Nebožtíci přejí lásce / Avanti! (1972)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvek od Laik »

palg píše:ještě nikdo nezjistil, kdo zastoupil pana Kopeckého v těch pár větách při dodabování?
Myslím si, že by to mohl být Daniel Bambas.
richardda
Příspěvky: 1103
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvek od richardda »

Se zajmem jsem si precetl zdejsi debatu o dodabovani inkriminovane sceny. Mam doma BluRay s timto filmem a nemylim-li se, jsou tam dva dabingy. A samozrejme prvnim je ten puvodni od CST. Pravdou je i to, ze tech par vet posluchace proste "prasti" do ucha, nebot hlasy panu Beka a Kopeckeho jsou skratka nezamenitelne a "neimitovatelne". Dle meho nazoru. Naprosto me ale fascinuje to jak kdysi dramaturgie CST k nadabovani tohoto dila pristoupila. Vypusteni te inkriminovane a opravdu kraticke pasaze totiz mohli vyresit treba "upravou" dialogu. Vzdyt to se v jinych dabinzich bezne delalo a dle meho nazoru - s ohledem na dobu - by se to dalo klidne omluvit. Oni to ale nemilosrdne vystrihli a tim padem zpusobili vrasky vsem dalsim budoucim distributorum. Opravdu bych rad vedel proc to takhle tehdy vyresili, nebo spis nevyresili. Ale je to uz jenom asi recnicka otazka. :-?
Naposledy upravil(a) richardda dne 22 zář 2021 17:46, celkem upraveno 1 x.
NOVA, jedině ona.
Sláva P.
Příspěvky: 8
Registrován: 27 úno 2015 12:17

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti! (1972)

Příspěvek od Sláva P. »

Již delší čas jsem majitelem originálního DVD s novým dabingem a nahrávky z televize s původním dabingem. Nyní jsem si zakoupil BD disk, kde jsou oba dva dabingy.
Nový dabing je po technické stránce v pořádku, což se bohužel nedá říct o starém. Nový zvuk je vícekanálový, starý je dvoukanálový. Zvuk je však přítomen pouze v levém kanálu, v pravém je ticho. U externích reproduktorů je to obzvlášť patrné a nepříjemné.
Něco podobného se svého času "povedlo" Řitce na DVD s filmem "Příběh opravdového člověka", u novějšího a dražšího Blu-ray disku od Magic Boxu by tohle člověk nečekal, byť svého času se jim podařilo dát dabing s nekvalitním zvukem na disky s filmy "Muž z Ria" a "Muž z Hongkongu"...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“