Monty Pythonův smysl života / Monty Python's The Meaning...

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Monty Pythonův smysl života / Monty Python's The Meaning...

Příspěvekod bloom » 14 srp 2008 11:32

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDb

1. DABING
V českém znění: Miroslav Táborský – Graham Chapman (první ryba / první lékař / pan Blackitt / Wymer / Hordern / generál / Coles / Livingstone / žena v černém korzetu a bílé paruce / druhý muž / první host / Arthur Jarrett / Geoffrey / Tony Bennett), Ladislav ŽupaničJohn Cleese (druhá ryba / druhý lékař / ředitel / Sturridge / Ainsworth / číšník / první muž / vrchní / smrt), Josef Carda – Terry Gilliam (čtvrtá ryba / Walters / zuluhlasatel / Joeline / pan Chalan / Katzenberg), Jiří PragerEric Idle (třetí ryba / zpěvák / pan Moore / paní Blackittová / Watson / Blackitt / Atkison / Perkins / jiný děsivě zraněný / tygří předek / paní Hendyová / distingvovaný pěvec v růžovém / Noël Coward / Gaston / Angel), Jiří LábusTerry Jones (šestá ryba / mamka / kněz / kapitán Biggs / seržant / muž s neuvěřitelně ohebnýma rukama / paní Chalanová / pan Kreozot / uklízečka / Fiona), Oldřich KaiserMichael Palin (pátá ryba / ředitel / taťka / kaplan / Carter / Spadger / šikovatel / Pakenham Walsh / tygří zadek / tv moderátorka / pan Hendy / ředitel věznice / kněz / Debbie), Otto Lackovič, Jan Skopeček, Tomáš Borůvka, Vlastimil Bedrna, Roman Hemala, Pavel Mang, Lenka Loubalová, Jana Holcová, Zdeněk Blažek, Miroslav Černý (titulky) a další

Překlad a dialogy: Petr Palouš
Dramaturgie: Jan Kratochvíl
Zvuk: Jiří Zelenka
Střihová spolupráce: Jiří Šesták
Asistent režie: Eva Maxová
Výroba: Marcela Tůmová
Režie: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: Tvůrčí skupina Jana Kratochvíla a Miloslava Vaňka, Česká televize 1996

2. DABING
V českém znění: Petr Oliva, Jaroslav Kaňkovský, Martin Kolár, Antonín Navrátil, Libor Terš, Filip Švarc, Radovan Vaculík, Karel Richter, Vladimír Fišer, Radana Herrmannová, Jan Hanžlík, Jaroslava Obermaierová, Karel Chromík, Zuzana Schulzová, Miloslav Študent, Radka Stupková, Milan Slepička, Irena Hrubá, Terezie Taberyová, Jan Škvor, Rozita Erbanová, Radek Škvor, Bohdan Tůma a další

Překlad: Matin Gust
Dramaturgie: Jan Kratochvíl
Zvuk: Alexandr Vrbata
Produkce: Iva Koudelková
Dialogy: Veronika Kernová
Režie: Bohdan Tůma
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve Studiu Budíkov pro Universal Pictuers 2004
bloom
Globální moderátor

Re: Monty Pythonův smysl života / Monty Python's The Meaning...

Příspěvekod Don Arian » 04 dub 2010 10:19

nejlepší český dabing Monty Pythona!
"Ticho mozku nebo tě probodnu vidlema!"
Don Arian

Příspěvekod Don Arian » 04 dub 2010 21:22

-Q- píše:cha tak na Primě s titulky

jak jsem tak koukal tak ty titulky maj téměr stejnej překlad jako tenhle dabing
"Ticho mozku nebo tě probodnu vidlema!"
Don Arian

Příspěvekod Vladajsoucna » 12 led 2011 00:00

Existuje i VHS verze z počátku minulého desetiletí. Johna Cleese dabuje Petr Oliva, Erica Idla naprosto nevhodně Filip Švarc...
Vladajsoucna

Příspěvekod Lukiz » 14 pro 2011 17:06

Dnes večer na Cinemaxu. Dobrovolníky s příjmem prosím o kontrolu dabingu.
Lukiz

Příspěvekod Sen » 14 pro 2011 22:03

Původní znění s titulky :evil:.
Sen
Globální moderátor

Příspěvekod sud » 06 dub 2013 20:05

Po nějaké době jsem se opět podíval na Smysl života s dabingem a musím se opravdu vyjadřovat v superlativech. Všichni Pythoni byli obsazeni skvěle a dabéři odvedli skvělé výkony, obzvláště Oldřich Kaiser (někdy jsem měl pocit, jako by Palin opravdu mluvil česky :-)). Velmi mě zaujal také Mirek Černý jako vypravěč - tak charismatický hlas se slyší málokdy a škoda, že se v dabingu neobjevil víckrát. Dabingy Grálu a Briana taky nejsou špatné, ale tenhle byl IMHO dělán s velkou radostí a chutí všech, kteří se na tom podíleli.
Nejoblíbenější dabéři: Alois Švehlík, Boris Rösner, Eduard Cupák, Jiří Zavřel, Ladislav Mrkvička, Vladislav Beneš
Nejoblíbenější dabérky: Eva Hudečková, Zlata Adamovská, Helena Friedrichová, Jorga Kotrbová, Marie Drahokoupilová, Ilona Svobodová
sud

Příspěvekod bloom » 06 dub 2013 21:25

Souhlasím, z toho dabingu je úplně cítit, jak si to všichni zúčastnění užívali. Je skutečně škoda, že stejný tým nepřipravvl i dabing zbývajících pythonovských filmů (a podle mě by v té době zvládli i seriál, určitě by to podle mě dopadlo lépe než německý dabing). Dabingy Svatého grálu a Smyslu života nejsou špatné, ale tahouny jsou podle mě předevšm Miroslav Táborský a Jan Vondráček, např. Martin Zahálka jako Eric Idle mi přijde jako nepříliš povedená volba.
bloom
Globální moderátor

Příspěvekod Wolverine » 11 zář 2013 12:43

Na Blu-ray dnes vychází s jiným dabingem z roku 2004
Wolverine

Příspěvekod bloom » 11 zář 2013 18:03

Pokud se potvrdí zvěsti Vladyjsoucny a Erica Idlea dabuje Filip Švarc, tak já tedy na BluRay zvědavý nebudu. :( Stejně tak škoda absence překladu Petra Palouše.
bloom
Globální moderátor

Další

Zpět na Filmy