Jumanji: Další level / Jumanji: The Next Level

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9281
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Jumanji: Další level / Jumanji: The Next Level

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY
Související: Jumanji, Jumanji: Vítejte v džungli

DABING: Kino

V českém znění: Martin Zahálka - Dwayne Johnson (Dr. Hořan Bravestone), Filip Švarc - Kevin Hart (Finbar), Adéla Pristášová - Karen Gillan (Ruby), Bohdan Tůma - Jack Black (Oberon), Lucie Pernetová - Awkwafina (Ming Fleetfootová), Jiří Knot - Danny DeVito (děda Eddie), Pavel Rímský - Danny Glover (Milo Walker), Petr Neskusil - Nick Jonas (McDonough), Oldřich Hajlich - Alex Wolff (Spencer), Josef Pejchal - Ser'Darius Blain (Chláďa), Zuzana Ďurdinová - Madison Iseman (Bethany), Irena Máchová - Morgan Turner (Martha), Klára Oltová - Marin Hinkle (Janice - Spencerova máma), Pavel Tesař - Rhys Darby (Nigel), Zbyšek Horák - Rory McCann (Jurgen Ukrutný), Milada Vaňkátová - Dania Ramirez (Sophie), Aleš Procházka - John Ross Bowie (Cavendish), Jiří Krejčí - Colin Hanks (Alex Vreeke), Stanislava Jachnická - Bebe Neuwirth (Nora Shepherdová), Linda Křišťálová - Madison Johnson (Alexova dcera Bethany), Jiří Ployhar - Vince Pisani (vedoucí prodejny), Tomáš Karger - Deobia Oparei (Gromm), Lukáš Král - Massi Furlan (Vystřelovák), Miroslav Hrabě - Lamorne Morris (opravář topení), Martina Bucková, Tomáš Hospodský, Pavlína Kročová, Jan Raclavský, Martin Svejštil

Překlad: Tomáš Cipro
Produkce: Lenka Skřečková
Zvuk: Filip Mošner
Mix: Martin Jílek - SoundSquare
Dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Pro Columbia Pictures vyrobila LS Productions - 2019
Naposledy upravil(a) filip dne 27 dub 2020 18:30, celkem upraveno 10 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Jumanji: Další level / Jumanji: The Next Level

Příspěvek od oberon »

Tak doufejme, že si u tohodle filmu Zdeněk Štěpán dost nastudoval, kdo je Dwayne Johnson a jak k sobě skvěle jdou s Martine Zahálkou, aby pak mohl stejné spojení dodržet i ve filmu Expedice: Džungle :) .

Jinak mě děsí akorát změna jak překladatele, tak i úpravce dialogů. Snad tam proběhla nějaká konzultace, aby nedošlo k překladatelským nesrovnalostem oproti minulému dílu.
Uživatelský avatar
PanIncognito
Příspěvky: 123
Registrován: 11 kvě 2017 11:13
Bydliště: Springfield?

Re: Jumanji: Další level / Jumanji: The Next Level

Příspěvek od PanIncognito »

Skoro to vypadá, že to někdo svěřil panu Štěpánovi schválně, aby pak zachoval Martina Zahálku i v Expedici: Džungle. :D :D Na film i dabing se těším, jen mě překvapila změna režiséra. U Zdeňka Štěpána mám rád, když si filmy obsazuje sám, protože pak nejsou tuctový a tady se musel v naprosté většině přizpůsobit minulému dílu (ne že by mi to vadilo, první díl byl obsazen skvěle). Taky tedy doufám, že u Expedice zvolí (nebo pozve na casting, pokud se bude muset dělat) pana Zahálku. Kdyby casting byl, určitě by mi mezi adepty přišel vhod i Martin Zounar, myslím že i v hraném filmu by Dwaynovi slušel. Nicméně tento dabing dopadl skvěle, už aby to běželo v kinech. :)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jumanji: Další level / Jumanji: The Next Level

Příspěvek od KOMZA »

Výborný dabing. Značná část samozřejmě stojí na staré partě, takže už samotné obsazení samozřejmě dává jistou záruku, že se dabing vydaří. A vydařil, opravdu. Největší zásluhu na tom mají, jak se dalo očekávat, Martin Zahálka, Bohdan Tůma, Filip Švarc a Adéla Pristášová. To, jakým způsobem měnili hlasy a přizpůsobovali se svým "novým" postavám, bylo prostě úžasné, ale Bohdana prostě speciálně vyzdvihnout musím, i když moc dobře víme, že tyhle záležitosti jsou prostě jeho. Všichni hláškují jak o život, skvěle se odlišují a i dabéři sami jsou sehraní jako skvělý herní tým. Lucie Pernetová se k nim připojila se ctí, přičemž mě zaujalo, že si pan Štěpán dodržel své původně animované spojení, ale sedí moc pěkně. Josef Pejchal za mě povedená náhrada, Pavel Rímský a Jiří Knot bez zbytečného protahování prostě super. Všechny ostatní návraty moc fajn (nedám dopustit hlavně na Pavla Tesaře) a co se týče nových hlasů, tak Zbyšek Horák i Aleš Procházka byli zvoleni ke svým postavám velmi dobře, zvlášť Jurgen si mi opravdu líbil, skvěle podaný záporák.

První díl si už 100% nepamatuju, ale nevšimla jsem si, že by byla v překladu nějaká nesrovnalost (jen teď poznámka - Awkwafinině postavě ve filmu říkali Ming, Fleetfoot si nevybavuju, že bych zaslechla) ve vztahu k prvnímu filmu, ani mě nic nezarazilo, že by něco nedávalo smysl. Ve filmu se na pár místech objeví trošičku silnější výraz (fakt nic vážného, navíc to sedí k situaci) a jedna opravdu moc pěkná politická narážka, kterou velká část kina skutečně ocenila. Zvuk byl povedený, neměla jsem pocit, že by se někde dialogy ztrácely, všemu bylo rozumět ideálně, dabing, hudba i ruchy vyvážené, neměla jsem jediný problém. Hlasů byl dostatek, snad jen Tomáše Kargera jsem zaslechla dvakrát, ale to asi většina lidí nepostřehne - já si tím vlastně taky nejsem úplně jistá. Docela mě překvapila značná změna tvůrčího týmu, ale nenapáchalo to žádnou škodu.

A vzhledem k tomu, že Martina Zahálku víceméně už beru jako plnohodnotný Johnsonův český hlas, jelikož ti dva mi spolu už tak neuvěřitelně splynuli dohromady, že mi je snad kolikrát milejší slyšet mluvit Rocka česky než anglicky, opravdu doufám, že pokud Zdeněk Štěpán bude nakonec režírovat i výsledný dabing Expedice: Džungle, přetáhne si tam Martina Zahálku, i když byl v tomto případě svázán obsazením předchozího filmu. Jak psal oberon, snad tento dabing bude působit jako jisté popostrčení správným směrem. Nemám problém dát dabingu plný počet, fakt jsem si ho užila a díky za něj!
Uživatelský avatar
xXx Star
Příspěvky: 86
Registrován: 16 dub 2019 18:12

Re: Jumanji: Další level / Jumanji: The Next Level

Příspěvek od xXx Star »

Dabing tohoto filmu byl celkem dobrý, ale hned ze začátku mě zarazilo to, že název filmu nebyl nijak přeložený do českého jazyka.
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 256
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jumanji: Další level / Jumanji: The Next Level

Příspěvek od eroXman »

KOMZA píše:jen teď poznámka - Awkwafinině postavě ve filmu říkali Ming, Fleetfoot si nevybavuju, že bych zaslechla


Fleetfoot tam zmíní, když si hlavní čtyřka s ní sejdou a on se tam představuje sebe a svoje schopnosti, je to kolem 50 minuty a 49 sekundy.

Jinak dabing obou filmu (Vítejte v džungli, Další level) je skvělý, nejvíc se mi líbil Filip Švarc, jak si přizpůsobil hlas :-:
Ostatní byli skvělí taky :)
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
Odpovědět

Zpět na „Filmy“