Batman se vrací / Batman Returns

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Batman se vrací / Batman Returns

Příspěvek od jackb »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING [VHS/Nova]
V českém znění: Zdeněk Hruška - Michael Keaton (Bruce Wayne / Batman), Alois Švehlík - Danny DeVito (Oswald Cobblepot / Tučňák), Ilona Svobodová - Michelle Pfeiffer (Selina Kyleová / Kočičí žena), Vladislav Beneš - Christopher Walken (Max Shreck), Zdeněk Podhůrský - Andrew Bryniarski (Chip Shreck), Zdeněk Mahdal - Michael Murphy (starosta), Josef Velda - Michael Gough, Pat Hingle, Vincent Schiavelli (Alfred Pennyworth, James Gordon, Organ Grinder), Jaroslava Obermaierová - Cristi Conaway (Ledová princezna)

Překlad: Martina Policarová
Zvuk: Václav Hálek
Produkce: Pavla Draxlerová
Režie: Marie Fronková
Vyrobilo: AB Barrandov Studio Dabing 1992
Technická spolupráce: Videostudio Klondike KF a.s.

2. DABING [Prima]
V českém znění: Zdeněk Hruška - Michael Keaton (Bruce Wayne / Batman), Kamila Špráchalová - Michelle Pfeiffer (Selina Kyleová / Kočičí žena), Jiří Prager - Danny DeVito (Oswald Cobblepot / Tučňák), Libor Terš - Christopher Walken (Max Shreck), Vladimír Fišer - Michael Gough (Alfred Pennyworth), Zbyšek Pantůček - Andrew Bryniarski (Chip Shreck), Miroslava Součková - Cristi Conaway (Ledová princezna), Miloš Vávra - Pat Hingle (James Gordon), Lucie Kožinová, Jan Szymik, Jan Maxián, Bohdan Tůma, Jana Hermachová, Jaroslav Vlach, Otakar Brousek ml., Zdeněk Mahdal (titulky)

Překlad: Vladimír Fuksa
Zvuk: Dušan Matuška
Produkce: Jaroslav Richtr, Leoš Lanči
Dialogy a Režie: Jan Pecha
Vyrobila: TV produkce a.s. pro FTV Prima s.r.o. v roce 2006
Naposledy upravil(a) jackb dne 19 led 2009 07:37, celkem upraveno 6 x.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman se vrací / Batman Returns

Příspěvek od DAN K. »

prima to bohužel předabovala Tucnaka mluvil Prager, Kocici zenu Sprachalova, hruska zustal a Walkena Ters (rezie jan pecha). Ten prima dabing byl mozna technicky lepsi ale jinak se mi libil min. Mozna to je jenom tim, ze jsem mel z detstvi zazity ty puvodni hlasky, nevim..
Uživatelský avatar
Voky29
Příspěvky: 60
Registrován: 31 srp 2008 16:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman se vrací / Batman Returns

Příspěvek od Voky29 »

Na ten primácký dabing mám velmi smíšené pocity. Asi nejvíc mi vadilo přeobsazení Vladislava Beneše. Nic proti Teršovi, ale zde prostě na Beneše neměl. Naštěsí Hruška zůstal. Celkově bych ale řekl, že ten starší je lepší, už ho mám víc zažitý.
Fireaver
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2009 21:02

Re: Batman se vrací / Batman Returns

Příspěvek od Fireaver »

Dobry den, chtel bych se zeptat jestli jde nekde sehnat nova dabovana verze. Bohuzel jsem videl pouze zacatek a rad bych videl novou verzi celou. Neda se nekde koupit ci tak neco?
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Batman se vrací / Batman Returns

Příspěvek od HonzaXXII »

PMě by spíš zajímalo kde sebrat tu první, a doufám že jen na DVD, kde bude kvůli falešnému 5.1 zase pětina zvuku v originálu. :evil: Prima zase jednou chtěla šetřit.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 536
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman se vrací / Batman Returns

Příspěvek od MikeZ »

Nova to právě dává se starým dabingem... Alespoň oni mají dost rozumu :) V tom případě, je ale pro mě předabování Primou ještě větší záhadou. Proč Nova se starým dabingem problém nemá, ale Prima ano?
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Batman se vrací / Batman Returns

Příspěvek od HonzaXXII »

No jo, to jsou opravdový velezáhady, ne nějaký babský povídačky o Jihlavským podzemí a Bermudským trojuhelníku, ale ČT, Nova, a Prima. Aspoň někdy některá z nich dostane rozum (ale podle mě jde spíš hlavně o prachy). Nova vrátila do vysílání starý dabing filmů Batman se vrací a Krotitelé duchů, Prima třeba zase Doktor Hollywood. Ano, může se najít někdo kdo řekne že ty nový dabingy byly lepší, zejména u Hollywooda - obsazení Drbohlavové na tu kočku, tady u Batman se vrací a taky u Krotitelů bych u takového člověka pochyboval o jeho zdravém rozumu. Ale hlavní je že je na výběr.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
A.L.E.S.
Příspěvky: 42
Registrován: 19 říj 2011 20:52
Bydliště: Dívčí Hrad/Pardubice/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman se vrací / Batman Returns

Příspěvek od A.L.E.S. »

Jiří Prager jako Danny DeVitto?? To mám štěstí, že jsem tu primáckou verzi neviděl.
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Batman se vrací / Batman Returns

Příspěvek od Vladajsoucna »

Jiří Prager umí dobře De Vita v komediálních či charakterních rolí, ale coby Tučňáka si jej nedovedu představit, Alois Švehlík zde exceloval. No a Terš coby Walken... Ještě že ten dabing moc nevysílají.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“