Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvekod jackb » 25 dub 2018 21:53

Image
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související: Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America: První Avenger, Avengers, Iron Man 3, "Agenti S.H.I.E.L.D.", Thor: Temný svět, Captain America: Návrat prvního Avengera, Strážci Galaxie, Avengers: Age of Ultron, Ant-Man, Captain America: Občanská válka, Doctor Strange, Strážci Galaxie Vol. 2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok, Black Panther, Ant-Man a Wasp, Captain Marvel, Avengers: Endgame, Spider-Man: Daleko od domova

V českém znění: Aleš Procházka - Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man), Jan Maxián - Chris Hemsworth (Thor), Pavel Šrom - Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk), Libor Bouček - Chris Evans (Steve Rogers), Jitka Moučková - Scarlett Johansson (Nataša Romanovová / Black Widow), Josef Pejchal - Benedict Cumberbatch (Dr. Stephen Strange), Jan Čenský - Don Cheadle (James Rhodes / War Machine), Adam Mišík - Tom Holland (Peter Parker / Spider-Man), Michal Novotný - Chadwick Boseman (T'Challa / Black Panther), Radek Valenta - Paul Bettany (Vision), Jitka Ježková - Elizabeth Olsen (Wanda Maximovová / Scarlet Witch), Michal Holán - Anthony Mackie (Sam Wilson / Falcon), Filip Jančík - Sebastian Stan (Bucky Barnes), Lumír Olšovský - Tom Hiddleston (Loki), David Suchařípa - Idris Elba (Heimdall), Jiří Dvořák - Peter Dinklage (Eitri), Igor Bareš - Benedict Wong (Wong), Ivana Korolová - Pom Klementieff (Mantis), Adéla Pristášová - Karen Gillan (Nebula), Martin Zahálka - Dave Bautista (Drax), Antonie Talacková - Zoe Saldana (Gamora), Tomáš Bartůněk - Vin Diesel (Groot), David Novotný - Bradley Cooper (Rocket), Simona Vrbická - Gwyneth Paltrow (Pepper Pottsová), Vladislav Beneš - Benicio Del Toro (Taneleer Tivan / Sběratel), Miroslav Etzler - Josh Brolin (Thanos), Roman Říčař - Chris Pratt (Peter Quill / Star-Lord), Sandra Pogodová - Danai Gurira (Okoye), Barbora Šedivá - Letitia Wright (Shuri), Jiří Štěpnička - William Hurt (Thaddeus Ross), Jan Vondráček - Ross Marquand (Red Skull), Vladimír Kratina - Samuel L. Jackson (Nick Fury), Tereza Chudobová - Cobie Smulders (Maria Hillová), Jiří Krejčí - Winston Duke (M'Baku), Ernesto Čekan - Michael James Shaw (Corvus Glaive), Irena Máchová - Carrie Coon (Proxima Midnight), Daniel Bambas - Tom Vaughan-Lawlor (Ebony Maw), Roman Hajlich - Jacob Batalon (Ned Leeds), Petra Tišnovská - Kerry Condon (Friday), Dalimil Klapka - Stan Lee (řidič autobusu), Marek Hrazdil, Karolína Zachová, Kristián Černík, Magdalena Hradecká, Linda Křišťálová, Martina Šťastná, Ondřej Veselý, Nikola Votočková, Jindřich Žampa

Překlad: Vojtěch Kostiha
Zvuk: Guillermo Teillier
Střih zvuku: Lukáš Polifka
Asistentka produkce: Michaela Sommerová
Asistent režie a produkce: Marek Hrazdil
Dialogy a Režie: Vladimír Žďánský
Umělecký dohled: Magdalena Dziemidowicz
Výsledný mix: Shepperton International
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Vyrobilo: Studio Virtual® v roce 2018
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
 
Příspěvky: 3160
Registrován: 25 kvě 2008 10:14

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvekod Eminem007 » 25 dub 2018 22:33

opět, to vypadá hezky a už se na to těším, až vyrazím do kina, jenom bych poprosil o doplnění dalších postav, předem díky.
Eminem007
 
Příspěvky: 321
Registrován: 03 čer 2013 18:20

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvekod jackb » 25 dub 2018 23:04

Eminem007: Ve výpisu jsou všechny postavy, které byly potvrzeny. Dalšíma doplním až později, aby se někomu nepokazilo překvapení (minimálně jedna postava mi vyrazila dech)
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
 
Příspěvky: 3160
Registrován: 25 kvě 2008 10:14

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvekod lichometnik » 26 dub 2018 11:22

A jak dopadla Angela Bassett? Byla mezi ohlášenými herečkami. :)
lichometnik
 
Příspěvky: 156
Registrován: 24 říj 2016 12:14

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvekod Eminem007 » 26 dub 2018 11:29

podívej se na čsfd: ano, je tam obsazena a nejen ona jsou tam i další.
Eminem007
 
Příspěvky: 321
Registrován: 03 čer 2013 18:20

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvekod jackb » 26 dub 2018 11:54

Angela Bassett ve filmu nebyla a pokud ano, tak se jenom mihla a vůbec nepromluvila (tolik k důvěryhodnosti čsfd)
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
 
Příspěvky: 3160
Registrován: 25 kvě 2008 10:14

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvekod lichometnik » 26 dub 2018 14:11

Tak nakonec tam bohužel nebyla. Nejen ČSFD, ale do premiéry byla uvedena i na IMDB.
lichometnik
 
Příspěvky: 156
Registrován: 24 říj 2016 12:14

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvekod therak » 27 dub 2018 22:32

Zatím nikdo se zde nepodělil o dojmy z dabingu, takže budu první. Film jsem viděl jako první viděl v originále včera a dnes jsem šel na dabing. Můžu tedy porovnat nové postavy a hned začnu s Thanosem. Nebude spekulovat, jak by zněl s hlasem Mejzlíka, a raději řeknu, že Eztler byl velmi dobrá volba. Moc hlas upravený nemá, ale to dle poslechu ani Brolin neměl, protože on ho má prostě takový hluboký. Je tedy vysoká pravděpodobnost, že i méně všímaví diváci budou moci poznat, že ho mluví Etzler, protože jeho hlas je opravdu nepřirozeně výrazný. To ale rozhodně není výtka, protože k postavě se hodil. Mimochodem, vůbec by mi nevadilo, kdyby byl někdy obsazen i na samotného Brolina. Třeba se to splní v Deadpoolovi, který s největší pravděpodobností bude bohužel opět dabovaný na Barrandově, kde se Etzler někdy objevuje.

K hlasům Black Orderu, tam jsem Bambase nepoznal, ale originálu se také hodně přiblížil. Pak zde máme trpaslíka obra Tyriona Eitriho Lannistera. Za tuto volbu jsem samozřejmě rád, ale neubráním se poznámce, že se opět potvrzuje, jak se to má s tím přísným výběrem od Disneyho. Režisér si Dvořáka obsadil ve Hře o trůny a dodržel ho i zde. Totéž platí i o Sběrateli a obsazení Beneše ve Star Wars a samozřejmě Madsi Mikkelsenovi ve Králi Artuši, Strangeovi a Rogue One. A stejně to jistě dopadne i Emiliou Clarke v Solovi. Ale znovu říkám, že za tuto volbu jsem rád, protože z mého poslechu byl právě Dvořák lepší než samotný originál. Proč? Protože v originále se Dinklage snaží mluvit hlubokým hlasem a to mně znělo docela blbě. Kdyby použili nějaký filtr možná by to znělo líp (možná, že vážně použili, ale i tak zněl divně). Tak zněl, jako by si hrál na drsňáka jako Star Lord.
No a nakonec zde máme obsazení překvapení v podobě vracející se postavy. Pro diváky dabingu to je dvojnásobné překvapení, protože i dabér postavy se vrátil, s čímž jsem vůbec nepočítal a sám jsem byl překvapen, protože jsem si prostě myslel, že režisér se nebude zatěžovat minulostí a zvát tohoto dabéra na tak malou roli (i když Suchařípa také řekl jen jednu větu). Za mě tedy velké překvapení a dík, i když si mohli alespoň trošku pohrát s přízvukem, který postava stále měla.

Vracející postavy není potřeba dlouze zmiňovat, jen za sebe opět řeknu, že i když změna u Scarlet Witch je další v řadě zbytečných přeobsazení, tak volba Ježkové je lepší než Dvořákové. U Dvořákové mi chyběl v hlase takový, pokud to tak můžu říct, sex-appeal. Obě dabérky jsou sice starší než Olsen, ale Ježková stále může dabovat dvacítky.

Překlad je opět výborný. Padlo zde několik dobrých hlášek, které, pokud si vzpomínám, nebyly v titulkách. Jako příklad lze zmínit narážku na Čáryfuka nebo hlavně dialogy se Strážci (Drax to opravdu v kině zničil a Star-Lordova narážka na Thanosův bradový šourek bude také nezapomenutelná). Jen jeden postřeh. Nejsem si jistý, jestli jsem dobře slyšel, ale když byl Thanos na Vormiru, tak tam, když Thanos uroní slzy, jedna postava řekne "Ty nejsou pro sebe." místo "pro tebe". Možná jsem jen opravdu špatně slyšel, protože v kontextu to nedávalo smysl i kdyby to měla být překladatelská chyba.

Jako celek se mi tedy dabing velmi líbil. U tohoto projektu by mě obzvlášť zajímala délka dabování, protože těch postav a tedy také dabérů je opravdu dost. Natáčení tedy určitě nebylo jednoduché, když uvážím, kolik lidí se ve studiu muselo prostřídat i kvůli malým rolím. Ještě jednou tedy velké díky tvůrcům.
therak
 
Příspěvky: 126
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvekod bloom » 27 dub 2018 23:08

therak píše:i když změna u Scarlet Witch je další v řadě zbytečných přeobsazení

V tomhle případě nebylo vyhnutí, protože Helena Dvořáková je bohužel momentálně zdravotně indisponovaná.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
 
Příspěvky: 6603
Registrován: 18 črc 2008 16:43

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvekod Ištván87 » 28 dub 2018 10:21

Pokud není nějak těžce nemocná, tak je to úleva. Při přehledu obsazení mě jako jedna z možností napadla, že by třeba taky chtěla seknout s dabingem, což by byla velká škoda.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2387
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], MikeZ a 101 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály