Přání smrti II / Touha smrti II / Přání smrti 2 / Death Wish

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Přání smrti II / Touha smrti II / Přání smrti 2 / Death Wish

Příspěvekod Papo » 27 zář 2009 15:08

Přání smrti II / Touha smrti II / Přání smrti 2 / Death Wish II (1981)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související: Touha smrti I | Touha smrti III | Touha smrti IV: Tvrdý zákrok | Touha smrti V
Podobné: Přání smrti (2018)

1. DABING (Přání smrti II / Touha smrti II): VHS, Prima, Nova (Necenzurovaná verze - 92 min.)

V českém znění: Jiří Zavřel - Charles Bronson (Paul Kersey), Marie Drahokoupilová - Jill Ireland (Geri Nicholsová), Soběslav Sejk - Michael Prince (Elliott Cass), Vladimír Kudla - Vincent Gardenia (detektiv Frank Ochoa, titulky), Bohdan Tůma - Robert F. Lyons (Fred McKenzie), Alexej Pyško - Ben Frank (inspektor poručík Mankiewicz) a Dana Morávková - Silvana Gallardo (Rosaria)

Zvuk: Jan Morávek
Překlad: Halka Hrycová
Produkce: Krystína Hernerová
Režie českého znění: Daniela Zachariášová
Vyrobil: Bonton - Divize Bonton Films 1992
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. DABING (Přání smrti 2): MGM (Cenzurovaná verze - 90 min.)

V českém znění: Pavel Rímský - Charles Bronson (Paul Kersey), Milena Steinmasslová - Jill Ireland (Geri Nicholsová), Antonín Molčík - Vincent Gardenia (detektiv Frank Ochoa), Svatopluk Schuller - Stuart K. Robinson (Jiver), Charles Cyphers (Donald Kay), Jan Maxián - E. Lamont Johnson (Punkut, titulky), Martin Zahálka - Ben Frank (inspektor poručík Mankiewicz), Libor Terš - Frank Campanella (soudce Neil A. Lake), Václav Mareš - Don Dubbins (Mike), Vladimír Kudla - Michael Prince (Elliott Cass), Marek Libert - Thomas F. Duffy (Nirvana), Filip Švarc - Robert F. Lyons (Fred McKenzie), Laurence Fishburne III (Sekáč), Eva Spoustová - Silvana Gallardo (Rosaria), Martina Kechnerová, Michal Kašpar - Kevyn Major Howard (Stomper) a další

Překlad: Jiří Sedláček
Zvuk: Tomáš Hensl
Produkce: Alena Hradcová
Dialogy a režie: Michal Pavlík
Vyrobilo: Studio Bär pro MGM v roce 2007
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. DABING (Touha smrti II): Prima (Cenzurovaná verze - 90 min.)

V českém znění: Pavel Rímský - Charles Bronson (Paul Kersey), Monika Žáková - Jill Ireland (Geri Nicholsová), Petr Pospíchal - Vincent Gardenia (detektiv Frank Ochoa), Petra Tišnovská - Silvana Gallardo (Rosaria), Miloš Vávra - Anthony Franciosa (Herman Baldwin), Ladislav Cigánek - Ben Frank (inspektor poručík Mankiewicz), Petr Gelnar, Vladimír Kudla, Petr Burian, Bohuslav Kalva, Milan Slepička, Jiří Schwarz, Ivo Novák, Bohdan Tůma (titulky) a další

Překlad: Ondřej Novák
Dialogy: Eva Macková
Zvuk: Jaroslav Kosán
Produkce: Mirka Monsportová
Vedoucí výroby: Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Martin Kot
Vyrobila: FTV Prima, spol. s r.o. ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. 2015
Papo

Re: Touha smrti II / Přání smrti 2 / Death Wish II

Příspěvekod diawara89 » 30 led 2010 20:35

Myslím, že existuje i dabing Novy. V hlavní roli v českém znění opět Jiří Zavřel.
diawara89

Příspěvekod HonzaXXII » 06 úno 2010 14:47

Co si pamatuju z videopůjčovny a z televize, Přání smrti 2 byl název na VHS, a Touha smrti 2 v televizi - aspoň na Nově.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Papo » 06 úno 2010 20:37

To je možné, ale ja čo mám tento film, tak na začiatku povedia: "Televize Prima uvádí..." ...... "Touha smrti 2" (A to je ten prvý VHS dabing nahrávaný z Primy)
Papo

Příspěvekod AGAMENON » 18 dub 2010 19:42

Rímský? To snad ne, Bronson má dva dvorní dabéry, oba žijí a dabují a oni vyberou někoho jiného. :roll:
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
AGAMENON

Příspěvekod bloom » 18 dub 2010 19:56

AGAMENON píše:Rímský? To snad ne, Bronson má dva dvorní dabéry, oba žijí a dabují a oni vyberou někoho jiného. :roll:

Pavel Rímský ale má těch zářezů už taky docela hodně a já jsem vlastně s jeho obsazením spokojený. Těsně předtím jsem koukal na film Mechanik zabiják, kde byl na CB obsazen Pavel Vondra a to byla IMHO opravdu hodně špatná volba... :-?
bloom
Globální moderátor

Příspěvekod AGAMENON » 18 dub 2010 20:05

bloom píše:
AGAMENON píše:Rímský? To snad ne, Bronson má dva dvorní dabéry, oba žijí a dabují a oni vyberou někoho jiného. :roll:

Pavel Rímský ale má těch zářezů už taky docela hodně a já jsem vlastně s jeho obsazením spokojený. Těsně předtím jsem koukal na film Mechanik zabiják, kde byl na CB obsazen Pavel Vondra a to byla IMHO opravdu hodně špatná volba... :-?

Pokud nejde ani jeden z dvorních, pak je Rímský solidní volba, ale i tak bych tam radši viděl Bartošku, než jeho.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
AGAMENON

Příspěvekod diawara89 » 18 dub 2010 21:06

AGAMENON píše:
bloom píše:

Pokud nejde ani jeden z dvorních, pak je Rímský solidní volba, ale i tak bych tam radši viděl Bartošku, než jeho.

Jasná věc, buď Bartoška nebo Švehlík. Pro mě hlas Rímského strašně nepříjemný. On se hodí pro vedlejší role, ale poslouchat ho celý film, to fakt nemusím.
diawara89

Příspěvekod bloom » 21 lis 2015 09:08

3. DABING
V českém znění: Pavel Rímský - Charles Bronson (Paul Kersey), Monika Žáková - Jill Ireland (Geri Nicholsová), Petr Pospíchal - Vincent Gardenia (detektiv Frank Ochoa), Petra Tišnovská - Silvana Gallardo (Rosaria), Miloš Vávra - Anthony Franciosa (Herman Baldwin), Ladislav Cigánek - Ben Frank (Mankiewicz), Petr Gelnar, Vladimír Kudla, Petr Burian, Bohuslav Kalva, Milan Slepička, Jiří Schwarz, Ivo Novák, Bohdan Tůma (titulky) a další

Překlad: Ondřej Novák
Dialogy: Eva Macková
Zvuk: Jaroslav Kosán
Produkce: Mirka Monsportová
Vedoucí výroby: Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Martin Kot
Vyrobilo: Studio S Pro Alfa CZ a.s. pro FTV Prima spol. s r.o. 2015

Dabing celkem fajn, ale o chlup se mi víc líbil MGM (VHS jsem neslyšel), především díky účasti Antonína Molčíka. Ani Petr Pospíchal nebyl vůbec špatný (byl správně slizký), ale AM mi k herci sedl o něco víc.
bloom
Globální moderátor

Příspěvekod oik » 21 lis 2015 17:13

Předpokládám, že i nová verze je cenzurovaná? Tedy že některé pasáže scén znásilnění jsou vystřiženy?
oik

Zpět na Filmy