Ibiza / Ibiza (2019)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9470
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Ibiza / Ibiza (2019)

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: JOJ Cinema

V českém znění: Daniel Dítě - Christian Clavier (Philippe), Ivana Milbachová - Mathilde Seigner (Carole), Petr Dočkal - Leopold Buchsbaum (Julien), Aleš Slanina - JoeyStarr (Frankie), Petra Šimberová - Pili Groyne (Manon), Jana Štvrtecká - Cathy Guetta (Cathy), Aleš Zbořil - Benoît Dupac (Didier + titulky), Zdeněk Junák - Olivier Marchal (Pascalou), Katarína Mikulová - Paula Celieres (Lubmilla), Sylva Talpová - Monique Martial (Philippova matka), Jiří Valůšek - Xavier Robic (Roméo), Kateřina Jírů - Lola Aubrière (Tara), Tereza Groszmannová - Frédérique Bel (Fleur), Eva Jelínková - Michèle Ernou (Pariente), Jan Grygar, Martin Sláma, Daniel Rymeš, Vladimír Hauser, Petr Štěpán

Překlad: Petra Matějková
Dialogy: Kateřina Mendlová Horáčková
Vedoucí dramaturg: Lucie Mitková
Zvuk: Jiří Pochvalovský
Produkce: Peter Čížek, Karolína Zbořilová
Šéfproducent: Branislav Mitka
Režie: Daniel Dítě
Pro JOJ Group vyrobila Brněnská soukromá televize - 2021


2.DABING: Prima (jako Šílená dovolená)

V českém znění: Bohdan Tůma - Christian Clavier (Philippe), Dagmar Čárová - Mathilde Seigner (Carole), Pavel Dytrt - Leopold Buchsbaum (Julien), Klára Nováková - Pili Groyne (Manon), Zbyšek Horák - JoeyStarr (Frankie) + Louis-Do de Lencquesaing (Michel), Jiří Schwarz - Olivier Marchal (Pascalou), Kateřina Lojdová - Cathy Guetta (Cathy), Kateřina Peřinová - Frédérique Bel (Fleur), Anežka Pohorská - Lola Aubrière (Tara), Milada Vaňkátová - Anne-Sophie Soldaini (Justine), Jan Maxián - Alexis Corso (Jordan), Svatopluk Schuller - Xavier Robic (Romeo), Daniela Bartáková - Michèle Ernou (Pariente), Jana Postlerová - Monique Martial (Matka), Jiří Valšuba, Ivo Novák, Radovan Klučka, Radek Hoppe, Petra Hobzová, Daniel Dítě (titulky)

Překlad: Petra Matějková
Zvuk: Richard Tomíček
Vedoucí výroby: Eliška Hofmanová
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Daniel Dítě
Vyrobila FTV Prima - 2022
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
origamirek
Příspěvky: 235
Registrován: 18 dub 2013 00:37

Re: Ibiza / Ibiza (2019)

Příspěvek od origamirek »

Tak a máme tu další dabing od Primy, a hádejte kdo dostal Claviera ... áno, tušíte správně, je to Bohdan Tůma! To už je třetí film snad za poslední rok, asi bychom ho měli šoupnout do žebříčku. :-> Teď už vážně, jeden přehmat pochopím, ale tři?? Ti režiséři přišli o sluch? Vždyť se to nedá poslouchat. Prosím produkce, majitele studií nebo kohokoliv, kdo má na to vliv, začněte si to obsazení trochu hlídat, vždyť tohle je už čistá ostuda a přitom je tolik možných alternativ - Trávníček, Meduna, Práger, Donutil. :nesouhlas:
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4723
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ibiza / Ibiza (2019)

Příspěvek od Newmy »

2.DABING: Prima jako Šílená dovolená
V českém znění: Bohdan Tůma - Christian Clavier (Philippe), Dagmar Čárová - Mathilde Seigner (Carole), Pavel Dytrt, Zbyšek Horák, Klára Nováková, Kateřina Peřinová, Jiří Schwarz, Kateřina Lojdová, Anežka Pohorská, Milada Vaňkátová, Jiří Valšuba, Jan Maxián a další

Překlad: Patera Matějková
Zvuk: Richard Tomíček
Vedoucí výroby: Eliška Hofmanová
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Daniel Dítě
Vyrobila: FTV Prima 2022
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
cenda
Příspěvky: 743
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Ibiza / Ibiza (2019)

Příspěvek od cenda »

origamirek píše: 02 led 2023 23:33 Tak a máme tu další dabing od Primy, a hádejte kdo dostal Claviera ... áno, tušíte správně, je to Bohdan Tůma! To už je třetí film snad za poslední rok, asi bychom ho měli šoupnout do žebříčku. :-> Teď už vážně, jeden přehmat pochopím, ale tři?? Ti režiséři přišli o sluch? Vždyť se to nedá poslouchat. Prosím produkce, majitele studií nebo kohokoliv, kdo má na to vliv, začněte si to obsazení trochu hlídat, vždyť tohle je už čistá ostuda a přitom je tolik možných alternativ - Trávníček, Meduna, Práger, Donutil. :nesouhlas:
Problém je, že Pavel Trávníček už prostě dabing nestíhá herecky, technicky a jakkoliv jinak, Jaromír Meduna taky už nedabuje tak často jako dřív a pokud vím, tak si role vybírá, Jiří Prager měl vážné zdravotní problémy, po kterých se odstěhoval pryč z Prahy a sám přiznává, že jezdí jen na některé role, no a Miroslav Donutil nikdy nepovažoval dabing za to gró své herecké profese, takže pro produkci může být obtížné ho k dabingu přemluvit. Takže prostě a jednoduše mohla nastat situace, že prostě Claviera neměl nadabovat kdo. Na druhou stranu ani to by ale nemuselo vést k obsazení Bohdana Tůmy, který ač je sice fajn herec, tak se ke Clavierovi nehodí.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
dabingovec
Příspěvky: 128
Registrován: 18 črc 2021 18:27

Re: Ibiza / Ibiza (2019)

Příspěvek od dabingovec »

Souhlasím s omigarmirekem. Pan Prager prohlásil, že pokud mu nabídnou hlavní roli nebo spjatého herce, tak vždy přijede, ale nechce jezdi, aby nadaboval tři věty. Pan Donutil Claviera dabuje velice dobře v sérii Co jsme komu udělali a tak dále, takže si nemyslím, že by to nebylo na pořadu dne. Zkrátka Bohdan je levnej a nadabuje vše. Od boty až po herce, co se k němu nehodí. Stále je tu ještě pan Vízner. Každý, kdo obsadí Bohdana na Claviera by měl mít zákaz další tvorby, pardon prznění, dabingu.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4086
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Ibiza / Ibiza (2019)

Příspěvek od Budy »

Je zajímavé, že se ve druhém dabingu už Daniel Dítě sám neobsadil :) .
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2631
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Ibiza / Ibiza (2019)

Příspěvek od Pan X »

cenda píše: 03 led 2023 14:12 Problém je, že Pavel Trávníček už prostě dabing nestíhá herecky, technicky a jakkoliv jinak.
Tak s tímto tvrzením naprosto nesouhlasím, není to pravda. Pan Trávníček, ač sice už tolik nedabuje, je pořád v dabingu dobrý a s dabingem nemá problém. Viz poslední dabing Terence Hilla v Dvojnících, kde ač věkově to nebylo optimální, tak výkonem to bylo skvělé. Nebo nový dabing Superpoldy, kde opět pan Trávníček podal v rámci možností skvělý výkon. Doufám a přeju si, aby zase začal více dabovat.
151kbar151
Příspěvky: 163
Registrován: 15 led 2012 15:05

Re: Ibiza / Ibiza (2019)

Příspěvek od 151kbar151 »

dabingovec píše: 03 led 2023 19:22 Stále je tu ještě pan Vízner.
Vždyť Vízner už přes deset let vůbec nedabuje...
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2658
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ibiza / Ibiza (2019)

Příspěvek od KOMZA »

To není úplně přesné, v roce 2016 daboval seriál Taggart. Čímž tedy samozřejmě netvrdím, že je to nějaký důkaz / záruka toho, že jej lze pro dabing sehnat i dnes...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“