Poklad u jezera / Little Savages

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Poklad u jezera / Little Savages

Příspěvekod filip » 19 úno 2018 08:43

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Viktorie Taberyová - Katherine McNamara (Tiffany), Matěj Havelka - Noah Lomax (Albie), Jitka Moučková - Leigh-Allyn Baker (teta Jackie), Roman Hajlich - Aedin Mincks (Eddie), Petr Neskusil - Adam Hicks (Billy), Svatopluk Schuller - Jamie Kennedy (Fritz), Oldřich Hajlich - Kenton Duty (Todd), Michal Holán - Connor Del Rio (Harley), Ladislav Cigánek - Michael Diallo McLendon (starosta), Petr Burian - Buddy Handleson (Vinny), Petra Tišnovská - Terri Minton (Meg), Klára Nováková, Daniel Rchichev, Milada Vaňkátová, Martina Kechnerová, Kateřina Březinová, Jan Battěk, Libor Bouček, Martin Velda

Překlad: Heda Kulíšková
Dialogy: Alena Navrátilová
Zvuk: Svatopluk Cechel
Produkce: Mirka Monsportová
Vedoucí výroby: Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Martin Velda
Ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. vyrobila FTV Prima spol. s.r.o. v roce 2018
Navštivte blog o českém dabingu: https://blog-o-ceskem-dabingu.webnode.cz

MÍ OBLÍBENCI
Herec: Filip Švarc
Herečka: Anna Suchánková
Režisér: Ladislav Novák
Studio: Petr Sitár - LS Productions
Uživatelský avatar
filip
 
Příspěvky: 5390
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Poklad u jezera / Little Savages

Příspěvekod Stanley Roe » 19 úno 2018 16:14

Chtělo by to do dabingu přizvat více dospívajících, aby to znělo věrohodně .. poslouchat až čtyřicátníky na středoškolácích je fakt opruz. U animáku to beru, ale hranej film je přece něco jinýho.. se zamyslete laskavě. :-( Ale neznám okolnosti, možná je jich nedostatek. Pak postrádá smysl takové filmy nakupovat, pokud poptávka po nich nedává příležitost mladé generaci se uplatnit.
Chtěli jste to sami, určitě už si mnete ruce. :-) Tady končím. 18.10.2018
Uživatelský avatar
Stanley Roe
 
Příspěvky: 955
Registrován: 25 zář 2011 10:09
Bydliště: Štatl

Re: Poklad u jezera / Little Savages

Příspěvekod PavelBartos » 19 úno 2018 20:11

Taktéž jsem si všiml, dnes malého kluka dabuje Bohdan Tůma, což vypadá hrozně, dívku Martina Kechnerová, ba dokonce i René Slováčková, a podobně, pak je konečný efekt opravdu nedobrý. Leč na druhou stranu je dabing některých dětských rolí dospělými tradice, ovšem mělo by jít hlavně o případy, kdy se žádá větší zkušenost dabéra. Úžasná je Anna Suchánková, Eva Spoustová či Jana Páleníčková, které umí ve skutečnosti mluvit mladšími hlasy než někteří skutečně mladí. Jinak řečeno by se mělo volit případ od případu. Film jsem bohužel neviděl a nevím, kde bych ho mohl získat, takže nelze posoudit, i když bych rád, tudíž se přímo k němu nemohu vyjadřovat. Je však pravdou, že by se měl dát prostor mladým, přirozeně zvlášť vybraným a vycvičeným, neboť oni jsou budoucnost, jen by to podle mého chtělo dělat postupně, nejdříve menší role, potom něco většího, a tak dále, bohužel dnes dochází i k tomu, že dabing je z valné části obsazen nezkušenými (ba i a nedobrými) herci, čemuž odpovídá i výsledek, zřejmě se tak děje z důvodů menší finanční náročnosti výsledného produktu.
PavelBartos
 
Příspěvky: 136
Registrován: 20 dub 2012 00:08


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], matthew.17 a 28 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály