Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod Ištván87 » 28 dub 2019 21:08

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Zuzana Vejvodová - Barbara Sukowa (Rosa Luxemburgová), Jan Šťastný - Daniel Olbrychski (Leo Jogiches), Radek Valenta - Otto Sander (Karl Liebknecht), Karel Heřmánek ml. - Hannes Jaenicke (Kostja Zetkin), Klára Issová - Adelheid Arndt (Luise Kautská), Pavel Nečas - Jürgen Holtz (Karl Katský), Jan Szymik - Jan Biczycki (August Bebel), Milena Steinmasslová - Doris Schade (Clara Zetkinová), Jan Vágner - Otto Ševčík (žalobce), Kateřina Seidlová - Barbara Lass (Rosina matka), Martin Hruška - Hans Beerhenke (Ignaz Auer), Vladimíra Včelná - Eva Jakoubková (Sonja Liebknecht), Zuzana Mixová - Karin Baal (Mathilde Jacob), Alice Šnirychová - Inge Herbrecht (dozorkyně), Klára Gibišová - Dagna Drozdek (malá Rosa), Ondřej Kavan - Winfried Glatzeder (Paul Levi), Petr Meissel - Klaus Abramowsky (Arthur Stadthagen), Mojmír Maděrič - Oldřich Vlach (vyšetřovatel), Zbyšek Pantůček - Charles Brauer (ředitel věznice), David Voráček, Veronika Bajerová, Daniel Bambas - Henryk Baranowski (Josef, bratr Rosy), Jan Battěk, Tomáš Borůvka, Milan Bouška, Eliška Nezvalová, Michal Gulyáš, Jaroslav Horák, Milan Kačmarčík, Stanislav Lehký, Agáta Lexová, Otakar Brousek ml., Radovan Vaculík, Zdeněk Maryška a další

Překlad: Jolana Kubíková
Dramaturgie: Jana Čížkovská
Mistr zvuku: Zdeněk Dušek
Vedoucí produkce: Barbora Petrů
Vedoucí dramaturg: Zdeno Kubina
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Režie: Vladimír Žďánský
Vyrobila: Česká televize 2019
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2306
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod Mark LS » 28 dub 2019 22:20

Karel Heřmánek ml. - Hannes Jaenicke (Kostja Zetkin), Kateřina Seidlová - Barbara Lass (Rosina matka), Martin Hruška - Hans Beerhenke (Ignaz Auer), Vladimíra Včelná - Eva Jakoubková (Sonja Liebknecht), Zuzana Mixová - Karin Baal (Mathilde Jacob)

Zuzana Vejvodová tady byla naprosto fantastická. :-: Je opravdu velká škoda, že je v dabingu takovou raritou, určitě by mohla dabovat víc... Nepoznal náhodou někdo dabéra, který v 5.minutě dabuje Oldřicha Vlacha? Zdál se mi jako Mojmír Maděrič, ale nejsem si jistý. :-?
Uživatelský avatar
Mark LS
 
Příspěvky: 10636
Registrován: 29 čer 2013 21:08

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod Ištván87 » 28 dub 2019 22:42

Chvílemi zněl jako Mojmír Maděrič, ale ten to nebyl. Možná někdo z Brna?
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2306
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod richardda » 28 dub 2019 23:36

Tento film byl natacen i na Barrandove a vystupuje v nem docela dost nasich hercu. A pritom nema - zda se - zadny dobovy dabing. Jelikoz jde o pomerne angazovane dilo, predpokladal bych, ze CST kdysi tento film uvedla a samozrejme s dabingem. Ale jak to tak vypada, tak asi ne. Opravdu zajimave. :-?
NOVA, jedině ona.
richardda
 
Příspěvky: 706
Registrován: 07 zář 2016 12:18

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod fabec122 » 29 dub 2019 17:53

Tohle je přesně ten typ filmů, na které by měl být V. Žďánský oslovován, jelikož zde může dát volný průchod své fantazii při obsazování dabérů a nebude tím nijak narušovat zavedené obsazení u světových hvězd.
fabec122
 
Příspěvky: 1020
Registrován: 28 zář 2008 06:48

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod KOMZA » 29 dub 2019 18:46

Viděla jsem sice jen ten začátek, jelikož tohle není zrovna můj typ filmu, ale také jsem měla dojem, že O. Vlacha daboval Mojmír Maděrič... A teď, když vidím jeho jméno ve výčtu, bych si za tím celkem stála.
Uživatelský avatar
KOMZA
Moderátor
 
Příspěvky: 1593
Registrován: 12 led 2015 19:10
Bydliště: Praha (Horažďovice)

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod PanIncognito » 29 dub 2019 18:59

Rozhodně nesouhlasím s fabec122. I dabingový režisér je umělec, který vede a tvoří dílo. Pan režisér Vladimír Žďánský zde v některých vyvolává podivínský dojem a to jen proto, že je otevřený novým možnostem. Namísto typového obsazení se rozhodne až na základě vlastních specifik daného herce (podobně jako pánové režiséři Elmar Kloss či Zdeněk Štěpán). O nějakém narušování nemůže být řeč. Pokud má někdo u nás notoricky známý hlas a zároveň zní přirozeně a pasuje (např. Meryl Streep - Zlata Adamovská nebo Sylvester Stallone - Pavel Rímský), nemá důvod spojení nedodržet (nezasáhne-li supervize, což je třeba si uvědomit). Pokud ale výběr hlasu zahraniční snímek ignoruje a nevystihuje charakter postavy jde typové (nebo spíše nejčastější) obsazení u kreativního umělce stranou. A že takových spojení u světových hvězd máme (např. Denzel Washington - Bohdan Tůma nebo Ed Harris - Zdeněk Mahdal). Nutno na závěr podotknout že mi ani jeden z těch herců rozhodně nevadí i když jsou zde často terčem posměchů. Naopak, jsou li vhodně obsazeni jde o výborné herce (např. Jim Carrey nebo Clark Gregg patří mezi mé mimořádně oblíbené). Takže já osobně mám opačný názor - škoda ho na takové snímky! :) Třeba to tu tak mám sám, ale znáte to... názory jsou jako díra v ... :D :D
Uživatelský avatar
PanIncognito
 
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2017 10:13
Bydliště: Springfield?

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod Paulman » 01 kvě 2019 07:27

V českých kinech v roce 1987 s titulky.
Uživatelský avatar
Paulman
 
Příspěvky: 459
Registrován: 07 dub 2010 10:08
Bydliště: PRAHA

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod Josef Nožička » 01 čer 2019 13:47

Tenhle dabing byl naprosto virtuosní. Počínaje překladem, dialogy, vynikajícími hereckými výkony a konče technickým zpracováním. A tohle všechno samozřejmě zastřešuje režie. Žasl jsem!
Je obrovsky těžké dabovat film tohoto druhu a vytvořit uvěřitelné znění, a ne jen plytkou zvukovou stopu, hraničící s parodií. To, co Zuzana Vejvodová svou intonační schopností dokázala, na řadě míst překonávalo originál. (Porovnával jsem si.) Zvukař si navíc natolik vyhrál s atmosférami, že ve scéně, kdy hlavní postava řeční pro početný zástup, přidal naprosto parádní dozvuky, které v originální stopě povážlivě scházely. Důraz na některé nuance v dialozích byl famosní.
Možná stálo za úvahu, ponechat v originále ty dialogy, které byly v polštině, ruštině a francouzštině. Kromě asi jedné scény, která s jazykovými odlišnostmi pracuje (malá Rosa „učí“ služebnou), ale nešlo o žádnou významnou ztrátu.
Troufám si tvrdit, že péče, která byla věnována přetlumočení tohoto filmu, byla naprosto vzorová. Klobouk dolů před tímto kusem dobré práce. :-:
Josef Nožička
 
Příspěvky: 422
Registrován: 01 srp 2009 20:02

Re: Rosa Luxemburgová / Rosa Luxemburg

Příspěvekod Jan.Linhart » 03 říj 2019 22:26

I já se přidávám ke chvále výkonu herců i režiséra, který je zde i autorem úpravy. Dialogy jsou mluvné, krásně a svěže plynou, dokonale sedí dabérům do úst a herci vědí, co a koho dabují, na dnešní dobu výborný dabing.
Jan.Linhart
 
Příspěvky: 44
Registrován: 16 úno 2014 02:32


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály