Ty, já a tvůj manžel / Straziami, ma di baci saziami

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Ty, já a tvůj manžel / Straziami, ma di baci saziami

Příspěvek od Laik »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Miroslav Moravec - Nino Manfredi (Marino Balestrini), Stanislav Fišer - Ugo Tognazzi (Umberto Ciceri), Eva Hudečková - Pamela Tiffin (Marisa Di Giovanniová), Eva Jiroušková - Moira Orfei (Adelaide), Otakar Brousek - ? (Angelo, zaměstnanec linky důvěry), Karel Richter - Pietro Tordi (Fra' Arduino), Václav Postránecký - Samson Burke (Guido Scortichini), Soběslav Sejk - Gigi Ballista (inženýr) + ? (Eduardo De Santis), Oldřich Musil - Checco Durante (majitel pracovní agentury) + Gianni Baghino (pacient v nemocnici), Ota Sklenčka - Francesco Sormano (generál), Vladimír Šmeral (děda Mráz), Oldřich Janovský - Livio Lorenzon (Artemio Di Giovanni) + Enrico Marciani (primář), Míla Besser (průvodčí), Michal Pavlata (rozhlasový reportér), Jiří Havel, Stanislav Bruder - Michele Cimarosa (holič Vincenzo Pitturini), Ludmila Roubíková - Anna Lina Alberti (úřednice v inzertní kanceláři), Bohumila Dolejšová - Donatella Della Nora (jiná Marisa), Jiří Novotný - Ettore Garofalo (barman), Robert Vrchota - Domenico Ravenna (host na oslavě) + ? (strážmistr u holiče, jízdní hlídka), Josef Zíma (hlas milovníka ve filmu), Jan Sedliský (velebný pán), Jiří Smutný (zaměstnanec sportovního podniku), Jan Faltýnek (zaměstnanec sportovního podniku), Květa Fialová (host na oslavě), Jan Víšek (host na oslavě), Oldřich Lukeš (fotograf u dědy Mráze), Zdeněk Kutil (hlasatel u skoku otužilce do Tibery), Bohumil Šmída (taxikář), Václav Kaňkovský (Marisin soused), Bedřich Prokoš (doktor), Vladimír Huber (řeholník) a další.

Zvuk: Lubomír Zajíc
Střih: Jiřina Skalská
Vedoucí výroby: Vladimír Kubík
Zvukové efekty: Jitka Zvirocká
České dialogy a režie českého znění: K.M.Walló
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1978
Naposledy upravil(a) Laik dne 06 bře 2021 11:26, celkem upraveno 8 x.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Ty, já a tvůj manžel / Straziami, ma di baci saziami

Příspěvek od palg »

Vysíláno i na Nově, neví někdo jestli použili tento, nebo si udělali nový?
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Ty, já a tvůj manžel / Straziami, ma di baci saziami

Příspěvek od bloom »

Běžel tento.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Ty, já a tvůj manžel / Straziami, ma di baci saziami

Příspěvek od Historik »

Původní česká národní distribuční kopie byla vytvořena z kopie s anglickými názvy profesí (ovšem italským názvem filmu, ten přeložen nebyl). Jednalo se pravděpodobně o tzv. exportní kopii, které známe i z jiných filmů, především právě italských komedií. Do Československa byl přitom dodán materiál bez původních úvodních titulků vexponovaných do obrazu, což umožnilo jejich nahrazení českými titulky bez narušení obrazu střihy i bez narušení zvuku přečtením. V nedějové úvodní části jsou původní titulky nahrazeny zcela, v již dějové následující pasáži původní titulky zůstaly, jelikož české jsou svým obsahem a kladem do obrazu rychlejší.
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Ty, já a tvůj manžel / Straziami, ma di baci saziami

Příspěvek od urby »

Úžasný dabing. Jeden z "majstrštyků" vrcholící zlaté éry dabingu. Miroslav Moravec a Stanislav Fišer naprosto dokonalí.
Opravy :
Karel Richter - Pietro Tordi (fra Arduino), Otakar Brousek - ? (Angelo, zaměstnanec linky důvěry), Oldřich Janovský - Livio Lorenzon (Artemio Di Giovanni) + Enrico Marciani (primář).
Upřesnění :
Oldřich Musil - Checco Durante (majitel pracovní agentury) + Gianni Baghino (pacient v nemocnici), Ota Sklenčka - Francesco Sormano (generál).
Doplnění :
Stanislav Bruder - Michele Cimarosa (holič Vincenzo Pitturini), Ludmila Roubíková - Anna Lina Alberti (úřednice v inzertní kanceláři), Bohumila Dolejšová - Donatella Della Nora (jiná Marisa), Jiří Novotný - Ettore Garofalo (barman), Robert Vrchota - Domenico Ravenna (host na oslavě) + ? ? (strážmistr u holiče, jízdní hlídka), Josef Zíma (hlas milovníka ve filmu), Jan Sedliský (velebný pán), Jiří Smutný (zaměstnanec sportovního podniku), Jan Faltýnek (zaměstnanec sportovního podniku), Květa Fialová (host na oslavě), Jan Víšek (host na oslavě), Oldřich Lukeš (fotograf u dědy Mráze), Zdeněk Kutil (hlasatel u skoku otužilce do Tibery), Bohumil Šmída (taxikář), Václav Kaňkovský (Marisin soused), Bedřich Prokoš (doktor), Vladimír Huber (řeholník), Soběslav Sejk mimo již uvedeného ještě (Eduardo De Santis) a u Michal Pavlata by mělo být spíše (rozhlasový reportér).

U Michele Cimarosy je na IMDb uvedeno Vincenzo Pittiluti, ale v dabingu je zřetelně slyšet Pitturini.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Ty, já a tvůj manžel / Straziami, ma di baci saziami

Příspěvek od salgado »

Jednou za uherský rok odvysílá ČT i něco kvalitního, takže 20.3. ve 13.40. na ČT2 dojde i na tento film. :D
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Ty, já a tvůj manžel / Straziami, ma di baci saziami

Příspěvek od Nanamarak »

Předpokládám, že to bylo myšleno s nadsázkou, ale jestli ČT vysílá nekvalitní filmy, tak co potom vysílá Nova nebo TV Soukup?
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Ty, já a tvůj manžel / Straziami, ma di baci saziami

Příspěvek od urby »

Kolega Laik to po mých opravách zřejmě zapomněl smazat. Livio Lorenzon (Artemio Di Giovanni) je správně uveden u O.Janovského. U K.Richtera by se měl smazat.
Bobika
Příspěvky: 39
Registrován: 30 srp 2011 13:48

Re: Ty, já a tvůj manžel / Straziami, ma di baci saziami

Příspěvek od Bobika »

20.3.2021 ve 13,40 nebude. Biatlon má přednost. Celý kanál ČT sport je na sport zřejmě málo.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Ty, já a tvůj manžel / Straziami, ma di baci saziami

Příspěvek od salgado »

Škoda, člověk čeká, že jednou za rok uvedou něco, co nepatří do toho jejich kolovrátku, a místo toho přijde biatlon, který chodí už asi půl roku v kuse.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“