Lásce na stopě / Serendipity

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Lásce na stopě / Serendipity

Příspěvekod Sen » 30 lis 2009 16:55

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. dabing
V českém znění: Petr Štěpán - John Cusack (Jonathan Trager), Vladimíra Včelná - Kate Beckinsale (Sara Thomas), Jana Musilová - Bridget Moynahan (Halley Buchanan), Aleš Zbořil - John Corbett (Lars Hammond), Radka Přibyslavská - Molly Shannon (Eve), Erik Pardus, Karel Janský a další.

Překlad: Martina Malá
Zvuk: Jindřich Stožický
Dialogy: Monika Macků
Režie: Jiří Kubík
Vyrobilo: Studio Ebbi pro SPI International 2002

DVD © 2002

2. dabing
V českém znění: Aleš Procházka - John Cusack (Jonathan Trager), Kateřina Petrová - Kate Beckinsale (Sara Thomas), Ladislav Cigánek - Jeremy Piven (Dean Kansky), Jitka Moučková - Bridget Moynahan (Halley Buchanan), Ladislav Županič - Eugene Levy (Prodavač v Bloomingdale), Martin Stránský - David Sparrow (Joshův otec), René Slováčková - Ann Talman (První prodavačka), Kate Blumberg (Courtney), Jessica Kelly (Sara Lawson), Lucy Gordon (Caroline Mitchell), Pamela Redfern (Letuška), Zdena Petrová - Gary Gerbrandt (Josh), Dana Syslová - Marcia Bennett (paní Tragerová), Sandra Caldwell (Zaměstnankyně PR), Jaroslav Horák - Victor A. Young (pan Buchanan), Mike Benitez (Gerald), Ajay Mehta (Pákistánský taxikář), Radka Malá - Eve Crawford (paní Buchananová), Colleen Williams (Hippie), Filip Švarc - Reggi Wyns (Rastafarián), James Goodwin (Nick Roberts), Kevin Rice (Kip), Paul Rutledge (Muž v golfovém klubu), Sheldon Krahn (Číšník), Jan Škvor - Evan Neumann (Kenny), Leo Fitzpatrick (Výpomoc v realitní kanceláři), Jan Šťastný - John Corbett (Lars Hammond), Marcela Rojíčková - Brenda Logan (Kadeřnice), Tomáš Juřička - Christopher Baker (První člen Larsovy skupiny), Martina Hudečková - Molly Shannon (Eve), Rudolf Kubík - Simon Jutras (Sebastian Mignon), Bohuslav Kalva - Michael Guarino Jr. (Zákazník), Charles A. Gargano (Golfový hlasatel), Kevin Kean Murphy (Muž na ulici + titulky).

Překlad: Markéta Šerá
Zvuk: Tomáš Říha
Produkce: Martin Kot, Veronika Dvořáková
Dialogy a režie: Karolína Průšová
Vyrobilo: Studio Audiotech pro Cet 21 s.r.o. 2007
Sen
Globální moderátor
 
Příspěvky: 7860
Registrován: 27 črc 2008 08:19

Re: Lásce na stopě / Serendipity

Příspěvekod Marian21 » 26 pro 2010 13:29

oberon píše:S jakym dabingem to běželo na FilmBoxu?

dvd
Uživatelský avatar
Marian21
 
Příspěvky: 179
Registrován: 21 srp 2009 21:47

Re: Lásce na stopě / Serendipity

Příspěvekod kubik-dulik » 19 pro 2013 19:20

Nova
Martin Stránský - David Sparrow (Joshův otec)

Filip Švarc - Reggi Wyns (hipie prodavač knih) + James Goodwin (Nick Roberts) + Kevin Rice (Kip) + Paul Rutledge (chlápek v golfovém kostýmu) + Sheldon Krahn (číšník)

Bohuslav Kalva – Michael Guarino Jr. (zákazník) Charles A. Gargano (ohlašovatel na golfu) + Kevin Kean Murphy (pán na ulici)

René Slováčková - Ann Talman (prodavačka) + Kate Blumberg (Courtney) + Jessica Kelly (Sara Lawsonová) + Lucy Gordon (Caroline Mitchellová) + Pamela Redfern (letuška)

Marcela Rojíčková - Brenda Logan (kadeřnice Sara)

Jaroslav Horák – Mike Benitez (Gerald – ve filmu mu tak opravdu řikali) + Ajay Mehta (taxikář) + Victor A. Young (pan Buchanan)

Dana Syslová - Marcia Bennett (paní Tragerová) + Sandra Caldwell (?)

Rudolf Kubík - Simon Jutras (Sebastian Mignon) + Victor A. Young (pan Buchanan)

Jan Škvor - Evan Neumann (Kenny) + Leo Fitzpatrick (mladík v realitce)

Tomáš Juřička - Christopher Baker (člen Larsonovy kapely)

Radka Malá - Eve Crawford (paní Buchananová) + Colleen Williams (hippie žena)

Zdena Petrová - Gary Gerbrandt (Josh)

----------------

Hlavní role byly obsazeny dobře, trochu mě rušily hlasy René Slováčkové a Filipa Švarce téměř na každém rohu. Zřejmě se asi dabing dělal společně s dabingem filmu Letuška 1.třídy, pak trochu nechápu, proč v nějaké vedlejší roli nemohla promluvit například také Sabina Laurinová.

---------------

Prosím o otagování studia u brněnského dabingu. Podle profilů některých dabérů by měl být dabing z roku 2002.
kubik-dulik
 
Příspěvky: 2040
Registrován: 11 črc 2010 16:27

Re: Lásce na stopě / Serendipity

Příspěvekod Sen » 19 pro 2013 22:33

Kdo tedy daboval Victora A. Younga?
Sen
Globální moderátor
 
Příspěvky: 7860
Registrován: 27 črc 2008 08:19

Re: Lásce na stopě / Serendipity

Příspěvekod kubik-dulik » 19 pro 2013 22:44

Podle mě Jaroslav Horák.

Je možné předřadit Martinu Hudečkovou někam dopředu? Rozhodně šlo o trochu hlavnější roli a řekla toho více než třeba Martin Stránský, který řekl jednu větu...
kubik-dulik
 
Příspěvky: 2040
Registrován: 11 črc 2010 16:27

Re: Lásce na stopě / Serendipity

Příspěvekod Sen » 19 pro 2013 22:49

Nikoliv, řídím se IMDB pořadím.
Sen
Globální moderátor
 
Příspěvky: 7860
Registrován: 27 črc 2008 08:19

Re: Lásce na stopě / Serendipity

Příspěvekod kubik-dulik » 19 pro 2013 22:53

Také se mi prostě nelíbí, že si podle IMDB uděláš svoje postavy... ono by se někdy chtělo na ten film teda podívat, když si to chceš předělávat.

Pár příkladů: Reggi Wyns - sice to byl rastafarián, ale prodával knihy; Paul Rutledge - opravdu to byl chlápek v golfovém kostýmu; Jessica Kelly - v dabingu explicitně u této herečky zazněla koncovka - ová; Brenda Logan - skutečně v dabingu zaznělo její jméno "Sara" - tu potkával v té době na každém rohu atd.

IMDB to má tak, jak se postavy ve filmu objeví, ale my bychom se měli řídit závěrečnými dabingovými titulky a ty bychom si neměli předělávat. Těmi je dána četnost onoho hlasu ve filmu...
kubik-dulik
 
Příspěvky: 2040
Registrován: 11 črc 2010 16:27

Re: Lásce na stopě / Serendipity

Příspěvekod Sen » 19 pro 2013 22:59

A tušíš vůbec, že pořadí herců (nejčastěji dle četnosti výskytu či dle pořadí objevení se) i označení postav na IMDB obvykle odpovídá závěrečným titulkům filmu? Takže pokud sami tvůrci filmu zvolili nějaké pořadí a nějaké označení postav, já jim je měnit nebudu.
Sen
Globální moderátor
 
Příspěvky: 7860
Registrován: 27 črc 2008 08:19

Re: Lásce na stopě / Serendipity

Příspěvekod Lukiz » 19 pro 2013 23:03

Tvůrci dabingu zazněli v nějakém pořadí a toto pořadí bychom tu měli respektovat - tady je dabingforum. Titulky filmu nechť si udržují filmové databáze těch je beztak habaděj. Zrovna tak by se měli uvádět všichni tvůrci - nejen osobní výběr s jinými názvy funkcí než reálně zazní.
Lukiz
 
Příspěvky: 3502
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Lásce na stopě / Serendipity

Příspěvekod kubik-dulik » 19 pro 2013 23:07

Ano, IMDB obvykle koresponduje se závěrečnými titulky. Tam někdy nejsou potavy, a tak je někdo určí podle originální verze. My se ale zde máme řídit českou verzí a označení postav se klidně může lišit. Tvůrci dabingu vědí, jakým způsobem tvoří závěrečné titulky a dopředu předřadí hlavní role, rozhodně není správně, abychom téměř hlavní roli uváděli někde uprostřed jenom kvůli tomu, že to tak uvádí IMDB. Bohuslav Kalva četl titulky v jiném pořadí a tím bychom se prostě na serveru zabývající se dabingem měli řídit. Toť můj názor.
kubik-dulik
 
Příspěvky: 2040
Registrován: 11 črc 2010 16:27

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: throwaway-account a 31 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály