Coco (2017)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Coco (2017)

Příspěvekod elbrambo2812 » 31 pro 2017 14:45

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Šimon Fikar - Anthony Gonzalez (Miguel), Josef Pejchal - Gael García Bernal (Héctor), Jan Šťastný - Benjamin Bratt (Ernesto de la Cruz), Zuzana Slavíková - Alanna Ubach (Mamá Imelda), Alena Vránová - Renée Victor (Abuelita), Zdeněk Hruška - Jaime Camil (Papá), Jiří Lábus - Alfonso Arau (Papá Julio), Jan Vondráček - Herbert Siguenza (Tío Oscar / Tío Felipe), Otakar Brousek - Gabriel Iglesias (úředník), Mojmír Maděrič - Lombardo Boyar (Mariachi), Tomáš Racek - Lombardo Boyar (Gustavo), Jaroslava Pokorná - Ana Ofelia Murguía (Babi Coco), Vanda Károlyi Konečná - Natalia Cordova-Buckley (Frída Kahlo), Marika Procházková - Selene Luna (Tía Rosita), Otakar Jirák - Edward James Olmos (Chicharrón), Klára Issová - Sofía Espinosa (Mamá), Eliška Burkert Nezvalová - Carla Medina (pasová kontrola), Antonie Talacková - Dyana Ortelli (Tía Victoria), Miloš Vávra - Luis Valdez (Tío Berto), Zdeněk Maryška - Luis Valdez (Don Hidalgo), Stanislava Jachnická - Blanca Araceli (konferenciérka), Jiří Krejčí - Salvador Reyes (ostraha), Jiří Plachý, Jan Vondráček, Kateřina Jindrová Zítková, Otto Rošetzký, Luděk Nešleha, Stanislav Lehký, Ondřej Izdný, Miloslav Mejzlík, Viktorie Hrachovcová, Klára Kuklová, Veronika Bajerová, Tereza Bebarová, Jaromír Holub, Lada Soukupová, Lukáš Jurek, Zbyšek Pantůček, Jiří Ployhar, Tereza Martinková, Tereza Chudobová, Naďa Wepperová

České verze písní:
"Každý zná Juanitu"
Zpívá: Josef Pejchal - Gael García Bernal (Héctor)

"Poco Loco"
Zpívá: Šimon Fikar - Anthony Gonzalez (Miguel), Josef Pejchal - Gael García Bernal (Héctor)

"Hudba je mou vášní"
Zpívá: Šimon Fikar - Anthony Gonzalez (Miguel), Bohuš Matuš - Benjamin Bratt (Ernesto de la Cruz)

"To je ta píseň"
Zpívá: Šimon Fikar - Anthony Gonzalez (Miguel)

"Vzpomínku máš"
Zpívá: Bohuš Matuš - Benjamin Bratt (Ernesto de la Cruz) & Josef Pejchal - Gael García Bernal (Héctor), Klára Gibišová (malá Coco) & Šimon Fikar - Anthony Gonzalez (Miguel), Ludmila Molínová - Ana Ofelia Murguía (Babi Coco)

Překlad: Vojtěch Kostiha
Texty písní: Robin Král
Produkce: Adéla Bláhová
Zvuk: Guillermo Teillier
Zvuk a střih zvuku: David Tomášek
Střih zvuku: Martin Večeřa
Hudební režie: Ondřej Izdný
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Umělecký dohled: Magdalena Dziemidowicz
Výsledný mix: Shepperton International
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Vyrobilo: Studio Virtual® v roce 2017
Uživatelský avatar
elbrambo2812
 
Příspěvky: 755
Registrován: 21 črc 2014 13:06

Re: Coco (2017)

Příspěvekod oberon » 24 úno 2018 19:19

Včera jsem se na tenhle kousek konečně dostal do kina. Film mě velmi mile překvapil (byl to doják) a dabing vypadal dost dobře už papírově, ale naživo zněl možná ještě o kapku líp. Hlavní role je odehraná opravdu skvěle, snad tenhle mladý talent u řemesla aspoň částečně zůstane. J.Pejchal dostává víc příležitostí, takže už je skvěle vypovídaný a s rolí neměl problém. Ze zbytku bych vypíchnul hlavně O.Jiráka, Z.Slavíkovou, J.Šťastného a A.Vránovou. Překlad byl na kino poměry standardně dobrý, nejlepší byla asi hláška "pořád seš kost" a hlavně oceňuji to, jak byla větší popisků lokalizovaná, včetně závěrečných titulků. Snad bude mít pan Žďánský takovouhle formu častěji...
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
 
Příspěvky: 3478
Registrován: 15 srp 2008 14:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Coco (2017)

Příspěvekod Joe Black » 28 úno 2018 17:23

Nemohu než souhlasit s oberonem. Moc se mi to líbilo po hudební stránce, i po té filmové a dabingové. Hlavní role byla zvládnutá dabingově i pěvecky bezchybně. A souhlasím i s tím, že to byl doják. Ono teda u mě se to nakombinovalo s tím, že mě dojímá dobrá muzika, takže spolu se závěrem filmu jsem to už neudržel. Ale jsem za to rád. Coco se tímto řadí mezi mé nejoblíbenější animáky posledních let, ne-li celkově. :-:
Uživatelský avatar
Joe Black
 
Příspěvky: 5039
Registrován: 03 čer 2008 20:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně

Re: Coco (2017)

Příspěvekod DAN K. » 28 úno 2018 18:16

Mně se to taky moc líbilo. Šimon Fikar je hrozně šikovnej. Akorát je škoda, že nebyla přeložena španělská píseň v závěru, protože její text byl dějově důležitý. Ale hádám, že za to může Disney.
DAN K.
 
Příspěvky: 1577
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha

Re: Coco (2017)

Příspěvekod Joe Black » 05 bře 2018 00:07

Dan K.: Myslíš tu, kterou zpívá Mamá Imelda, myslím nějak Llorana nebo jak se jmenuje? Ač jsem to tak nevnímal, zase v té španělštině to mělo své kouzlo. Ale je pravda, že jsem koukal, že v Polsku to měli v polštině.

Celkově jsem byl ale prostě moc spokojený, i s odstupem je to celé jako komplet sakum prdum pecka. Opět mě mrzí, že nejsou české písně třeba na oficiálním YT kanále jako třeba mají Poláci.
Uživatelský avatar
Joe Black
 
Příspěvky: 5039
Registrován: 03 čer 2008 20:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně

Re: Coco (2017)

Příspěvekod KOMZA » 06 bře 2018 11:25

Film jsem viděla už v lednu a začínala jsem se pomalu bát, že zde bude ticho, jsem ráda, že se tak nakonec nestalo. Chtěla jsem hodnocení dabingu nechat na povolanějších, ale nakonec si přece jen k tomu dovolím něco říct, protože jsem konečně našla film, který jsem schopna vidět tolikrát, a využívám toho tedy ke sledování různých jazykových verzí. Z mého pohledu jde česká verze lehce nad originální anglickou, ale obě pro mě rozhodně překonává ta španělská. Ta prostě sedne neskutečně, samotný jazyk samozřejmě dělá své a hodně pomáhá, a sám Gael García Bernal zde překonává sám sebe. Zatím jsem osobně viděla pět verzí a můj aktuální žebříček je momentálně: španělština > čeština > angličtina > francouzština > ruština. Jsem dost zvědavá na pár asijských verzí a především na slovenskou verzi, prý se vydařila, když už byl na ČSFD zmiňován český nebo slovenský dabing, většinou šlo o pochvalu.

Co se týče zde zmiňované písně La Llorona, tak já osobně jsem ráda za ponechání originálu (mimo polštiny je třeba i právě v ruštině), ale musím říct, že když její úryvek Mamá Imelda začala zpívat v té scéně na schodech, měla jsem chuť se zvednout a Zuzaně Slavíkové zatleskat za zpěv i španělštinu! :D Až v samotném závěru filmu mi došlo, že jde zde o původní stopu. Čímž se dostávám k dle mého názoru perfektní volbě hlasů, a nejen v češtině - snad kromě ruštiny, kde se mi moc nelíbil hlas Miguela (přišel mi starý, což zní možná o dítěti trochu divně) jsou hlasy ve všech verzích šíleně podobné (i třeba v němčině, co jsem tak viděla z útržků na YouTube) a musím říct, že se opravdu moc těším na vydání ve všech zemích, aby se nadšenci mohli dát do tvorby multilanguage videí, protože jsem zvědavá, jestli se bude tento můj názor shodovat i dalšími jazyky. Samo Disney sice písně z filmů na YouTube nedává (nebo o tom nevím), ale určitě se toho ujme někdo z toho fanouškovského kanálu hned po vydání.

Šimon Fikar je prostě úžasný. Přemýšlela jsem, zda mám větší radost z filmu, ze samotného dabingu nebo dokonce přímo z něj. Cítila jsem z něj neskutečné nadšení, po herecké i pěvecké stránce mi to přišlo bezchybné a já opravdu doufám, že jej budeme moci slýchat i později, nejen nyní u animáků, protože má obrovský talent! Josef Pejchal mě taktéž nadchnul, mám ho jako dabéra čím dál raději, a tady byl prostě výborný, přiznám se, že jsem vůbec netušila, že umí zpívat, o to větší překvapení to pro mě bylo. Nerada bych se zde rozepisovala nějak více, svůj názor na celkový dabing jsem již zmínila, snad jen ještě v té souvislosti s podobou hlasů musím ocenit Jiřího Lábuse, ten byl naprosto přesný, ale potlesk si zaslouží všichni všichni dabéři, avšak obzvlášť musím ještě vypíchnout Jana Šťastného a hlavně pak Alenu Vránovou (že tohle spojení bude fungovat jsem věděla už od zveřejnění obsazení - nezmýlila jsem se! :) )

Překlad byl povedený, chválím španělštinu (i přes to, že byla nejspíš nařízená, že?), mám pocit, že mimo zde zmiňované "kosti" jsem tam zaslechla ještě jednu nebo dvě moc fajn slovní hříčky, ale ty si teď nepamatuji. Otextování písní dopadlo na výbornou, zvuk tradičně super, jak jsme zde zvyklí.

Už dlouho mě žádný film ani dabing tak nepotěšil. Přemýšlím, jestli je zde vůbec něco, co by se dalo zlepšit. Tím pádem mi nezbývá nic jiného než jen poděkovat za skvělý zážitek!

A přiznávám se - na konci jsem i já měla na krajíčku...
Po dobu maturit a přijímaček se zde budu objevovat jen příležitostně, všechna doplnění proběhnou poté.
Postavy a jejich hlasy (herní dabingy) | Postavy a jejich hlasy (animované filmy)
Uživatelský avatar
KOMZA
Moderátor
 
Příspěvky: 1218
Registrován: 12 led 2015 19:10
Bydliště: Horažďovice (skoro Plzeň...)

Re: Coco (2017)

Příspěvekod Pan X » 10 úno 2019 18:17

Dlouho jsem chtěl tady k filmu Coco napsat svůj názor na dabing a dostal jsem se k tomu až teď, nuu ale jediné co můžu říct, je to že to je ♥moje srdeční záležitost ♥ :-: :-: :-: to je tak něco krásného, taktéž ten film :-: určitě spoustu lidí nikdy na tento animák nezapomenou a na dabing už určitě ne :-: :-: :-: :-: já také nezapomenu :-: za mě 100/100 ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥.
Uživatelský avatar
Pan X
 
Příspěvky: 1902
Registrován: 16 čer 2011 07:24


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 27 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály