Lví král / The Lion King

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

kudelicek
Příspěvky: 20
Registrován: 06 úno 2010 10:49

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od kudelicek »

Záhada vyřešena! Až ted jsem se podíval do bookletu k soundtracku...Lví král je zrovna film, kde u poloviny postav mluví a zpívá někdo jiný. Cituji z bookletu: "Malý Simba - J. Kalous, zpívá K. Buriánková, Velký Simba - M. Sobotka, zpívá J. Langmajer, Velká Nala - P. Hanžlíková, zpívá J. Mařasová, Scar - P. Soukup, zpívá J. Schmitzer...Vyrobilo studio Dabing - AB Barrandov a. s."
Jiří Schmitzer tedy zřejmě nikdy Scara nedaboval, pouze Scara nazpíval (zřejmě tedy v kině běžela tato verze), později si Scara Soukup nazpíval sám.
Vypravěč
Příspěvky: 71
Registrován: 15 led 2011 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Vypravěč »

Verze se zpívajícím Pavlem Soukupem tedy na základě tohoto důkazu pravděpodobně vznikla až pro výroční DVD vydání, které bylo k dispozici před pár lety. Mimochodem, nevíte někdo na kolik dní (týdnů) je u nás limitována obnovená kinopremiéra Lvího krále ve 3D (1. září)? (v říjnu totiž vychází na Blu-Ray a znovu na DVD, tradičně omezeně na půl roku) Podle tiskových materiálů jsem to nezjistil a mimochodem, vypadá to, že tentokrát bude Pavel Soukup zpívat i v kině. Stejně tak mě zajímá, jestli nové kinouvedení bude mít přidanou scénu Morning Report (Ranní hlášení) či nikoliv.
Naposledy upravil(a) Vypravěč dne 19 srp 2011 22:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Joe Black »

Mě mrzí, že ve filmu je píseň Shadowland pouze v instrumentálním podkladu. Zpívaná se objevila až v divadelní muzikálové verzi. Tuhle píseň mám moc rád i ve francouzštině něbo v jazyce afrických kmenů přímo z CD Rythms of the Prideland a rád bych jí slyšel v češtině. Už proto, že uvedení Lvího krále jako muzikálu je u nás nepravděpodobné, bych ocenil přidání do filmu. Má to pro mě citovou hodnotu, neb je to smutná píseň Naly při odchodu ze Lví říše, když se vydává hledat Simbu.
Vypravěč
Příspěvky: 71
Registrován: 15 led 2011 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Vypravěč »

Jen taková informace: Viděl jsem v pondělí 3D kinouvedení (dojem ze 3D převodu hodnotit díky své tupozrakosti nemohu), Scara mluví a zpívá výhradně Pavel Soukup, chybí též scéna Ranní hlášení, která tudíž zůstává jako bonus pro "home video". A malinko mě napadá, skutečně by se nenašel "nějaký odrostlejší pamětník" uvedení z roku 1994, který by potvrdil, že původně Scara nazpíval Jiří Schmitzer, či zda byl jen na soundtracku? Je tedy pravda, že mi to sjednocení vůbec nevadí.
Vypravěč
Příspěvky: 71
Registrován: 15 led 2011 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Vypravěč »

Tak pozor, scéna Ranní hlášení chybí i na novém DVD/Blu-ray vydání, takže pokud máte to předchozí letité 2DVD vydání s mnoha bonusy, nezbavujte se ho, mohli byste litovat. (Sám lituji, že ho nemám...)
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Lukiz »

Angus MacGyver píše: Pokud jsem si dobře všiml na úplném konci titulků bylo uvedeno:
Scar - Karel Heřmánek
zpívá - Jiří Schmitzer...
Ano, skutečně to tam tak je, ale moc bych z toho neusuzoval, protože je to evidentně nějaký nově dělaný dodatečný titulky a tam jak známo jsou leckdy chyby jedna dvě.

Obrázek
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od HonzaXXII »

Já teď viděl Lvího krále prvně (ano, ostuda, ukamenujte mě), takže nevím co provedli za změny, ale lidi neříkejte mně že na tom nikdo odsud v 94. roce nebyl v kině, nikdo si nepůjčil nebo nekoupil videokazetu ještě v půlce 90. let, před první reedicí nebo zvláštním vydáním, a že tu není nikdo kdo by si pamatoval jak to teda vlastně bylo.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Angus MacGyver »

Lukiz + Calliope:
Pokud máte široký okruh známých a přátel, co v roce 1994 "nelenili" a namáhali videorekordéry, tak by stálo za to nějakým způsobem sehnat ten "starší" dabing. Nad tímto tématem totiž visí ten otazník pěkně dlouho.

Sám jsem se snažil porozhlédnout na internetu a sháněl jsem Lvího krále s dabingem, bohužel pokaždé se stejným výsledkem, takže buď
1) oba dabingy jsou naprosto totožné co se obsazení týká
2) nebo je opravdu jen jeden dabing, má (a nejen má) intuice si ze mě dělá dobrý den a Schmitzer opravdu nazpíval "Buď připraven" jen pro CD.

Ale beru to logicky - proč by Schmitzer nazpívával tu písničku na CD, když Pavel Soukup si udělal na Scarovi všechno sám. To mi spíše zní logicky tak, že pan Heřmánek není natolik dobrý zpěvák, aby se zhostil té Scarovy písničky a tak povolali někoho s hlasem podobným Karlu Heřmánkovi.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od HonzaXXII »

Angus MacGyver: Myslíš jen Scara nebo celého filmu? V druhou možnost absolutně nevěřím. U Disneyho v té době i později by film dabovaný pro kina a mixovaný u nich bezpečně nedovolili předabovat pro videokazetu, a později už to tuplem neudělali, když tam na malýho Simbu jasně slyším Jana Kalouse ještě s jeho "Dulíkovským" hlasem.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Roko »

Angus MacGyver píše:Dobrý večer, natočil někdo dnešní HD uvedení na ČT?
29.12. o 9:05 to opakujú na ČT1
Odpovědět

Zpět na „Filmy“