Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod Ištván87 » 28 dub 2019 21:08

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Zuzana Vejvodová - Barbara Sukowa (Rosa Luxemburgová), Jan Šťastný - Daniel Olbrychski (Leo Jogiches), Radek Valenta - Otto Sander (Karl Liebknecht), Karel Heřmánek ml. - Hannes Jaenicke (Kostja Zetkin), Klára Issová - Adelheid Arndt (Luise Kautská), Pavel Nečas - Jürgen Holtz (Karl Katský), Jan Szymik - Jan Biczycki (August Bebel), Milena Steinmasslová - Doris Schade (Clara Zetkinová), Jan Vágner - Otto Ševčík (žalobce), Kateřina Seidlová - Barbara Lass (Rosina matka), Martin Hruška - Hans Beerhenke (Ignaz Auer), Vladimíra Včelná - Eva Jakoubková (Sonja Liebknecht), Zuzana Mixová - Karin Baal (Mathilde Jacob), Alice Šnirychová - Inge Herbrecht (dozorkyně), Klára Gibišová - Dagna Drozdek (malá Rosa), Ondřej Kavan - Winfried Glatzeder (Paul Levi), Petr Meissel - Klaus Abramowsky (Arthur Stadthagen), Mojmír Maděrič - Oldřich Vlach (vyšetřovatel), Zbyšek Pantůček - Charles Brauer (ředitel věznice), David Voráček, Veronika Bajerová, Daniel Bambas, Jan Battěk, Tomáš Borůvka, Milan Bouška, Eliška Nezvalová, Michal Gulyáš, Jaroslav Horák, Milan Kačmarčík, Stanislav Lehký, Agáta Lexová, Otakar Brousek ml., Radovan Vaculík, Zdeněk Maryška a další

Překlad: Jolana Kubíková
Dramaturgie: Jana Čížkovská
Mistr zvuku: Zdeněk Dušek
Vedoucí produkce: Barbora Petrů
Vedoucí dramaturg: Zdeno Kubina
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Režie: Vladimír Žďánský
Vyrobila: Česká televize 2019
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2290
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod Mark LS » 28 dub 2019 22:20

Karel Heřmánek ml. - Hannes Jaenicke (Kostja Zetkin), Kateřina Seidlová - Barbara Lass (Rosina matka), Martin Hruška - Hans Beerhenke (Ignaz Auer), Vladimíra Včelná - Eva Jakoubková (Sonja Liebknecht), Zuzana Mixová - Karin Baal (Mathilde Jacob)

Zuzana Vejvodová tady byla naprosto fantastická. :-: Je opravdu velká škoda, že je v dabingu takovou raritou, určitě by mohla dabovat víc... Nepoznal náhodou někdo dabéra, který v 5.minutě dabuje Oldřicha Vlacha? Zdál se mi jako Mojmír Maděrič, ale nejsem si jistý. :-?
Uživatelský avatar
Mark LS
 
Příspěvky: 10464
Registrován: 29 čer 2013 21:08

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod Ištván87 » 28 dub 2019 22:42

Chvílemi zněl jako Mojmír Maděrič, ale ten to nebyl. Možná někdo z Brna?
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2290
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod richardda » 28 dub 2019 23:36

Tento film byl natacen i na Barrandove a vystupuje v nem docela dost nasich hercu. A pritom nema - zda se - zadny dobovy dabing. Jelikoz jde o pomerne angazovane dilo, predpokladal bych, ze CST kdysi tento film uvedla a samozrejme s dabingem. Ale jak to tak vypada, tak asi ne. Opravdu zajimave. :-?
NOVA, jedině ona.
richardda
 
Příspěvky: 597
Registrován: 07 zář 2016 12:18

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod fabec122 » 29 dub 2019 17:53

Tohle je přesně ten typ filmů, na které by měl být V. Žďánský oslovován, jelikož zde může dát volný průchod své fantazii při obsazování dabérů a nebude tím nijak narušovat zavedené obsazení u světových hvězd.
fabec122
 
Příspěvky: 923
Registrován: 28 zář 2008 06:48

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod KOMZA » 29 dub 2019 18:46

Viděla jsem sice jen ten začátek, jelikož tohle není zrovna můj typ filmu, ale také jsem měla dojem, že O. Vlacha daboval Mojmír Maděrič... A teď, když vidím jeho jméno ve výčtu, bych si za tím celkem stála.
Po dobu maturit a přijímaček se zde budu objevovat jen příležitostně, všechna doplnění proběhnou poté.
Postavy a jejich hlasy (herní dabingy) | Postavy a jejich hlasy (animované filmy)
Uživatelský avatar
KOMZA
Moderátor
 
Příspěvky: 1219
Registrován: 12 led 2015 19:10
Bydliště: Horažďovice (skoro Plzeň...)

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod PanIncognito » 29 dub 2019 18:59

Rozhodně nesouhlasím s fabec122. I dabingový režisér je umělec, který vede a tvoří dílo. Pan režisér Vladimír Žďánský zde v některých vyvolává podivínský dojem a to jen proto, že je otevřený novým možnostem. Namísto typového obsazení se rozhodne až na základě vlastních specifik daného herce (podobně jako pánové režiséři Elmar Kloss či Zdeněk Štěpán). O nějakém narušování nemůže být řeč. Pokud má někdo u nás notoricky známý hlas a zároveň zní přirozeně a pasuje (např. Meryl Streep - Zlata Adamovská nebo Sylvester Stallone - Pavel Rímský), nemá důvod spojení nedodržet (nezasáhne-li supervize, což je třeba si uvědomit). Pokud ale výběr hlasu zahraniční snímek ignoruje a nevystihuje charakter postavy jde typové (nebo spíše nejčastější) obsazení u kreativního umělce stranou. A že takových spojení u světových hvězd máme (např. Denzel Washington - Bohdan Tůma nebo Ed Harris - Zdeněk Mahdal). Nutno na závěr podotknout že mi ani jeden z těch herců rozhodně nevadí i když jsou zde často terčem posměchů. Naopak, jsou li vhodně obsazeni jde o výborné herce (např. Jim Carrey nebo Clark Gregg patří mezi mé mimořádně oblíbené). Takže já osobně mám opačný názor - škoda ho na takové snímky! :) Třeba to tu tak mám sám, ale znáte to... názory jsou jako díra v ... :D :D
Oblíbení a oblíbené: D. Novotný, A. Pristášová, S. Rašilov ml., M. Randová, M. Jagelka, J. Moučková, A. Procházka, K. Brožová, M. Dlouhý, M. Kyselová, V. Udatný, R. Řandová, V. Dlouhý, H. Vagnerová, A. Pyško, K. Lojdová, I. Trojan, M. Chytilová...
Uživatelský avatar
PanIncognito
 
Příspěvky: 88
Registrován: 11 kvě 2017 10:13
Bydliště: Springfield?

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod Paulman » 01 kvě 2019 07:27

V českých kinech v roce 1987 s titulky.
Uživatelský avatar
Paulman
 
Příspěvky: 440
Registrován: 07 dub 2010 10:08
Bydliště: PRAHA

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod Teoretik » 26 kvě 2019 13:54

Daniel Bambas - Henryk Baranowski (Josef, bratr Rosy), Alice Šnirychová - Lena Birková (dozorkyně ve Vratislavi)
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje,
aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
Uživatelský avatar
Teoretik
 
Příspěvky: 1963
Registrován: 22 dub 2011 15:28
Bydliště: Polabská nížina

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod Josef Nožička » 01 čer 2019 13:47

Tenhle dabing byl naprosto virtuosní. Počínaje překladem, dialogy, vynikajícími hereckými výkony a konče technickým zpracováním. A tohle všechno samozřejmě zastřešuje režie. Žasl jsem!
Je obrovsky těžké dabovat film tohoto druhu a vytvořit uvěřitelné znění, a ne jen plytkou zvukovou stopu, hraničící s parodií. To, co Zuzana Vejvodová svou intonační schopností dokázala, na řadě míst překonávalo originál. (Porovnával jsem si.) Zvukař si navíc natolik vyhrál s atmosférami, že ve scéně, kdy hlavní postava řeční pro početný zástup, přidal naprosto parádní dozvuky, které v originální stopě povážlivě scházely. Důraz na některé nuance v dialozích byl famosní.
Možná stálo za úvahu, ponechat v originále ty dialogy, které byly v polštině, ruštině a francouzštině. Kromě asi jedné scény, která s jazykovými odlišnostmi pracuje (malá Rosa „učí“ služebnou), ale nešlo o žádnou významnou ztrátu.
Troufám si tvrdit, že péče, která byla věnována přetlumočení tohoto filmu, byla naprosto vzorová. Klobouk dolů před tímto kusem dobré práce. :-:
Josef Nožička
 
Příspěvky: 422
Registrován: 01 srp 2009 20:02


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 22 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály