Grinch / The Grinch (2018)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9247
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Grinch / The Grinch (2018)

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

DABING: Kino

V českém znění: Vojtěch Dyk - Benedict Cumberbatch (Grinch), Matěj Hádek - Pharrell Williams (Vypravěč), Michaela Skalníková - Cameron Seely (Cindy-Lou Kdovínová), Linda Křišťálová - Scarlett Estevez (Izzy), Mikuláš Převrátil - Sam Lavagnino (Ozzy), Matěj Macháček - Ramone Hamilton (Axl), Matěj Havelka - Tristan O'Hare (Trumbert), Martina Šťastná - Rashida Jones (Donna Kdovínová), Dušan Kollár - Kenan Thompson (Břichoslav), Libuše Švormová - Angela Lansbury (starostnice Kdosic), Jiří Ployhar - Jess Harnell (Bartoloměj), Svatopluk Schuller - John Kassir (Tom), Adéla Kubačáková - Lori Alan (Martha), Radovan Vaculík - Bill Farmer (Ted), Roman Hájek - Michael Beattie (Fred), Michal Gulyáš - Jim Ward (Sam), Šárka Vondrová - Tara Strong (Ozzyho máma), Kateřina Petrová - Mindy Sterling (malá paní)

Překlad a text písně: Petr Putna
Dialogy: Pavlína Vojtová
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Roman Čadek, Lukáš Polifka
Mix: Deluxe Media
Hudební režie: Ondřej Izdný
Režie: Alice Hurychová
Pro Universal Pictures vyrobila LS Productions - 2018
Naposledy upravil(a) filip dne 27 zář 2019 06:33, celkem upraveno 1 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9247
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Grinch / The Grinch (2018)

Příspěvek od filip »

ZHODNOCENÍ:
Vojtěch Dyk byl pro mě osobně moc skvělý. Jsem rád, že zde byl obsazen, Cumberbatche a jeho projev dobře zná, což zde zúročil. Jen by mne docela zajímalo, jak by to dopadlo v podaní Petra Lněničky, který se mi v trailerech ohromně líbil.
Matěj Hádek jako vypravěč je dle mého správnou volbou. Pro pohádkového vypravěče má správnou barvu hlasu. Bohužel hlavně na začátku filmu jsem musel natahovat uši, při mixu byl docela dost utopen. Přeci jen nemá tak výrazný hlas, jako vypravěč v originále. Je to dlouhodobý problém mixů v zahraničí. Studio to kontrolovalo a hlasitost nechali zvýšit. Při kontrolním shlédnutí byl utopený ještě více, ještě to chtělo trochu přidat.
Michaela Skalníková se mi moc nelíbila. Má zajímavý hlas to ano, ale připadalo mi, jako kdyby měla problém s nějakým přízvukem. Nebo spíš respektive, některá slova divně nátáhovála, jiná zas vyslovovala kratce. To mě při filmu rušilo.
Zbytek obsazení byl naprosto v pořádku. Ostatní dětské hlasy pro mě byly bezproblémové, stejně tak dospělí. Nikdo se moc neopakoval, poněvadž zde moc postav ani nebylo.
Co musím hodnotit negativně jsou písně. Není to výtka ke studiu LS, nýbrž k Universal Pictures. Distributor nechtěl zaplatit lokalizaci písní pro menší teritoria. Pro takový typ filmu jako je Grinch je to špatně. Ztratilo to své kouzlo, které v originále jistě je.
Co se ještě povedlo je překlad. Moc se mi líbila hra s veršováním. Také originální hlášky - např. Aby tě krůta kopla.
Až na dojem z Michaely Skalníkové a nepřezpívané písně, to byl skvělý dabing.
VERDIKT: 8/10.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
petkazuza
Příspěvky: 120
Registrován: 22 zář 2010 20:08

Re: Grinch / The Grinch (2018)

Příspěvek od petkazuza »

Nechápu proč tuhle blbost dabovat může, ale Strange ne.. :roll:
Uživatelský avatar
Alesfiala
Příspěvky: 105
Registrován: 23 bře 2019 17:27
Bydliště: Veltěže

Re: Grinch / The Grinch (2018)

Příspěvek od Alesfiala »

Ten Matěj Hádek měl hlas skoro jako Zdeněk Svěrák :D Stačilo už aby si do role vymyslel verše z překladu a bylo by to
Maximálně 3 příspěvky za týden a minimálně 1 příspěvek za měsíc abych nespamoval
Pokouším se posbírat hlasy dabérů typu různé hlasy stejný dabér
Aleš Fiala
Uživatelský avatar
Alesfiala
Příspěvky: 105
Registrován: 23 bře 2019 17:27
Bydliště: Veltěže

Re: Grinch / The Grinch (2018)

Příspěvek od Alesfiala »

On vyprávěl Svěrák v tom filmu z roku 2000, ještě jsem ten film ani neviděl, takže nevím, jaké další podobnosti hlasu v češtině jsou s tímto a předchozím filmovém zpracování. Ale je taky možné, že tvůrci tohoto filmu z roku 2018 udělali hlasy tak, aby byly podobné tomu předchozímu filmu.
Maximálně 3 příspěvky za týden a minimálně 1 příspěvek za měsíc abych nespamoval
Pokouším se posbírat hlasy dabérů typu různé hlasy stejný dabér
Aleš Fiala
Odpovědět

Zpět na „Filmy“