Zakázané království / The Forbidden Kingdom

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Zakázané království / The Forbidden Kingdom

Příspěvek od TmavyCyklista »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING (DVD, Barrandov, Prima do roku 2014, Film+)
V českém znění: Bohdan Tůma - Jet Li (Opičí král / mlčenlivý mnich), Vojtěch Hájek - Michael Angarano (Jason Tripitikas), Radovan Vaculík - Jackie Chan (Lu Yan / Starý Hop), Jitka Moučková - Bingbing Li (Ni Chang), Klára Jandová - Yifei Liu (Zlatý vrabec / dívka z čínské čtvrti), Ludvík Král - Collin Chou (nefritový vojevůdce), Radek Hoppe, Marek Libert, Pavel Vondra, Jan Pohan, Tomáš Juřička, Oldřich Vlach, Jan Vondráček, Radana Herrmannová a další

Překlad: Lenka Křesťanová
Zvuk: Jiří Peřina
Vedoucí výroby: Hana Wszolková
Produkce: Stanislav Wszolek
Dialogy a režie: Zdeněk Gawlik
Vyrobilo: AW Studio Praha 2009

2. DABING (Prima od roku 2017)
V českém znění Radovan Vaculík - Jackie Chan (Lu Yan), Radek Škvor - Michael Angarano (Jason Tripitikas), Ladislav Cigánek - Jet Li (mlčenlivý mnich), Klára Jandová - Yifei Liu (Zlatý vrabčák / dívka z čínské čtvrti), Karel Richter - Jackie Chan (Starý Hop), Ondřej Kavan - Morgan Benoit (Lupo), Simona Postlerová - Bingbing Li (Ni Chang), Libor Bouček - Collin Chou (nefritový vojevůdce), Jolana Haan Smyčková, Jan Škvor, Petr Lněnička, Bohdan Tůma - Jet Li (Opičí král), Josef Pejchal, Marcel Vašinka - Wan Zhao Zi (mnich), Milada Vaňkátová, Petr Pospíchal - Deshun Wang (nefritový císař), Libor Terš a další

Překlad: Magda Bělková
Dramaturgie: Hana Pernicová
Zvuk: Michal Závěrka
Produkce: Libuše Witzová
Vedoucí výroby: Kristýna Pavlíková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Gustav Bubník
Vyrobilo: studio AudioTech pro FTV Prima, spol. s r. o. 2016
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakázané království / The Forbidden Kingdom

Příspěvek od Markus »

Musím dabing pochválit, líbil se mi. Brocc si na fóru stěžoval, že Bohdan Tůma dabuje i vedlejší role a musím říct, že jsem si toho za celý film nevšiml. Až po zhlédnutí, když jsem si ho kvůli tomu přímo prošel, tak tam pronesl zvýšeným hlasem větičku či dvě za jednoho z kluků, co pronásledovali Jasona. Jestli tohle bylo vše, tak to IMHO ani nestojí za řeč. :) Hlavně jsem šťastný, že byli dodrženi oba dvorní dabéři Jeta Li i Jackieho Chana. :-: A pak pochvala Radovana Vaculíka, jak si krásně poradil s přestarým Chanem, měl hlas skoro k nepoznání...
Obrázek
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Zakázané království / The Forbidden Kingdom

Příspěvek od Brocc »

já si nestěžoval nějak moc snad... :D jenom jsem řekl, že si tu Bohdanovu vedlejší roli mohli odpustit, když už daboval jednu z hlavních, teda dvě... :D :D
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakázané království / The Forbidden Kingdom

Příspěvek od Markus »

Ale jo, pravda. :) Mohl to říct třeba Pavel Vondra, ten taky ještě dnes dokáže promluvit hlasem kluka (jestli mezi nimi nebyl nevím, už to nebudu procházet)... Ale jinak supr...
Obrázek
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Zakázané království / The Forbidden Kingdom

Příspěvek od Brocc »

jj, o tom žádná, i mně se to líbilo.... :)
fandadab
Příspěvky: 141
Registrován: 04 čer 2009 20:40

Re: Zakázané království / The Forbidden Kingdom

Příspěvek od fandadab »

Tak jsem si to včera našel a skouknul do 3 do rána dabing moc dobrej moc se mi líbil :-: až na paní Moučkovou co dělala tu ženskou stěma bílejma vlasama, škoda že jí nedabovala slečna Smyčková :)
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Zakázané království / The Forbidden Kingdom

Příspěvek od Ištván87 »

Tak na Primě zjevně pochopili, že tvůrci nejspíš cjtěli do hlavní role obsadit Shiu LaBeoufa, ale neměli na něj peníze, tak obsadili jeho dvojníka. Proto na Primě do dabingu obsadili Radka Škvora. Jinak Klára Jandová(Yifei Liu), Simona Postlerová (Bingbing Li) a Libor Bouček (Collin Chou) jsou strašně mimo, ale u tohohle filmu to není zas tak hrozný problém.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“