Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Příspěvekod filip » 08 říj 2018 07:39

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

Související: Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti - část 1, Harry Potter a Relikvie smrti - část 2, Fantastická zvířata a kde je najít

V českém znění: Petr Neskusil - Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Martin Zahálka - Dan Fogler (Jacob Kowalski), Tereza Bebarová - Katherine Waterston (Týnka Goldsteinová), Anna Theimerová - Alison Sudol (Queenie Goldsteinová), Alexandr Rašilov - Johnny Depp (Gellert Grindelwald), David Novotný - Jude Law (Albus Brumbál), Oldřich Hajlich - Callum Turner (Theseus Scamander), Viktorie Taberyová - Zoë Kravitz (Leta Lestrangeová), Filip Švarc - William Nadylam (Yusuf Kama), Jiří Köhler - Ezra Miller (Credence Holkost / Aurelius Brumbál), Milada Vaňkátová - Claudia Kim (Nagini), Jiří Valšuba - Brontis Jodorowsky (Nicolas Flamel), Marcel Vašinka - Derek Riddell (Torquil Travers), Roman Hájek - Wolf Roth (Spielman), Ludvík Král - Cornell John (Guzman), Kateřina Peřinová - Victoria Yeates (Bunty), Tomáš Borůvka - Ólafur Darri Ólafsson (Skender), Vladimír Kudla - Ingvar Eggert Sigurðsson (Grimmson), Tereza Gübelová - Poppy Corby-Tuech (Vinda Rosierová), Petr Burian - David Sakurai (Krall), Robin Pařík - Kevin Guthrie (Abernathy), Vlasta Žehrová - Daniele Hugues (Irma), René Slováčková - Carmen Ejogo (Seraphina Picqueryová), Anna Brousková - Fiona Glascott (Minerva McGonagallová), Irena Máchová - Jessica Williams (Eulalie Hicksová), Luděk Čtvrtlík - David Wilmont (Portkey), Jan Rimbala - Alfie Simmons (McCIaggen), Jindřich Žampa - Isaac Cortinovis Johnson (kamarád McClaggena), Klára Nováková - Jemima Woolnough (studentka Nebelvíru 1), Adéla Nováková - Hollie Burgess (studentka Nebelvíru 2), Filip Damek - Christopher Birks (křičící kouzelník v amfiteátru), Martina Bucková, Tomáš Hospodský, Petr Hrach, Martin Svejštil, Petr Lněnička (titulky)

Překlad: Helena Šváchová
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Lukáš Polifka, Filip Mošner
Výsledný mix: Pinewood Studios
Dialogy a režie: Petr Sitár
Vyrobilo studio LS Productions - 2018
Navštivte blog o českém dabingu: https://blog-o-ceskem-dabingu.webnode.cz

MÍ OBLÍBENCI
Herec: Filip Švarc
Herečka: Anna Suchánková
Režisér: Ladislav Novák
Studio: Petr Sitár - LS Productions
Uživatelský avatar
filip
 
Příspěvky: 5529
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Příspěvekod KOMZA » 08 říj 2018 08:14

Nádhera! :-:
Uživatelský avatar
KOMZA
Moderátor
 
Příspěvky: 1516
Registrován: 12 led 2015 19:10
Bydliště: Praha (Horažďovice)

Re: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Příspěvekod Eminem007 » 08 říj 2018 12:52

naprosto souhlasím, NÁDHERA :-: :-: :-: těším se.
Eminem007
 
Příspěvky: 267
Registrován: 03 čer 2013 18:20

Re: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Příspěvekod filip » 10 říj 2018 12:36

Pan Richter musel dnes před natáčením k lékaři, takže musel být zastoupen Jiřím Valšubou.
Navštivte blog o českém dabingu: https://blog-o-ceskem-dabingu.webnode.cz

MÍ OBLÍBENCI
Herec: Filip Švarc
Herečka: Anna Suchánková
Režisér: Ladislav Novák
Studio: Petr Sitár - LS Productions
Uživatelský avatar
filip
 
Příspěvky: 5529
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Příspěvekod filip » 13 lis 2018 22:58

ZHODNOCENÍ: BEZ SPOILERŮ
Petr Neskusil a jeho Mlok jsou doslova k sežrání. Petr dabuje opravdu často, není nikterak známý široké veřejnosti, ale to nemění nic na faktu, jak bezchybně svou práci odvedl v tomto případě. Sám měl po dvou letech trošku obavy, aby vystihl správně Mlokův ,,autismus,, jako v prvním díle. Nutno říci, že navázal skvěle.
Martin Zahálka je stejné dobrý jako v díle minulém, vůbec mi nevadí, že je starší než originální herec - typově sedí. Tereza Bebarová standartně dobrá, má tu smůlu, že originální herečka je nemastná neslaná. Trošku nevděčná role pro skvělou dabérku. Anna Suchánková se svým věkem herecky roste a roste. Dle mého názoru opravdu velký talent a po dějovém zvratu to vypadá, že v dalších dílech bude mít mnohem větší roli, tak jsem zvědav.. Myslím, že nám roste další herečka velkých rolí, jako je třeba paní Adamovská.
A máme tu spoustu nových rolí. Postav je zde opravdu mnoho, pokusím se vypíchnout jen ty větší. Saša Rašilov si na menším prostoru ukradl film, co se týče dabingových výkonů pro sebe. Měl jsem možnost ho při natáčení vidět. Deppa má zmáklého a může se plně soustředit na výraz, pohrávat si s hlasem a skoro vůbec při tom nemusí sledovat synchron, protože už prostě ví. Doufám, že bude mí víc prostoru v dalších dílech! David Novotný - toho jsem také při natáčení viděl. David je showman a při natáčení dost často vtipkuje a provádí nejrůznější věci, že jsem si vlastně ani nevšiml, jak mi na roli sedí. Po shlédnutí naštěstí nezbývá než tvrdit, že jako mladší ekvivalent pana Brouska byl vybrán opravdu precizně. Oldřich Hajlich je super volba. S Petrem Neskusilem začínali přibližně ve stejnou dobu, a troufám si říci, že mezi nimi funguje zvláštní chemie, pokud spolu dabují. A cítil jsem to i zde, připadali mi jako opravdoví sourozenci. Viktorie Taberyová se mi papírově moc nelíbila. Je pravda, že je velmi tvárná a zvládá mladší i starší role, ale přiznám, že zde bych si dokázal představit někoho jiného. Filip Švarc a další černoch do sbírky. Ovšem typově zcela jiný. Filip zde netlačí na pilu, jako u jiných černochů, kde je to někdy třeba. Do výrazu se mu podařilo dostat tajemno, které ona postava skrývá. Uvidíme, jak se rozvine v dalším díle. Dobře zahraná komplexní role. Jiří Köhler zde nemá moc prostoru, přestože se film točí především kolem Credence. Ale vypadá to na mnohem větší roli v příštím díle. Zatím je to stále stejně uťápnutý Credence jako z jedničky. Věřím, že ale v příštím díle se nám předvede Jirka mnohem více. Milada Vaňkátová mi k herečce sedí. Původně tuto roli měla dabovat Marika Šoposká, které by se mi líbila asi více, škoda, že nemohla. Uvidíme, co s postavou bude dál. Jiří Valšuba - obával jsem se, jak bude znít Nicholas Flamel v podání Jiřího Valšuby. A byl jsem překvapen. Normálně mi připadá, že pan Valšuba jede své role monotónně, ale je to o režijním vedení. Tady byl dost jiný než v jiných rolích. Naštěstí netlačil na pilu, aby zněl staře, a možná proto to dopadlo dobře.
Zbytek herců už měl opravdu malé role a skoro až štěky. Herci se naštěstí neopakovali. Opět bylo zrecyklováno pár herců z HP, naštěstí na malých roličkách.
Co potěšilo byl vizuál filmu. Na české verzi se nešetřilo a v mnoha scénách byla využita plně česká grafika (nápisy, text v pohledu, atd.)
S překladem spokojenost, a tentokrát i spokojenost s mixem. Po několika filmech v řadě jsem nemusen natahovat uši a klíčovat, kdo co vlastně řekl.
Za mě velmi povedené!
VERDIKT: 10/10.
Navštivte blog o českém dabingu: https://blog-o-ceskem-dabingu.webnode.cz

MÍ OBLÍBENCI
Herec: Filip Švarc
Herečka: Anna Suchánková
Režisér: Ladislav Novák
Studio: Petr Sitár - LS Productions
Uživatelský avatar
filip
 
Příspěvky: 5529
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Příspěvekod jackb » 14 lis 2018 18:13

Viděno a dabing je opravdu výborný a výborně navazuje na už tak vysokou laťku nastavenou Potterovskou sérií. Překlad mě ze začátku trochu mátl používání výrazu nekouzelníci (hlavně protože to bylo na britském ministerstvu kouzel), ale počítám že to muselo vycházet z originálu, protože potom se normálně používalo mudlové. Velmi mě potěšilo že se hlasy neopakovaly a že mnohdy šlo opravdu jenom o štěky (co se Hájka týče, tak to snad byla stejná postava). Vracející se postavy netřeba komentovat, stačí jenom pochvala, protože bylu stejně dobří jako minule. Nové postavy se mi taky hodně líbily.

No a ty dvě nejočekávanější postavy: David Novotný jako Brumbál byl skvělej, bohužel mě docela málo prostoru a postava byla pořád v klidovém režimu, takže si Novotný musí ještě chvilku počkat, než to bude moci rozjet. No a největší hvězda, která si pro mě ukradla už tak výborný dabing pro sebe je Saša Rašilov - ty Grindelwaldovy proslovy jsou v jeho podání hrozně působivé a běhá z nich mráz po zádech, Deppa má opravdu neskutečně zmáklého a v téhle záporné poloze je prostě boží (skvěle tak střídá Miroslava Táborského na postu hlavního záporáka). Už jenom kvůli němu se na další dílu neskutečně těším. Ostatně musím hodně pochválit i samotného Deppa, který podává velmi soustředěný výkon a po jeho v poslední době přestřelených extravagantních výkonech není ani stopy.

Škoda že když dojde na dabing, tak se Saši ptájí pořád jenom na Mickeyho, kterýho už nedabuje. Hrozně by mě zajímalo jak se mu dabuje Depp (sakra už ho podle profilu dabuje 22 let), ve které herecké poloze mu sedne líp - extravagantní nebo vážnější nebo teďka nově záporné.

Takže abych to uzavřel, musim dát velice spokojených 10/10 a budu věřit že laťka se bude držet i nadále
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
 
Příspěvky: 3183
Registrován: 25 kvě 2008 10:14

Re: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Příspěvekod Joe Black » 14 lis 2018 21:44

Já dnes viděl titulky, dabing mě čeká v sobotu na Potterfestu. Byl jsem filmem nadšen a celkově překvapen. Na dabing se těším a vím na koho a na co se zaměřit. :-) Rád slyším, že vše dopadlo na výbornou... Určitě ještě zhodnotím po víkendu...
Uživatelský avatar
Joe Black
 
Příspěvky: 4884
Registrován: 03 čer 2008 20:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně

Re: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Příspěvekod fabec122 » 18 lis 2018 15:54

Velmi se mi líbilo, že byl do role bratra Mloka obsazen Oldřich Hajlich, myslím, že mají s Petrem Neskusilem ideální "bratrské" hlasy a výborně se tak doplňují.

Z nových hlasů nejvíce září osvědčená dvojice Rašilov - Novotný, očekávám, že do budoucna potáhnout sérii jak jejich herečtí představitelé, tak z hlediska dabingu právě tato výborná dvojka.
fabec122
 
Příspěvky: 1008
Registrován: 28 zář 2008 06:48

Re: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Příspěvekod Joe Black » 20 lis 2018 08:33

Dabing je fakt velmi velmi povedený. Je vidět, že se Viktorie se Zoë dost sžila v celé trilogii Divergence, dokonce si to i pamatuje, což nebývá tak časté u některých dabérů. A Petr Neskusil s Oldřichem Hajlichem jsou opravdu téměř jako bratři. Na Potterfestu při besedě s dabéry, kde byli oni dva a Viktorie, tak říkali, že právě bydlí vedle sebe, často se spolu vídají i chodí na pivo a tak, takže to je poznat. Oba jsou tedy naživo velcí sympaťáci, obzvlášť Oldřich, srší vtipem neustále.

Pro mě je občas nevýhodou, že někteří mužští dabéři mi splývají do jedné masy, ale to není jejich chyba, ale moje. Těch na vedlejčších rolích právě bylo docela dost...

Souhlasím s tím, že Anna Suchánková to celé zahrála dobře, uvidíme, jaký prostor k tomu dostane v dalších dílech. Martin Zahálka nezůstal v ničem pozadu a i on dostal s Jacobem zajímavější prostor tentokrát. Milada Vaňkátová se mi na Nagini hodila, i když toho moc nenamluvila, doufejme, že i ona dostane příště větší prostor, podobně jako Credence. A i když se opakuju, tak souhlasím s názorem tady z diskuze, že Tereza Bebarová opravdu vylepšuje výkon herečky o hodně. Viděl jsem titulky i dabing a s titulky se mi to tak nelíbilo.

Závěrem ještě zaslouží pochválit Jiří Valšuba, jak dal hezky Nikolase Flamela.
Uživatelský avatar
Joe Black
 
Příspěvky: 4884
Registrován: 03 čer 2008 20:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně

Re: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Příspěvekod Benny_SHACK » 21 lis 2018 21:13

Tady se nedá nic vytknout :-: ... Tohle je jeden z mála filmů, který dokazuje, že náš dabing pořád za něco stojí. :D

Jen je pro mě vždy nezvyk když slyším Alexandr a ne Saša. :lol:
Uživatelský avatar
Benny_SHACK
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 lis 2015 22:47
Bydliště: Prostějov

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály