), Michal Holán - Santiago Cabrera (Santos), Igor Bareš - John DiMaggio (Crosshairs), Ota Jirák - John Goodman (Hound), Kateřina Peřinová - Gemma Chan (Quintessa), Jakub Saic - John Turturro (agent Simmons), Bohuslav Kalva - Glenn Morshower (generál Morshower), Zdeněk Mahdal - Frank Welker (Megatron), Miloš Vávra - Ken Watanabe (Drift), Roman Hájek - Stanley Tucci (Merlin), Libor Terš - Omar Sy (Hot Rod), Pavel Tesař - Tony Hale (inženýr JPL), Alena Procházková - Sara Stewart (Vivianina matka), Hana Talpová - Maggie Steed (Vivianina babička), Radana Herrmannová - Rebecca Front (teta Marie), Radka Stupková - Phoebe Nicholls (teta Helen), Svatopluk Schuller - Stephen Hogan (Vivianin otec), Bohdan Tůma - Erik Aadahl (Bumblebee), Martina Šťastná - Nicola Peltz (Tessa), Petr Neskusil - Reno Wilson (Mohawk), Jan Szymik - Tom Kenny (Wheels), Ladislav Novák - Reno Wilson (Sqweeks) + Steven Barr (Berserker), Zdeněk Podhůrský - Gil Birmingham (Sherman), Radek Hoppe - Andy Bean (právník), Karolína Křišťálová - Minti Gorne (malá Vivianne), Tomáš Borůvka - John DiMaggio (Nitro Zeus), Petr Gelnar - Kosuke Sakaki (Canopy), Marek Libert - Mark Dexter (Prime Minister), Martin Zahálka - Jess Harnell (Barricade), Matěj Převrátil - Benjamin Flores Jr. (dítě 1), Mikuláš Převrátil - Juliocesar Chavez (dítě 2), Matěj Havelka - Samuel Parker (brýlatý kluk), Adam Málek - Daniel Iturriaga (dítě 3), Tomáš Bartůněk, Martina Bucková, Tereza Causidisová, Filip Damek, Tomáš Hospodský, Martin Svejštil, František Zahrádka

Překlad: Jakub Racek
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Roman Čadek, Filip Mošner
Výsledný mix: Pinewood Studios
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Vyrobilo studio LS Productions - 2017
MÍ OBLÍBENCI
Herec: Filip Švarc (Ladislav Cigánek, Jaroslav Horák)
Herečka: René Slováčková (Anna Suchánková, Jaroslava Brousková)
Studio: LS Productions (Studio Virtual, Barrandov, Petrásek, ČT)
Uživatelský avatar
filip
 
Příspěvky: 5751
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Transformers: Poslední rytíř / Transformers: The Last Knight

Příspěvekod filip » 02 čer 2017 06:31

Krásný dabing, jen Tišnovská nezvyk trochu.
MÍ OBLÍBENCI
Herec: Filip Švarc (Ladislav Cigánek, Jaroslav Horák)
Herečka: René Slováčková (Anna Suchánková, Jaroslava Brousková)
Studio: LS Productions (Studio Virtual, Barrandov, Petrásek, ČT)
Uživatelský avatar
filip
 
Příspěvky: 5751
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Transformers: Poslední rytíř / Transformers: The Last Knight

Příspěvekod therak » 24 čer 2017 21:48

Viděno v kině a můžu říct, že dabing se povedl. Z předchozího filmu zachovány všechny postavy, kromě Pavla Šroma (to muselo být něco vážného, že ho neobsadilo znovu) na Crosshairse a Rozity Erbanové (ale na těch pár slov tato změna nevadí). Marek Holý už byl v porovnání s předchozím filmem lepší, nebyl už takový monotónní. Opět se mi líbil hláškující Ota Jirák, ale i ostatní roboti. Terš s italským přízvukem byl skvělý. Jediný kdo mě opravdu rušil byl Crosshairs právě v podání Igora Bareše, který ve čtverce daboval Lockdowna. Nevím, proč když už musel být Crosshairs přeobsazen, nebyl obsazen kdokoli jiný. Přitom stejný tvůrčí tým pracoval jak na čtverce tak pětce. Je to prostě chyba. Taktéž bych mohl vytknout, že na robota Wheelieho nebyl znovuobsazen Tomáš Juřička, ale neudělám to. Místo toho pochválím Jana Szymika, protože jako náhrada za Juřičku byl výborný jak svým výkonem, tak i zvukovým filtrem. Když poprvé promluvil, říkal jsem si, že ho snad dabuje Juřička, ale pořád tomu něco chybí. Až později mi došlo, že je to pan Szymik.

Samostatnou kapitolou je nyní Athony Hopkins. Prostě návrat pana Brabce (který byl pro mě nejlepší volba na Hopkinse) do dabingu už nečekám. S Aloisem Švehlíkem je to asi také složité (naposledy Hopkinse daboval v dabingu od Primy). Když se oprostím od spjatých dabérů a budu hodnotit podle hlasové podobnosti, hodně se mi líbil Petr Pelzer v Thorovy 2, ale i pan Plachý by snad byla dobrá volba. Pan Županič má takový chraplavější hlas, ale jeho výkon v tomto filmu bych také nezatracoval.

K překladu nemám co vytknout. Hlášek bylo dost a bylo to vtipné (mnohem víc než předchozí díly).

Všem se předem omlouvám, ale můj závěr je asi takový, že dabing tohoto filmu je snad lepší než film sám (a to říkám jako někdo, kdo má tuto značku rád, navíc se mi tento film líbil více než čtverka). Ano, film je audiovizuální žranice k opakovanému shlédnutí (už se těším, až doma podráždím sousedy), ale co se týče příběhu, je nutno oprostit se od vážného přemýšlení, popustit uzdu fantasii a nechat se unést audiovizuálem :D.
therak
 
Příspěvky: 113
Registrován: 08 lis 2010 20:49


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály