Mumie / The Mummy

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Mumie / The Mummy

Příspěvekod James55 » 04 srp 2008 13:33

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb
Související filmy: Mumie se vrací, Mumie: Hrob Dračího císaře

1. DABING: VHS, TV
V českém znění: Filip Jančík - Brendan Fraser (Rick O'Connell), Kamila Špráchalová - Rachel Weisz (Evelyn), Antonín Navrátil - John Hannah (Jonathan), Filip Švarc - Kevin J. O'Connor (Beni), Zdeněk Podhůrský - Oded Fehr (Ardeth Bay), Václav Knop - Jonathan Hyde (Dr. Allen Chamberlain), Bedřich Šetena - Erick Avari (Dr. Terrence Bey), Daniel Dítě - Corey Johnson (Daniels), Ladislav Cigánek - Stephen Dunham (Henderson), Jiří Balcárek - Tuc Watkins (Burns), Miloslav Študent - Bernard Fox (Winston), Zbyšek Pantůček - Omid Djalili (strážce Gad Hassan), Bohdan Tůma, Jiří Novák, Jiří Hromada (titulky)

Překlad: Natálie Nádassy
Dialogy: Lenka Benešová
Zvuk: Antonín Němec
Produkce: Iva Koudelková
Režie: Bohdan Tůma
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska, studio Budíkov pro Bonton Home Video v roce 2000

2. DABING: DVD, Blu-Ray
V českém znění: Filip Jančík - Brendan Fraser (Rick O'Connell), Kamila Špráchalová - Rachel Weisz (Evelyn), Antonín Navrátil - John Hannah (Jonathan), Filip Švarc - Kevin J. O'Connor (Beni), Libor Hruška - Oded Fehr (Ardeth Bay), Václav Knop - Jonathan Hyde (Dr. Allen Chamberlain), Jaroslav Kaňkovský - Erick Avari (Dr. Terrence Bey), Libor Terš - Corey Johnson (Daniels), Aleš Procházka - Stephen Dunham (Henderson), Martin Kolár - Tuc Watkins (Burns), Karel Richter - Bernard Fox (Winston), Zbyšek Pantůček - Omid Djalili (strážce Gad Hassan), Jiří Hromada, Pavel Šrom, Bohdan Tůma

Překlad: Natálie Nádassy
Dialogy: Lenka Benešová
Zvuk: Jaroslav Kosán
Produkce: Iva Koudelková
Režie: Bohdan Tůma
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska pro Universal Pictures v roce 2004
James55
Senior admin

Re: Mumie / The Mummy

Příspěvekod James55 » 04 srp 2008 13:51

-Q- píše:věděl by někdo důvod předabování? koukám sestava téměř stejná

Nejspíš kvůli nějakým právům, ptž ten druhý dabing je na pouze na DVD.
James55
Senior admin

Příspěvekod James55 » 06 led 2009 05:48

palg píše:neví někdo, kde bych sehnal originál dvd s tím prvním dabingem. Pokračování mumie se vrací, kde Ardetha Baye daboval Zdeněk Podhurský mám od Aha, ale jedničku jsem koupil v domnění, že bude obsahovat taky ten dabing (puvodní), ale byl jsem sklamán.

Neví mi někdo poradit?

díky

Starší dabingy Mumií se vysílají v televizi
James55
Senior admin

Příspěvekod bloom » 07 led 2009 08:55

palg píše:ale dvojka, jak jsem se tu dočetl, byla taky předabována, ale na dvd vyšlo s prvním dabingem, tak jak to tedy je? :shock:
já vždy říkám, smrt novým dabingum.

No nemůžeme to všechno házet do jednoho pytle, protože občas se stane, že nový dabing je lepší než ten původní. Klasickým příkladem je Indiana Jones. Nebo zrovna teď nedávno uvedla Nova film Match Point se svým dabingem, který byl mnohem lepší než původní dabing na DVD.
bloom
Globální moderátor

Příspěvekod FragMan » 07 led 2009 17:45

Mě se teda oba dabingy u Mumie i Mumie se vrací zdají skoro stejné, jak překladem, tak obsazením. Jediné, co mě štve, je třeba to, že v druhém dabingu se opakují Filip Švarc a Aleš Procházka - a každý dabuje v jedničce i ve dvojce jinou postavu, což zamrzí.
FragMan

Příspěvekod DAN K. » 11 led 2009 22:23

předabováno to bylo kvůli zvuku, původní dabing byl ve stereu. Na dvd bylo potreba 5.1 a patrne nebyly zalohovane samostatne dialogy.
DAN K.

Příspěvekod palg » 12 led 2009 20:37

ale nechápu, proč některé filmy jsou na dvd čistě jenom ve stereu a tady potřebovali zrazu 5.1. Kdyby to se podařilo sehnat dvd originál s puvodním dabingem, tak ten bych bral nejradši. Mě tam ten dabing zdeňka podhúrského chybí a neni to ono a už si to tak nevychutnám.
A dvd Mumie se vrací byla s púvodním dabingem na dvd (cez AHA) a je v 5.1. :shock:
palg

Příspěvekod FragMan » 20 kvě 2009 07:39

Bylo to kvůli autorským právům. Práva na první dabing má společnost Bonton Home Video, která vydala i tento film na VHS. Ovšem před několika lety vstoupila do ČR společnost Universal Pictures, která záhy získala i práva k vydávání DVD, a zřejmě se Bonton a Universal nedohodli **spekulace** (nevím proč, u jiných filmů to šlo) na převzetí dabingu a tak Tvůrčí skupina Josefa Petráska pro Universal vytvořila dabing nový, stejně jako pro Mumie se vrací.

U Mumie se vrací od Aha! vyšla nějaká reedice a zřejmě se podařilo dojednat dabing původní.
FragMan

Příspěvekod Joe Black » 22 kvě 2009 19:00

Tak to mě mrzí ze všeho nejvíce, protože na Ardetha Baye mi sedl Z. Podhůrský velice dobře a L. Hrušku si nějak nedokážu představit... :-(
Joe Black

Příspěvekod fabec122 » 22 kvě 2009 19:22

Joe Black píše:Tak to mě mrzí ze všeho nejvíce, protože na Ardetha Baye mi sedl Z. Podhůrský velice dobře a L. Hrušku si nějak nedokážu představit... :-(

JJ,mam stejnej problem
fabec122

Další

Zpět na Filmy