Aquaman

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Aquaman

Příspěvekod filip » 01 lis 2018 20:01

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

V českém znění: Martin Zahálka - Jason Momoa (Arthur Curry / Aquaman), Irena Máchová - Amber Heard (Mera), Filip Jančík - Patrick Wilson (Orm), Tomáš Juřička - Willem Dafoe (Vulko), Simona Vrbická - Nicole Kidman (královna Atlanna), Pavel Soukup - Dolph Lundgren (král Nereus), Ivo Hrbáč - Yahya Abdul-Mateen II (David Kane / Black Manta), Svatopluk Schuller - Temuera Morrison (Thomas Curry), Pavel Rímský - Michael Beach (Jesse Kane), Jaroslava Brousková - Julie Andrews (Karathen), Pavel Šrom - Graham McTavish (král Atlan), Mikuláš Převrátil - Frankie Creagh-Leslie (Matt), Matěj Macháček - Jack Andrew (Mike), Jindřich Žampa - Otis Dhanji (mladý Arthur), Adam Málek - Kaan Guldur (malý Arthur), Petr Lněnička - John Rhys-Davies (král solňařů - Brine + titulky), Rudolf Kubík - Djimon Hounsou (král rybářů - Ricou), Robin Pařík - Ludi Lin (Murk), Oldřich Hajlich - Randall Park (Dr. Shin), Otto Rošetzký - Patrick Cox (Cueball), Jana Páleníčková - Natalia Safran (královna rybářů - Rina), Jolana Smyčková - Sophia Forrest (rybářská princezna), Petr Hrach (sbory), Martin Svejštil (sbory), Tomáš Hospodský (sbory), Dana Procházková (sbory), Martina Bucková (sbory), Ladislav Novák (sbory)

Překlad: Jakub Racek
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Lukáš Polifka, Roman Čadek
Výsledný mix: Deluxe Media
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Vyrobilo studio LS Productions dabing - 2018
Navštivte blog o českém dabingu: https://blog-o-ceskem-dabingu.webnode.cz

MÍ OBLÍBENCI
Herec: Filip Švarc
Herečka: Anna Suchánková
Režisér: Ladislav Novák
Studio: Petr Sitár - LS Productions
Uživatelský avatar
filip
Moderátor
 
Příspěvky: 5095
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Aquaman

Příspěvekod Eminem007 » 01 lis 2018 23:02

tohle vypadá naprosto užasně, už se moc těším na dabing :-: :-: :-:
Eminem007
 
Příspěvky: 252
Registrován: 03 čer 2013 18:20

Re: Aquaman

Příspěvekod Dosty43 » 20 lis 2018 15:24

Aquaman (2018) OFICIÁLNÍ TRAILER | český dabing
https://www.youtube.com/watch?v=FXrceqXGWqE&t=0s
Uživatelský avatar
Dosty43
 
Příspěvky: 167
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: Aquaman

Příspěvekod KOMZA » 11 pro 2018 22:05

Aquaman (2018) Návštěva v českém dabingu - https://youtu.be/csbHWwW_tCw
Po dobu maturit a přijímaček se zde budu objevovat jen příležitostně, všechna doplnění proběhnou poté.
Postavy a jejich hlasy (herní dabingy) | Postavy a jejich hlasy (animované filmy)
Uživatelský avatar
KOMZA
Moderátor
 
Příspěvky: 1218
Registrován: 12 led 2015 19:10
Bydliště: Horažďovice (skoro Plzeň...)

Re: Aquaman

Příspěvekod jackb » 13 pro 2018 18:20

Dabing se mi celkem líbí, ale přece jenom bych pár výtek měl. Dost mi vadí přítomnost Rímského a Hajlicha - chápu že u DC je momentálně bordel s tím co bude a nebude, ale oba svoji roli už mají a neměli by se už vyskytovat. A teda něco co mě nehorázně vyrušovalo je, že Ocean Master bylo přeloženo do češtiny jako Pán Oceánů - ze začátku filmu to ještě šlo, protože se tam obecně říkalo, co Orm získá, pokud spojí všechna království, ale film sám nabídne elegantní přechod do komiksové přezdívky a stejně to překladáli. Jo nechci to tvrdit na 100%, ale Kubík krále Ricou podle mě nedaboval, ten hlas mi přišel úplně jiný, ale bude lepší, když to někdo potvrdí.

Ale zbytek byl fajn, všichni své role zvládli na jedničku a hezky se to poslouchalo. Číselně bych dal asi 7/10
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
 
Příspěvky: 3247
Registrován: 25 kvě 2008 10:14

Re: Aquaman

Příspěvekod Ištván87 » 17 pro 2018 22:18

Co se týče Krále Ricou, souhlasím s jackb. Rudolf Kubík už má něco oddabováno a ten rybí král zněl tak trochu jako neherec, případně jako dabér - začátečník. Jinak je zajímavé sledovat to v kontextu obsazení. Šedesátiletý herec říká čtyřiapadesátiletému herci tati, třiapadesátileté herečce říká mami a jeho učitelem je osmapadesátiletý herec. nicméně jeho mladší bratr je opravdu mladší. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Aquaman

Příspěvekod therak » 17 pro 2018 22:20

Film i dabing byly oba výborné. Martin Zahálka se již předvedl v Lize spravedlnosti a zde konečně dostal prostor. Jeho obsazení byla skvělá volba vzhledem k hloubce hlasu herce. Zde bych se tedy nešťoural v detailech, jestli je dabér o dvacet let starší (on i Martin Stránský ve Hvězdné bráně Atlantidě byl starší, ale hlasově tam seděl). Prostě hlasově prostě výborný. Z dalších hlavních rolí se mi opravdu moc líbil Filip Jančík a to nejen díky spjatému obsazení, ale hlavně výkonem. Pavel Soukup si troufnu říct, že svým hlasem Lundgrenovi na kvalitách ještě přidal. Vrbická na Kidman taktéž potěšila. Jen Svatopluk Schuller na Tamueru Morrisona mi ze začátku chvíli nepasoval, ale protože ho mám naposlouchaného ze Star Wars s hlasem Pavla Soukupa.

Pokud by někdo spekuloval, že na Dafoea mohl být obsazen Etzler, tak bych zde nesouhlasil. Etzler má takový řekl bych dýchavičný hlas jako Dafoe, ale zároveň Juřička má takový nakřáplý hlas jako Dafoe. S jeho volbou jsem tedy nadmíru spokojen.

K překladu nemám žádné komentáře. Film jednoduše šlapal a nebylo zde nic, co by mi utkvělo v paměti kromě pozitivních dojmů.

K té záležitosti s Rudolfem Kubíkem na králi Ricou. Pokud Ricou měl být králem Rybářů (ten animovaný s ocasní ploutví alias malá mořská víla :D ), tak si také troufnu říct, že to Kubík nebyl. Buď měl opravdu hodně změněný hlas a nejde jej rozeznat anebo to vážně nebyl on. Ale Lněnička i Brousková se rozeznat dali. Nevím ale, kdo jiný ze zdejšího výčtu by to hlasově mohl být. Každopádně to bude zajímavé zjistit při domácí projekci.

K úpravě hlasu bych ještě dodal, že atlantští suchozemští vojáci v dabingu byli po distorzi hlasu v nepoznání.

Dabing byl tedy z mého poslechu vynikající a k filmu pasoval. Tvůrčímu týmu tedy patří velké díky.
therak
 
Příspěvky: 105
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Aquaman

Příspěvekod Ištván87 » 17 pro 2018 22:52

Pro mě tam pár věcí haprovalo, ale dokážu ty problémy pochopit. K Arthurovi mi Martin Zahálka nesedí, ale mezi mladšími herci se nějak špatně hledají dabéři s hlubším hlasem - viz Jan Maxián, který měl v době dabingu prvního Thora hlas jako chlapec před mutováním, ale dokázal to dohnat herecky (a od té doby se z něj stal profík na hlubší hlas). Pak tam bylo pár problémů s překladem, které jsou způsobeny originálem - zejména tím, že se problematické věty objevují v detailu nebo nanejvýš polocelku, herec je perfektně vidět - jmenovitě Ormovo zvolání "Póóóóóóóóóóvstaň, Atlantido!", nebo když Black Manta na začátku křičel "Táááááááti!". To poslední slovo by se asi dalo nahradit slůvkem Ne, ale ta Atlantida, to byl podraz na tvůrce dabingu. A Meřino zvolání "Je jich příliš moc" zní sice divně, ale v češtině to asi problém není.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Aquaman

Příspěvekod Pan X » 12 bře 2019 19:14

Jak už jsem psal v topicu filmu Shazam! tak hlas Rudolfa Kubíka znám hodně dobře a on určitě postavu krále Ricou nedaboval a sem si tím jistý. Spíše to byl někdo z tria Petr Hrach, Martin Svejštil, Tomáš Hospodský. Jinak k dabingu, naprosto skvělý dabing. :-: Krásný zážitek z filmu a dabingu, který krásně podtrhl film a byl to skvělý zážitek :-: :-: (film jsem viděl asi 6x v kině a prostě lahůdka :-: :-:. Spojení Momoa-Zahálka je prostě skvělé :-: Možná na pohled zvláštní ale jakmile to slyšíte, tak prostě bomba :-: :-: a strašně moc k tomu sedne :-: , doufám že ho bude Martin Zahálka dabovat často i v jiných filmech :-: cool a good spojení :-:. Takže moc moc děkuji 8-) 8-) . Ostatní spojení byli taktéž skvělé a já jsem si užíval každou minutu filmu :-: děkuji tvůrcům filmu a dabingu za krásný zážitek :-: za mě 10/10.
Uživatelský avatar
Pan X
 
Příspěvky: 1899
Registrován: 16 čer 2011 07:24

Re: Aquaman

Příspěvekod DAN K. » 12 bře 2019 21:47

Pan X píše:. Spojení Momoa-Zahálka je prostě skvělé doufám že ho bude Martin Zahálka dabovat často i v jiných filmech
Opravdu si nemyslím, že je žádoucí, aby herci, kterému je 39 let, dělal dvorního dabéra herec, kterému je 60 let. I když to třeba může fungovat dneska, tak za pár let to může být úplně mimo. Mamoa může příštích deset let vypadat stejně. Martin může mít hlas 70letého pána. Spíš je to pro mě signál o hlubší castingové krizi.
DAN K.
 
Příspěvky: 1577
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 17 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály