Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Příspěvekod filip » 10 led 2020 06:45

Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Martina Šťastná - Margot Robbie (Harley Quinn), Viktorie Taberyová - Ella Jay Basco (Cassandra Cainová), Anna Brousková - Mary Elizabeth Winstead (Helena Bertinelliová / Huntress), Milada Vaňkátová - Jurnee Smollett-Bell (Dinah Lance / Black Canary), Miroslava Pleštilová - Rosie Perez (Renee Montoya), Zdeněk Hruška - Ewan McGregor (Roman Sionis / Black Mask), Zdeněk Podhůrský - Chris Messina (Victor Zsasz), Ivo Hrbáč - Derek Wilson (Tim ''Munroe'' Evans), Milan Slepička - Dana Lee (Doc), Pavel Rímský - Steven Williams (kapitán Patrick Erickson), Kateřina Petrová - Ali Wong (Ellen Yeeová), Tereza Chudobová - Bojana Novakovic (Erika), Jan Szymik - François Chau (pan Keo), Terezie Taberyová - Anna Mikami (slečna Keová), Martin Zahálka - Matthew Willig (Happy), Bohdan Tůma - Joe Bucaro III (Carlos Rossi), Otto Rošetzký - Michael Masini (strážník Drago), Roman Hájek - Daniel Bernhardt (Sionisův řidič), Radana Herrmannová, Svatopluk Schuller, Kristina Jelínková, Petr Gelnar, Oldřich Hajlich, Jiří Krejčí, Ladislav Novák, Linda Křišťálová, Adam Polifka, Martina Bucková, Tomáš Hospodský, Petr Hrach, Pavlína Kročová, Martin Svejštil, Richard Wágner

Překlad: Jakub Racek
Produkce: Lenka Skřečková
Zvuk: Filip Mošner
Výsledný mix: Deluxe Media
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Vyrobilo studio LS Productions - 2019
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Moderátor
 
Příspěvky: 6481
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Birds of Prey

Příspěvekod filip » 10 led 2020 06:46

Na Huntress byla zvažována ještě Anna Suchánková, na Black Mask zase Saša Rašilov. Domnívám se, že nevyšli z časových důvodů.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Moderátor
 
Příspěvky: 6481
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Příspěvekod PavelBartos » 10 led 2020 18:09

Je škoda, že nevyšlo obsazení Anny Suchánkové. I když tedy ona je celkem spojená s hlasem mladé Poison Ivy. Leč to by myslím nevadilo, zvláště když v tom dabuje Terezie a Viktorie Taberyová, obě známé jako hlas Harley Quinnové z animovaných filmů a seriálu, takže už je to celkem jedno. A v Terezii Taberyovou doufám i pro dabing seriálu Harley Quinn, alespoň mne tedy nikdo jiný nenapadá. Poison Ivy je tady již starší než v DC SuperHero Girls, avšak domnívám se, že by i v tomto případě byla vhodná volba. Snad nebudou s Českou verzí tohoto seriálu otálet. Zdeněk Hruška se mi zdá jako vhodný kandidát na onoho padoucha.
PavelBartos
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 dub 2012 00:08

Re: Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Příspěvekod Ištván87 » 12 led 2020 12:47

Zdeněk Hruška je spolu se Sašou Rašilovem na Ewana McGregora nejlepší a je super, když nevyšel Saša, že tam nešoupli někoho jiného. Jenom je škoda, že teď nejspíš nevyjde jeho obsazení na Pedra Pascala. :D Ale Black Mask se potenciálně může objevit vícekrát, takže je to ta lepší varianta. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2365
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Příspěvekod PavelBartos » 12 led 2020 21:44

Ještě jsem přemýšlel o názvu filmu. Jestli zůstane originál nebo vymyslí něco Českého, krátkého a "úderného". Protože Birds of Prey je celkem dlouhé a nevýrazné. Není jako kupříkladu Avengers. A také se připravují komiksy s tímto týmem, praktičtější název by potom mohl být využit i v nich. Různé komiksy s Harley Quinnovou i komiksy s Birds of Prey vydává BBart a Crew. Komiksy DC Super Hero Girls nazvali DC SuperHrdinky, zatímco CooBoo romány z této řady vydává jako Super Hero High. Crew má Justice League jako Ligu spravedlnosti, zatímco některé, Flash a další, pod originálním názvem. Jak přesně o tom rozhodují, to nevím, leč v tomto případě se domnívám, že přejmou název s jakým bude film uveden do kin.
PavelBartos
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 dub 2012 00:08

Re: Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Příspěvekod kakadu » 12 led 2020 22:13

Všechny názvy filmů do kin řeší distributor (nikoliv překladatel filmu), a to dlouho před uvedením do kin, zpravidla v době, kdy nikdo interně film ještě ani neviděl a netuší o čem přesně bude.
Přeložit „Birds of Prey“ by znamenalo hněv hordy pubertálních fanoušků, kteří sice neumí ani slovo „birds“ vyslovit (drtivá většina to vyslovuje jako „bérts“), ale za to přesně ví, že to nejde říct jinak. :-) Viz diskuze na csfd ohledně slovenského názvu "Vtáky noci". Asi je to tak lepší, poněvadž „Birds of Prey“ by se překládalo obtížně. Stačí, že zatímco „bird“ je anglicky kočka, kost, pěkná baba, česky je to pták. :-)
kakadu
 
Příspěvky: 39
Registrován: 28 črc 2011 00:09

Re: Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Příspěvekod PavelBartos » 12 led 2020 22:35

Výstižně řečeno. Taktéž jsem zaznamenal snahy oněch fanoušků. A jsem rád, že jim někdy překladatelé nepodlehnou. Kupříkladu v seriálu Batwoman, ale i v mnoha jiných komiksech i televizních seriálech z dílny DC, jsou postavy vycházející z knihy Alenka v říši divů. Alenka, Kloboučník či Šklíba jsou padouši jejich světa. V komiksech mám jistý problém se změnami, které v poslední době vedly k používání názvů jako Mad Hatter a podobně. Na stránkách nakladatelství Crew někdo vymyslil pro Birds of Prey pojmenování Dravci, když by někdy někdo hledal Český název, tento se mi zdá optimální.
PavelBartos
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 dub 2012 00:08

Re: Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Příspěvekod therak » 13 led 2020 03:58

Já osobně jsem zastánce počešťování názvů filmu, už z praktického hlediska. Jelikož se zde ale jedná o komiksovku, nechal bych název v originále, už kvůli možnému rozhněvání "fanoušků" toho typu, jak tady popsal kakadu. Vidím ale problém, a to je pro mě právě důvod k počešťování distribučních názvů filmu, v tom slově "bird" a jeho výslovnosti. Pokud bude ve filmu název čten, tak to bude co? Bérdz? Bérts? Brrrdz? Bbbdz? Toto je zrovna slovo, které se blbě vyslovuje česky.:D Bondovku Quantum of Solace jsem třeba zase slyšel propagovanou jako "kvantum" i jako "quontum". Ti "Dravci" by zde z nutnosti bývala přijatelná doslovná alternativa.

Překlad podtitulů zase beru i u komiksovek. Osobně se ani dnes ještě nesmířím s ponecháním podtitulů Avengerů v originále už právě proto, že český název by býval tak prostý.
therak
 
Příspěvky: 122
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Příspěvekod jackb » 23 led 2020 18:35

Film mě moc nezajímá, ale tohle obsazení se mi líbí a jako plus beru Hrušku a Pleštilovou a zbytek vypadá dobře, takže kvůli dabingu to nejspíš uvidím.

No vzhledem k tomu, že DCEU už neexistuje a hrdinové se spíš rozházeli do svých menších světů, tak už nemá cenu se moc pozastavovat nad opakováním hlasů. Takže pokud je šance, aby Hruška daboval Pedro Pascala, tak jsem rozhodně pro a vůbec nebudu mít nic proti když si příští Vánoce Martin Zahálka střihne Dwayna Johnsona v Black Adamovi, protože jediný s kým se nejspíš potká je Shazam a max. Superman (Aquamana nikdy nepotká).
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
 
Příspěvky: 3135
Registrován: 25 kvě 2008 10:14

Re: Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Příspěvekod Dosty43 » 30 led 2020 19:14

Uživatelský avatar
Dosty43
 
Příspěvky: 169
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: andrew.k, klmdfkj a 40 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály