Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvekod filip » 06 čer 2019 08:28

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

Související: Muži v černém, Muži v černém 2, Muži v černém 3

V českém znění: Jan Maxián - Chris Hemsworth (Agent H), Vendula Příhodová - Tessa Thompson (Agentka M), Alexej Pyško - Liam Neeson (Agent Velké T), Dagmar Čárová - Emma Thompson (Agentka O), Petr Lněnička - Kumail Nanjiani (Pjéša), Jan Teplý - Rafe Spall (Agent C), Jitka Moučková - Rebecca Ferguson (Riza), Michal Gulyáš - Kayvan Novak (Nasr), Tomáš Racek - Kayvan Novak (Vungus), Pavel Nečas - Kayvan Novak (Bassam), Tomáš Borůvka - Andrew Greenough (Freddie), Ondřej Brousek - John Sousa (Jimmy), Lucie Kožinová - Marcy Harriell (Mollyina máma), Karel Zima - Inny Clemons (Mollyin táta), Jiří Schwarz - Spencer Wilding (Luca Brasi), Jan Szymik - Tim Blaney (Frank), Martina Šťastná - Annie Burkin (Nerlene), Daniel Margolius - Laurent Bourgeois (dvojče 1), Nikola Navrátil - Larry Bourgeois (dvojče 2), Luděk Nešleha - Stefan Kalipha (prodavač v antikvariátu), Luboš Ondráček - Mike Capozzola (agent veterán), Otto Rošetzký - Brian Silliman (taxikář), Klára Gibišová - Mandeiya Flory (malá Molly), Jan Nedvěd - Stephen Wight (Guy), Klára Kuklová, Nikola Votočková, Petr Gelnar, Tomáš Gibiš, Martin Hruška, Ondřej Kavan, Jiří Ployhar, Martin Janouš, Svatopluk Schuller, Tomáš Karger, Radovan Vaculík, Martin Písařík

Překlad: Petra Procházková
Produkce: Marek Hrazdil
Zvuk: Guillermo Teillier, Lukáš Polifka
Výsledný mix: Martin Jílek - SoundSquare
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
České znění vyrobilo Studio Virtual® v roce 2019
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Moderátor
 
Příspěvky: 7146
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvekod fabec122 » 06 čer 2019 09:39

Kristova noho, na co Pyško? :roll: :roll: . Vcelku jsem se po poslední ukázce uklidnil, že bude Šťastný, který se mi líbil v 96 hodin, ale po tomhle se asi přikloním k názoru Dana K, a budu doufat ve verzi s titulky...

A tady nemůže být o schvalování u Disney žádná řeč, jelikož Pyško nemá s originálem společného vůbec nic.

Aby se neřeklo, tak zbytek obsazení je pochopitelně OK, snad si tvůrci i pořádně vyhráli s překladem a různými hláškami.
fabec122
 
Příspěvky: 1188
Registrován: 28 zář 2008 06:48

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvekod filip » 06 čer 2019 09:57

Pyško se mi moc líbí. Je věkově mnohem víc blíž než Šťastný, naopak by pro mě byl přešlap spíš Šťastný, který má relativně mladě a svěže znějící hlas. A na Liamu Neesonovi už je ten věk prostě vidět.
A k Maxiánovi. Někdo tu psal, že je to mimo mísu a proti dabingu. To spojení je samozřejmě především díky Thorovi, kde to fungovalo naprosto výborně. A myslím, že s hlasem půjde zase dolů, jako u Thora. To si pan Žďánský jistě ohlídá. Maxián už je prostě spjatý
Ostatně stačí se podívat do minulosti - i z divokých devadesátek tu máme spoustu spjatých spojení, která jsou taky naprosto jinde od originálu. Ale nějak se to zajelo, a už se to tak dodržuje. Za mě třeba Denzel Washington - Bohdan Tůma a mě osobně se nelíbí ani spojení Ben Stiller - Zdeněk Mahdal. Tehdy se mnoho filmů dělalo na Budíkově a to stylem já na kamaráda, kamarád na mě. Nějak se rozdali herci a v některých případech (bohužel) už se to nějak zavedlo.
Tohle Disney není. Tohle je Sony, tam se castují určitě animáky, hrané filmy podle mě ne.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Moderátor
 
Příspěvky: 7146
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvekod fabec122 » 06 čer 2019 10:04

Ale to byli v té době relativně mladí herci (každopádně spojení Mahdal - Stiller se mi taky vůbec nelíbí), kdežto ve Virtualu mají tendenci vytvářet nová spojení (ok, Pyško už Neesona daboval, každopádně v rolích, v kterých ho skoro nikdo nezná) u světových hvězd v důchodovém věku s několika varianty zažitých spojení.
fabec122
 
Příspěvky: 1188
Registrován: 28 zář 2008 06:48

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvekod KOMZA » 06 čer 2019 10:09

Doufala jsem v Jaromíra Medunu, ale takhle raději ten Pyško než Šťastný. Vím, že to spojení se dřív užívalo, ale neumím si to úplně představit, a především bych viděla problém v tom, že daboval Brolina ve trojce. Zbytek obsazení je hodně pěkný, takže za mě spokojenost. Do kina nejspíš nepůjdu, ale určitě si to pak časem dám s dabingem.
Uživatelský avatar
KOMZA
 
Příspěvky: 1905
Registrován: 12 led 2015 19:10

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvekod ocypuc » 06 čer 2019 10:40

V tomto případě nikdo "studiu, stojícím si za svým názorem, že jejich nové obsazení je lepší a jistě si hned divák zvykne" do obsazení nemluvil, takže někoho z dvojice Pavel Soukup/Jaromír Meduna mohli vzhledem k tomu, kdy se to dabovalo obsadit. I když jsem neměl s Janem Štastným problém ve filmu 96 hodin, tady by se už nehodil. Myslím si, že Alexej Pyško je dalším zbytečným experimentem na herci, který už své spjaté dabéry má.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška
Uživatelský avatar
ocypuc
 
Příspěvky: 624
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvekod Michel » 06 čer 2019 12:53

filip píše:A k Maxiánovi. Někdo tu psal, že je to mimo mísu a proti dabingu. To spojení je samozřejmě především díky Thorovi, kde to fungovalo naprosto výborně. A myslím, že s hlasem půjde zase dolů, jako u Thora. To si pan Žďánský jistě ohlídá. Maxián už je prostě spjatý

To byl Dan K. u traileru. A já s ním naprosto souhlasím, Chris Hemsworth má v originále surový charismatický chraplák, něco jako Martin Stránský, když dabuje Dr. House. A navíc má takový elegantně ležérní projev, svoje repliky ležérně cedí mezi zuby. Od tohoto je při vší úctě Jan Maxián na míle vzdálený, co se týče barvy hlasu, a především, co se týče projevu. On je to skvělý herec a dabér, ale na Chrise se absolutně nehodí a jeho dvorním se stal v podstatě omylem. Pokud vím, tak to byla znouzectnost, kdy už byl u prvního Thora nacastovaný Matěj Hádek (který odpovídá Chrisovi alespoň tou ležérností projevu, i když taky má k dokonalosti daleko), a pak se na poslední chvíli hledala náhrada.

Co se týče dabéra Liama Neesona, tak Dan K. tu někde psal, že pan Meduna letos oslavil pětašedesátku, odešel do hereckého důchodu a z nabídek na dabing si pečlivě vybírá. Dovolím si spekulovat, že tento film zkrátka nebyl úplně jeho šálek kávy. A na základě traileru mi přijde hlas L. Neesona mnohem bližší A. Pyškovi nežli P. Soukupovi. Souhlasím, že není příliš šťastné měnit dobré osvědčené spojení, ale alespoň to není žádný přestřel.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Michel
 
Příspěvky: 699
Registrován: 30 črc 2010 20:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvekod PanIncognito » 06 čer 2019 13:59

Chris Hemsworth má podmanivý a vyzrálý hlas, což není v 35 letech vždy běžné. Jan Maxián je stejně starý, má klukovský hlas a když se snaží o hlubší hlas zní nepřirozeně. Všichni, kdo si pamatují na scénu, kde se Star Lord snaží mluvit hlubším hlasem jako Thor musí uznat, že je toto spojení nevhodné. Scéna totálně zabitá, protože Roman Říčař má mnohem více charisma v hlase... bylo to afektované. Problémem je to, že většina mladých herců u nás má klukovský hlas. Máme málo mladých lidí v dabingu a to je kámen úrazu. Ale obsadit Martina Stránského mi přijde přes čáru! Režisér ke spojení přišel, když už bylo zaběhnuté a studio to změnit nechce. Třeba by volil jinak. Drtivá většina diváků má herce spojeného s Janem Maxiánem (neřeší zda se hodí, jsou zvyklý) a nás pár příznivců kvalitního dabingu nebudou brát v potaz.

Zbytek vnímám pozitivně. Vendula Příhodová je přirozený talent, která věrně kopíruje suverenitu své herečky. Dagmar Čárová je prostě báječná a Alexej Pyško má hlas charismatického chlapáka a hodí se víc než Jan Šťastný. I když na jeho postavu mě přijde jako stvořený Vladimír Kratina.
Uživatelský avatar
PanIncognito
 
Příspěvky: 134
Registrován: 11 kvě 2017 10:13
Bydliště: Springfield?

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvekod oberon » 06 čer 2019 14:15

Bez urážky, ale označovat se v prvním odstavci za jednoho z "pár příznivců kvalitního dabingu" a hned v dalším odstavci spojovat Liama Neesona s Vladimírem Kratinou je tak trochu chcaní proti větru ;) .
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
 
Příspěvky: 3296
Registrován: 15 srp 2008 14:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvekod PanIncognito » 06 čer 2019 14:55

Rozhodně se neurážím. Autorem spojení je režisér Elmar Kloss. Někdy mu obsazení moc nevyjde, ale když jsem nedávno viděl film Bounty, tak spojení sedlo. Jde o přesný herecký typ, kde sedí fyzická i hlasová podobnost. A ať už je umění jakkoliv subjektivní, právě to je podstatou dabingu. Vladimír Kratina je talentovaný herec, jen má málo příležitostí v dabingu a potřebuje schopné vedení. Příznivec kvalitního dabingu se nepozná tím, že leze do p*dele adminům a souhlasí se vším co řeknou, ačkoliv rozumím potřebě si rejpnout, když někdo vyjádří jiný názor a sáhne na oblíbené spojení. Kvalitní dabing má kopírovat celkový vjem originálu a vystihnout charaktery postav.
Uživatelský avatar
PanIncognito
 
Příspěvky: 134
Registrován: 11 kvě 2017 10:13
Bydliště: Springfield?

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály