Výkupné / Ransom / The Terrorists

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkupné / Ransom/The Terrorists

Příspěvek od Pomajz »

anderson píše:
DAN K. píše::DDDDD cupak na conneryho tak to mu rikam velkej ulet:) tak tady myslim ze predabovani vazne nevadi, to musi bejt nekoukatelny, nevidel jsem to, ale pavel srom na conneryho sedi.
No bol by som dost opatrny porovnavat shit-kvalitu Bontonovskeho dabingu so skvelym kinodabingom. Najmä, ked ako vravis, si to nepocul.
http://www.youtube.com/watch?v=H05o5PKLS8g díky :-:
RETROFILM
Uživatelský avatar
1ajvn
Příspěvky: 55
Registrován: 10 úno 2010 12:41

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od 1ajvn »

Pan Cupák patřil k největším hereckým hvězdám českého filmu a zpochybňovat jeho obsazení v královské disciplíně zvané dabing, ať už jako dabéra S.Conneryho, popř. jako dabéra v jiných případech bych si rozhodně nedovolil. Naopak, nevzpomínám si na jeden jediný původní dabing, kde by mi jeho skvostný hlas neseděl, vždy byl ozdobou kteréhokoli filmu/dabingu... Kéž by jsme dnes měli alespoň jednoho jediného dabéra takových kvalit. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Dabing Fan
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2010 20:19

Re: Výkupné / Ransom/The Terrorists

Příspěvek od Dabing Fan »

anderson píše:
Newmy píše:Bonton ne, Golden Crown 1993
Tak tam na 200% urcite nie je povodny dabing. Cize to bude nejaky dabing cislo 2.

Při nákupu kazet z jedné zrušené videopůjčovny jsem narazil i na Výkupné na VHS, které vydal Golden Crown. Sice jsem doufal, že tam bude kinodabing (to jsem se bohužel spletl), ale je tam třetí dabing k tomuto filmu, kde Seana Conneryho dabuje Jan Pohan. Další herce případně doplním.

P.S. K předchozí diskusi: Eduard Cupák je pro mně pro dabing Seana Conneryho jednoznačně první volba. Pamatuju si dabing tohoto filmu z televize a byl prvotřídní. Bohužel ho nemám :-( Snad to ČT znovu zakoupí.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od DAN K. »

proc mam sakra pocit, ze i kdyby eduard cupak daboval zenu, tak bude mit na dabingforu vetsi podporu nez jakakoliv zenska daberka!? na první pohled je patrné, že k tomu obrovskymu chlapáckýmu charizmatickýmu connerymu ten čtyřprocentní hlas nejde ani trochu. Nic proti EC, v mnoha rolich byl skvely, ale connery s jeho hlasem působí směšně...
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od Lukiz »

Pravidla č. 1: Jakýkoliv dabing vyrobený do roku 1990 je po všech stránkách dokonalý.
Pravidlo č. 2: Není-li tomu tak, pak jde o výjimku jichž může být nejvýše 5, pochválí se nový dabing a dále se jedná dle pravidla č. 1.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od sud »

DAN K. píše:na první pohled je patrné, že k tomu obrovskymu chlapáckýmu charizmatickýmu connerymu ten čtyřprocentní hlas nejde ani trochu. Nic proti EC, v mnoha rolich byl skvely, ale connery s jeho hlasem působí směšně...
tak já nevím, možná jsem fanatik, možná mám nas...áno v uších, ale Cupák mi na Conneryho sedí, alespoň v tomto filmu (i když takový Besser nebo Mrkvička by se mi tenkrát možná líbil víc, ale takováto úvaha nemá cenu). Connery navíc tady nehraje žádného drsňáka, ale respektovaného velitele, který spíše vydává rozkazy, než by se přímo podílel na akci. A že by měl Cupák 4% hlas, to bych já IMHO rovněž netvrdil. Měl bych jiné adepty na teploušky, než-li Cupákův znělý témbr. Nejsem (či se nesnažim být) fašistický obdivovatel EC, je pravda, že leckde mi jeho obsazení drhlo - Sidney Poitier, ten kluk v Hombrem (i když byl lepší než Kubec) a ani Walter Matthau se mi s jeho hlasem moc nepasoval, ale co Šakal? Co Delon ve Spálených stodolách či Muž se železnou maskou? To nejsou žádné 4%ní role, ale charismatické party a EC tam byl perfektní. A navíc - VHS dabing jsem sice neslyšel, ale dle obsazení vypadá slibně, i když zřejmě doplácí na skromné obsazení a DVD dabing krom skvělého Šroma v hlavní roli nestojí za nic.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Arne Farin
Příspěvky: 86
Registrován: 12 říj 2009 15:32

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od Arne Farin »

DAN K. píše:tyhle slova prejaty s anglictiny s koncovkou ing je možné psát i s k na konci, pouze je to v tomto případě s g ustálené, ale rozhodne to neni pravopisna chyba a jde to s k psat.. proc mam sakra pocit, ze i kdyby eduard cupak daboval zenu, tak bude mit na dabingforu vetsi podporu nez jakakoliv zenska daberka!? na první pohled je patrné, že k tomu obrovskymu chlapáckýmu charizmatickýmu connerymu ten čtyřprocentní hlas nejde ani trochu. Nic proti EC, v mnoha rolich byl skvely, ale connery s jeho hlasem působí směšně...
Určitě i v případě Cupáka platí, že mezi jeho rolemi v různých dabinzích existují stupně kvality. Jenže v jeho případě se pohybují v oblasti od velmi dobrý až po famózní. Neznám roli, ve které by působil nevěrohodně či dokonce by herce svým dabingem „ponížil“. I v případě Výkupného Cupák nejen, že nezní směšně, ale naopak toto dílo patří k těm nejlepším počinům v oblasti českého dabingu. Určitě by směšně vyzněl dabing, kde by Cupák svým mužným barytonem namluvil ženu, takže je zbytečné vůbec o tom, byť hypoteticky a v legraci, uvažovat.

Rovněž „dabink“ nezní směšně, ale mám obavu, zda tak nepůsobí. Navíc jsem si takřka jistý, že bych s touto psanou verzí oficiálně nikde neuspěl, takže bych to raději ani pokusně neriskoval… alespoň do doby, dokud platí současný Slovník spisovného jazyka českého.

Vůbec postrádám elementární logiku této kritiky kinodabingu, když oficiální DVD obsahuje třetí dabing s Pavlem Šromem. Nikdo tedy není, ani v nejmenším, nucen tento dabing poslouchat. A kritika názoru těch, kterým se Výkupné s Cupákem líbí, nedává větší smysl, než kritika odpůrců dabingu, kteří odsuzují vůbec samotnou přítomnost české zvukové stopy, ačkoli doposud neobjasnili, co jim vlastně brání si pustit stopu originálního zvuku, kterou prakticky každé DVD obsahuje. A v oblasti televize je situace obdobná, nikdo nikomu nebrání sledovat zahraniční TV, které jsou zaručeně bez českého dabingu.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od Pomajz »

Arne Farin píše: I v případě Výkupného Cupák nejen, že nezní směšně, ale naopak toto dílo patří k těm nejlepším počinům v oblasti českého dabingu.
Eduard Cupák se zhostil Conneryho na výbornou.Dabing je povedený (ale který v té době nebyl), ale že by patřil k nejlepším počinům v oblasti českého dabingu? :-? To jsi jich tedy slyšel asi hodně málo :-?
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 29 pro 2011 18:45, celkem upraveno 2 x.
RETROFILM
kit.hl
Příspěvky: 281
Registrován: 22 dub 2010 18:30

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od kit.hl »

Pomajz píše:
Arne Farin píše: I v případě Výkupného Cupák nejen, že nezní směšně, ale naopak toto dílo patří k těm nejlepším počinům v oblasti českého dabingu.
Eduard Cupák se zhostil Conneryho na výbornou.Dabing je povedený (ale který v té době nebyl), ale že by patřil k nejlepším počinům v oblasti českého dabingu? :-? To jsi jich tedy slyšel asi hodně málo :-?
No možná by jsi se divil....a možná, že i hodně,ale myslím, že vím, co tím Arne chtěl říci... :mrgreen:
Slovenský dabing : http://www.dabingforum.sk ..byl dlouho a v mnoha případech Československý a má zde své místo. Tedy minimálně odkaz jistě .Hlasy znějící mému uchu: Milan Mach,Vilém Besser ,Soběslav Sejk, Luděk Munzar..
Filmový-Fanda
Příspěvky: 58
Registrován: 14 lis 2011 20:29

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od Filmový-Fanda »

Je to tam konečně pro všechny,konečně sem slyšel celý dabink a kombinace Cupák na Coneryho je dobrá volba a hodí se.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“